Урок на тему "Число і цифра 4. Написання цифри 4. Склад числа 4. Геометричне поняття: чотирикутник".

Про матеріал
Мета:- показати, як утворити число 4 шляхом додавання 1 до попереднього числа; - ознайомити з цифрою 4; - вчити писати цю цифру; - продовжувати вчити дітей групувати фігури і складати рівності; -розви¬вати логічне мислення, увагу. Обладнання: зображення казкових героїв, картки з цифрами, предметні малюнки. Тип уроку:засвоєння нових знань. Очікувальні результати : у результаті уроку діти засвоять, як утворюється число 4, навчаться писати цю цифру, продовжать вчитися групувати фігури і складати рівності.
Перегляд файлу

Тема. Число і цифра 4. Написання цифри 4. Склад числа 4.

           Геометричне    поняття: чотирикутник.

Мета:- показати, як утворити число 4 шляхом додавання 1 до попереднього  

            числа;    ознайомити з цифрою 4;

           - вчити писати цю цифру;

           - продовжувати вчити дітей групувати фігури і складати рівності;

           -розви­вати логічне мислення, увагу.

Обладнання: зображення казкових героїв, картки з цифрами, предметні

                        малюнки.

Тип уроку:засвоєння нових знань.

Очікувальні результати : у результаті уроку діти засвоять, як утворюється

                                               число 4, навчаться писати цю цифру, продовжать

                                               вчитися групувати фігури і складати рівності.

 

                                               Структура уроку

I. Самовизначення до діяльності1% (до 1 хв)

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.3% (до 3 хв)

III. Проблематизація та визначення теми уроку 40% (до 15 хв)

ІV. Первинне сприйняття нової теми5 %(до 2 хв)

V. Закріплення вивченого матеріалу. 50 % (до 20 хв)

VI. Рефлексія діяльності1% (до 1 хв)

 

Хід уроку

I. Самовизначення до діяльності.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель. Діти, ви любите казки? (Відповіді учнів).

— До нас завітала сьогодні казка, і до того ж, незвичайна, математична.

— У казковому царстві сталася така пригода. Баба послала діда до лісу по дрова. Адже на вулиці зима. Холодно всім. А він пішов і загубив дорогою ... Що загубив дід? (Рукавичку).

На екрані з'являється зображення діда і рукавички.

Учитель. Зажурився старий, мерзнуть його руки. Сів на пе­ньок та й думає, як йому бути далі. Давайте допоможемо дідусе­ві. Якщо виконаємо кілька завдань, то зможемо розпалити в лісі багаття, біля якого дідусь зігріється.

III. Проблематизація та визначення теми уроку.

1. Порахуйте до 10.

2. Порахуйте від 5 до 10.

3. Назвіть число наступне після числа 2, після 1.

4. Назвіть число, яке передує числу 1, 3, 2.

— З нашою допомогою на галявині запалало вогнище. Зали­шимо дідуся грітися. А самі пошукаємо рукавичку і поспостері­гаємо за пригодами, що трапилися з нею.

— А ось і рукавичка. Хто це біжить до рукавички? На екрані з'являється Козенятко, що вміє рахувати до 10.

Cутєєв. Козеня, яке вміло лічити до десяти

— Просить Козенятко Рукавичку: «Пусти мене, Рукавичко, погрітися, бо зовсім замерзли мої ніжки». А Рукавичка відказує: «Спочатку виконай мої завдання».

Усний рахунок «Веселий колобок» Порівняйте числа, поставивши знаки «>», «<», «=».

Діти складають рівності і нерівності.

Учитель. Аж тут скаче Телятко і також проситься в рука­вичку.

Розмальовка Телятко з категорії Корови

 

 А Козенятко відповідає: «Відгадаєш мої задачки-жарти — впущу».

Задачі-жарти.

1. Скільки горошин може зайти у звичайну склянку? (Жод­ної, бо горошини не вміють ходити).

2. Стояло 3 склянки молока. Сашко випив молоко з однієї склянки і поставив її на стіл. Скільки склянок залиши­лося на столі? (Залишилося 3 склянки).

