Урок музичного мистецтва та англійської мови "Ритмічні інтонації"

Про матеріал
Інтегрований урок музичного мистецтва та англійської мови "Ритмічні інтонації"для 3 класу.
Перегляд файлу

Сценарій уроку «Ритмічні  інтонації»
                               The Rhythmic intonations

3 клас

 

Мета. Формування ключових компетентностей:

загальнокультурна компетентність:

- розширити поняття «Інтонація», познайомити із особливостями ритмічних інтонацій, елементами музичної мови, які їх створюють.

предметна компетентність:

 - знайомити із поняттям «ритмічні інтонації». Вчити розрізняти ритміку в музиці, визначати її вплив на формування характеру музичного твору;

- розвивати музичний слух, почуття ритму, асоціативну пам'ять;

- виховувати культуру слухання та обговорення музики, любов до природи.

 

 

Програмний зміст:

М.Римський – Корсаков, фрагменти із опери «Казка про царя Салтана» - слухання;

Поспівка «Little fish»

Л. Кніппер  «Чому ведмідь взимку спить» - виконання.

Музично – ритмічні вправи

Обладнання  уроку: комп’ютер, презентація, кольорові картинки, причіпки, смайлики,  реквізит для ритмічних вправ.

ХІД УРОКУ

І    Вхід під музику. Привітання Hello!

ІІ  Організаційний момент.

ІІІ Актуалізація:

  •      чи подобається вам музика, під яку ми віталися?
  •      Чим вона особлива? (маршова, весела, бадьора);
  •      Якби ви малювали картину, що б ви зобразили? Кого зображають інтонації маршу?

ІV Слухання музики

Сьогодні ми мандруємо в чарівний світ казки. Вона нам допоможе познайомитись із новим поняттям «ритмічні інтонації».

  •      Що таке ритм в музиці?

Так, це пульсація, яка утримує музичну тему, надає їй чіткості та упорядкованості звучання.

Шановні учні! На минулому уроці ви отримали творче домашнє завдання – познайомитись з казкою Олександра Пушкіна «Про царя Салтана, про сина його славного і могутнього богатиря князя Гвідона Салтановича та про прекрасну царівну Лебедицю». Наша мандрівка починається із відвідин царства славного Гвідона та із трьома дивами (картинка), які в ньому є: пригадайте ці дива. Інтонації музики опери М.Римського–Корсакова нам змалюють яскраві картини. Кожна тема – музична картина, яку «змальовують» музичні «фарби», а ритмічні інтонації підкреслюють рухи кожного персонажу.

 Море спокійне ----море не спокійне-----буря-------море не спокійне  ----------спокійне

Шшшш---шшшш----шшшшш    ПЛАСТИЧНЕ ІНТОНУВАННЯ


Перше диво

 

Ель в лесу, под елью белка;

Диво, право, не безделка—
Белка песенки поет,
Да орешки всё грызет,
А орешки не простые,
Всё скорлупки золотые,
Ядра — чистый изумруд;
Слуги белку стерегут,

 

Слухання фрагменту.

  • Музика яка? (весела, радісна)
  • Що вона змальовує? (рухи білки, її стрибки)
  • Що підкреслює чіткі, вправні рухи білки в музиці? (ритм)

 

Тему білки виконує інструмент дивовижного звучання.

 

 

Пропоную  проплескати ритм теми  Білочки. В основі музичного фрагменту  - народна пісня «Во саду ли, в огороде»

Во саду ли, в огороде 
Девица гуляла, 
Она ростом невеличка, 
Собой круглоличка.

 (Плескання за вчителем)

 

 

А зараз давайте подивимось епізод з мультфільму.

 

Перегляд фрагменту м/ф

  • Які емоції викликала у вас ця музика? (смайлики)

 

Друге диво. Пригадайте сюжет казки та назвіть персонажів, які «зазвучать» в фрагменті твору

В свете есть иное диво:
Море вздуется бурливо,
Закипит, подымет вой,
Хлынет на берег пустой,
Разольется в шумном беге,
И очутятся на бреге,
В чешуе, как жар горя,
Тридцать три богатыря,
Все красавцы удалые,
Великаны молодые,
Все равны, как на подбор,
С ними дядька Черномор.
 

Слухання теми «33 богатирів»

 

- Який  характер мелодии? Які емоції викликав у вас цей твір? (смайлик)

 

  • Який жанр звучить? (марш)

Запрошую хлопців встати, відчути себе справжніми богатирями та покрокувати в ритмі цього епізоду.

Повторне слухання.

  •           Порівняйте їх із відео сюжетом.

 

Третє диво – Царівна-Лебедиця. Давайте послухаємо третій епізод.

 

За морем царевна есть,
Что не можно глаз отвесть:
Днем свет божий затмевает,
Ночью землю освещает,
Месяц под косой блестит,
А во лбу звезда горит.
А сама-то величава,
Выплывает, будто пава;
А как речь-то говорит,
Словно реченька журчит.
 

Слухання фрагменту.

  • Музика яка?
  • Які ваші враження від цього епізоду? (смайлики)

Пропоную дівчатам порухатися як Царівна-Лебедиця.

Повторне слухання.

 Подивіться, як зобразив Царівну-Лебедицю художник Михайло Врубель. Чи співпадає ваше уявлення з картиною? (Перегляд картинки)

Перегляд відео.

Пригадаймо усіх казкових героїв, які нам зустрілись у мандрівці (перераховують)

 

V. Ритмічна хвилинка

А зараз пропоную зробити невелику розминку, у рамках нашої теми.

 

Музично – ритмічна гра «Ритмічний ключ»

VI.  Співи

Казка продовжує жити в нашому житті, і вона невід’ємна частина не тільки для людей, але й для рибок та тварин, які живуть у казковому світі. На тому уроці ми почали вивчати пісню – музичну казку композитора Льва Кніппера «Чому ведмідь взимку спить». Сьогодні ми продовжимо її вивчати, але перед тим – поспівка, про маленьку та чарівну рибку.

 

«Little fish»

I’m a little funny fish

I can swim and can splish.

I like swimming in the sea,

 You can say:  «What can I see? »

 

Вивчення 3 куплету пісні «Чому ведмідь взимку спить».

Що передають ритмічні інтонації ? (ходу ведмедя)

А зараз давайте спробуємо заспівати всю пісню, використовуючи різні шумові інструменти, які ви можете знайти чи створити самі.

Спів всіх куплетів для позначення ритму  - використання реквізиту.

(1 куплет – палички, 2 куплет – кришечки, третій - бутилочки)

VII. Закріплення

- Назвіть казкових героїв з якими ми зустрілись на уроці.

- назвіть прізвище автора опери «Казка про царя Салтана».

- хто є автором сюжету опери Римського-Корсакова?

- який музичний інструмент озвучив білочку?

- в якій казці богатир розшукує свою молоду дружину?

 - яку пісню ми співали?

 

А   зараз продовжить фразу, яку  бачите на екрані:

Сьогодні на уроці я  дізнався ….

Сьогодні на уроці я відчув

Сьогодні на уроці навчився

Сьогодні на уроці я згадав

Сьогодні на уроці я уявив

Сьогодні на уроці я був

VIII. Рефлексія

У вас на парті є причіпка з пустим полем. Напишіть на ньому своє ім’я. А тепер причепіть причіпку до поля, яке характеризує ваш настрій. 

 

Домашне завдання:  я пропоную вам переглянути мультфільм «Казка про царя Салтана»  та  з’ясувати, чи використана в ньому музика, яку ми слухали на уроці.

Вихід учнів із уроку.

 

docx
Додано
18 січня 2019
Переглядів
761
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку