Урок узагальнення вивченого матеріалу із теми "Давньоєгипетська цивілізація" . Форма проведення - урок - подорож. Передбачено різні завдання з метою перевірки якості знань .
6 клас Всесвітня історія. Історія України (Інтегрований курс)
Тема уроку .Узагальнення вивченого матеріалу із теми «Давньоєгипетська цивілізація»
Мета :узагальнити , систематизувати , закріпити знання та оцінити рівень засвоєння учнями теми ; розвивати знання історичної хронології та вміння логічно мислити; сприяти розширенню світогляду та усвідомлення учнями того ,що без минулого немає майбутнього
Обладнання : атласи, стрічка часу, посібники із додатковими завданнями , саморобна карта - схема подорожі
Тип уроку : узагальнення вивченого матеріалу
Форма проведення : урок - подорож
Хід уроку
І . Узагальнення вивченого матеріалу
(До уроку учні готуються заздалегідь , вчитель розподіляє ролі - екскурсоводи та екскурсанти. Учні - екскурсоводи заздалегідь готують запитання , наочність)
1 . Вступне слово вчителя
- Ми вирушаємо у подорож по Стародавньому Єгипту. Наш шлях проходитиме вздовж річки Ніл . Ми відвідаємо стародавні столиці: Мемфіс, , Фіви, славетні піраміди та пригадаємо все , що ми знаємо про Давній Єгипет. Але для того , щоб потрапити на корабель , ви повинні «купити квитки».
- Кожен учень та учениця отримують «квиток» - запитання ( визначення поняття чи терміна , наприклад , дельта, шадуф , міф , тощо)
Якщо учень не зумів відповісти , це має зробити один з екскурсоводів.
Отже , подорож починається.
Робота в загальному колі
- Проаналізуйте природні умови країни
- Зробіть висновок , як природні умови Єгипту впливали на заняття , спосіб життя населення
- Поясніть причини розливу Нілу . А як пояснювали це явище єгиптяни ?
- Що таке іригаційне землеробство ?
- Один зі стародавніх грецьких істориків назвав Єгипет даром Нілу. Як ви цей вислів розумієте ?
1 екскурсовод
Перша зупинка ----------------- місто Мемфіс
Робота в групах------виконання вправ з «історичної математики»
Друга зупинка ----------Єгипетські піраміди
Учні , що були на відпочинку у сучасному Єгипті , діляться враженнями від побаченого.
3 екскурсовод
Третя зупинка ------------ місто Фіви
Письмова робота ---виконання тестових завдань (самостійно )
4 екскурсовод
Четверта зупинка-------------Фараони Нового царства
- Назвіть їх?
- Як давні митці зображували їх ?
- Що зробили для посилення Єгипту Хатшепсут , Тутмос ІІІ , Рамзес ІІ ?
- Як зображували Рамзеса ІІ єгиптяни ?
- З яким народом доводилось воювати Рамзесу ІІ ?
Скласти вірш - сенкан про одного із фараонів
Зразок
Рамзес ІІ
Фараон , довгожитель
Єгипетський велетень
Розбив , підкорив , уклав мир
Будівничий держави
5 екскурсовод
П’ята зупинка -------------Культура Стародавнього Єгипту
- Назвіть особливості єгипетської писемності
ІІ Домашнє завдання
ІІІ . Підсумок уроку
-Учитель / учителька робить підсумки подорожі ,відзначає найактивніших учасників , нагороджує різними смайликами