3. Півень, стоячи на одній нозі, важить 2 кг. Скільки він буде важити, коли стоятиме на двох ногах?

Фізкультхвилинка(Рахунок через 2)

Учитель. А ось і Корова прямує до Рукавички

Ночь на море расскраски..

 — Порадилися Теля з Козенятком і вирішили впустити її в Рукавичку після того, як вона обчислить значення таких ви­разів:

2+1                3-2                       1 + 1                      2-1                 3-1

Діти розв'язують вирази на дошці і записують у зошити.

5. Утворення числа 4.

- Скільки тварин уже в Рукавичці? (3).

- А в лісі кущі тріщать, чути тупіт. Це по лісі мчить... Би­чок (на екрані з'являється зображення бичка)

Бычок-смоляной бочок

 — І собі до Рукавички. Який по рахунку вже Бичок? (Четвертий).

- А чи ми  знайомі з цим числом. Як воно утворюється?

- То на вашу думку, яка тема сьогоднішнього уроку? (Число 4 ,цифра 4)

ІV.Первинне сприйняття нової теми.

- Як утворилося число 4?  (3+1 = 4).

Ознайомлення з цифрою 4.

Ось четвірка жартівливо Вигинає лікоть вліво.

Учитель. 4 зустрічається досить часто.

-Де ми можемо зустріти це число?(Діти наводять свої приклади)

Наприклад, у собаки й кішки по 4 лапи, у стола й стільця 4 ніжки. На що подібна цифра 4? (На стілець).

Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Час вставати! Будемо відпочивати. Три! Чотири! Присідаймо. Швидко втому проганяймо. П'ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Сім! Вісім! Час настав Повернутись нам до справ.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

  •          В одному великому- превеликому місті жив-був маленький Паравозик. Удома всі його любили, і паравозику жилося добре. Тільки одна була в нього біда- він не вмів лічити, не вмів додавати й віднімати числа. І тоді старий Розумний  Паровоз порадив йому вирушити в подорож і перенумерувати станції, які Паравозик буде проїджати. « Ти побудуєш, - сказав Розумний Паравоз, - чарівний відрізок, який називається «числовим відрізком». Він стане твоїм другом і помічником, і навчить розв’язувати навіть складніші приклади”.
  •          І вирушив Паравозик у дорогу. Проїхав одну зупинку «Червоний мак» і позначив число 1.( Відкладаю червоний відрізок і виставляю в його кінці цифру 1.Учні теж малюють у зошиті червоний відрізок довжиною в 3 клітинки й записують цифру 1.Аналогічно добудовують синій, жовтий і зелений відрізки. На дошці і в зошитах з’являється кольоровий малюнок- числовий  відрізок).
  •          -----------------------------------

           1          2          3        4

 

Робота за підручником (с. 35 завд.1,2).

1. Скільки сторін у геометричної фігури? (4)

2 Скільки вершин, кутів?

3.Написання цифри 4(с.35 завд.3) (Слайд на екрані).

4.Графічний диктант «Цифри»(У зошиті)

— Від крапки одна клітинка вправо, дві клітинки вниз, одна клітинка вправо, одна клітинка вверх, одна клітинка вправо, чо­тири клітинки вниз, одна клітинка вліво, дві клітинки вверх, дві клітинки вліво, три клітинки вверх.

5.Робота в підручнику (с.35 завд.3)

- Згрупуй фігури за формою (робота з коментуванням)

— Ось і зігрівся наш дідусь біля вогнища і надумався послати Песика шукати рукавичку. Біг-біг Песик і побачив Рукавичку, за­гавкав, всі звірі розбіглися

VI.Рефлексія діяльності.

1. Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

2. Чого навчилися на уроці?

3. З яким числом і цифрою познайомилися?

4. Де у житті зустрічається число 4?

5.Виберіть смайлик свого настрою на сьогоднішньому уроці.

 

 

docx
Додав(-ла)
Фурса Світлана
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 липня
Переглядів
14
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку