Урок на тему "Дія ділення. Задачі дії різного ступеня"

Про матеріал

Урок на тему "Дія ділення. Задачі дії різного ступеня". Метою є ознайомити учнів з дією ділення за допомогою розв'язування задач на ділення на вміщення та зі знаком «ділення»; розвивати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі, розвивати мислення і пам'ять учнів; виховувати працьовитість, прищеплювати інтерес до предмета.

Перегляд файлу

Урок з математики

Тема. Дія ділення. Задачі дії різного ступеня.

Мета: ознайомити учнів з дією ділення за допомогою розв'язування задач на ділення на вміщення та зі знаком «ділення»; розвивати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі, розвивати мислення і пам'ять учнів; виховувати працьовитість, прищеплювати інтерес до предмета.

Обладнання: проектор, ноутбук, відеоролики, таблиця усних обчислень, предметні малюнки, смужки різної довжини.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  1. Привітання (пісенька на проекторі)

Ми запросити раді вас

У наш мультяшний телеклас

Сідайте зручно в нашім колі

В початковій телешколі.

Звучить веселий наш дзвінок

Розпочинаємо урок.

  1. Актуалізація опорних знань
  1. Перевірка домашнього завдання (с. 73, завдання 459; 460)

Завдання 459

— Скільки всього учнів у першому ряді?

Завдання 460

— На скільки метрів більша сторона трикутника коротша від суми довжин двох менших сторін?

  1.  Усна лічба
    1) Обчислити.

2 · 5 + 12

13 – (2 · 6)

2 · 8 – 7

16 + (2 · 3)

2 · 9 + 45

45 – 23 + 14

2) Порівняти вирази.

2 · 9 __ 16 + 4

56 – 40 __ 2 · 8

2 · 7 __ 46 – 32

  1.         Хвилинка каліграфії з логічним завданням

5   12   17   19   16   10   3   14    8   18

— Спишіть числа, які є у відповідях таблиці множення на 2.

4. Фізкультхвилинка «Раз,два, три»

- Перш ніж ми приступимо до основної частини нашого уроку, давайте трішки розімнемося (під відео на проекторі).

III. Робота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

1) Робота з індивідуальним роздавальним матеріалом.

— Покладіть на парту 8 паличок.

— Розкладіть їх порівну на дві купки.

— Як будете розкладати палички?

— Візьміть 2 палички і покладіть їх по одній на купки.

— Скільки паличок треба взяти? Чому?

— Закінчіть розкладати палички на купки.

— Чи всі палички розклали?

— По скільки паличок у купці? (По 4 палички у кожній купці)

2) Поділіть смужки на 2 рівні частини; на 4 рівні частини.

2. Пояснення нового матеріалу

- Сьогодні у нас цікавий і незвичайний урок, який допоможуть нам провести Равлик та Сонечко. Послухайе їх уважно і ви дізнаєтеся, яка тема сьогоднішнього нашого уроку. (Відеоролик)

— Візьмемо 12 груш. Розкладемо їх порівну на 2 тарілки.

— Скільки груш на кожній тарілці? (6 груш)

— Це задача на ділення. Розв’язання її записують так:

12 : 6 = 2 (гр.)

— Дві крапки (:) — це знак ділення.

— Ділення — це четверта арифметична дія. Приклади на ділення читають так: «12 поділити на 6, буде 2».

3. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 643.

2) Виконання завдання № 644.

3) Виконання завдання № 645.

4) Виконання завдання № 646.

4. Фізкультхвилинка «Подивись на небо»

(на проекторі під пісню «Подивись на небо»)

IV. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачею № 647

Учні розглядають малюнок, читають запитання до задачі.

— Складіть і розв’яжіть задачу.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

2. Колективне розв’язання задачі

Треба розмістити в три однакові стовпчики 12 прикладів. Скільки прикладів буде в кожному стовпчику?

V. Підсумок уроку

- Чи сподобався вам наш сьогоднішній урок?

- Що нового ви дізналися?

- Який знак дії ділення?

VI. Домашнє завдання

ст.110 № 648, № 649.

 

docx
Додано
15 січня 2018
Переглядів
3371
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку