Урок на тему: "Додавання і віднімання чисел в межах 20. Розв’язування прикладів і задач"

Про матеріал
Закріпити вміння учнів розв’язувати приклади на додавання і віднімання переходом через десяток; вдосконалювати обчислювальні навички, уміння розв’язувати задачі вивчених видів. Розвивати увагу ,логічне мислення, математичне мовлення. Виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики, бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 Додаванння і віднімання чисел  

                  в межах 20.

Розв’язування прикладів і задач.

                     1 клас

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                    Вчитель

 початкових класів

                                                                                 Грис І.М.                                               

 

 

 

Тема:   Додавання  і віднімання чисел в межах 20. Розв’язування прикладів і задач.

Мета:   закріпити вміння учнів розв’язувати приклади на додавання і віднімання з

               переходом  через десяток; вдосконалювати обчислювальні навички, уміння

              розв’язувати задачі вивчених видів. Розвивати увагу ,логічне мислення,

              математичне мовлення. Виховувати пізнавальний інтерес до вивчення       

              математики, бережливе ставлення до природи.

                                                                    Хід уроку

І. Організація класу.

      Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу, щоб ви:

      Не просто слухали, а чули,

      Не просто дивилися, а бачили,

      Не просто відповідали, а міркували,

      Дружно й плідно працювали.

ІІ. Актуалізація знань учнів.

  Діти, сьогодні до нас завітав казковий герой. Його братики та сестрички живуть всюди, в річках і в ставках, у морях і океанах. Щоб дізнатися ім’я  нашого гостя, вам потрібно назвати числа від найбільшого до найменшого.

16  5  20  10  7  12  8  17  13

П    А   К   О   К   Т   Ш   А    І

20  17  16  13  12  10   8    7   5

К     А    П    І     Т    О   Ш   К  А

 Отже, нашого героя звуть Капітошка. Він не просто прийшов до вас, а приніс тривожне повідомлення від річки. Давайте прослухаємо це повідомлення.

Ой, мене рятуйте, діти!

Витягайте із мене сміття,

Що кидають у мене всюди.

І не дають мені життя

Помирати рибка стала,

Так забруднена вода,

Вже купатися перестала

В каламуті дітвора.

Задихаюся від бензину,

Масла, бруду, хоч умри,

Як почнуть свої машини

Мити в річці шофери,

Я прошу вас, діти любі!

Порятуйте ви мене!

Проявіть знання, кмітливість,

Розум, вміння і добро!

-Ну що, допоможемо річці? Врятуємо її від бруду? А в цьому нам допоможуть ваші знання. Давайте пригадаємо, як називаються числа при додаванні і відніманні?

1. Усний рахунок

http://ua.convdocs.org/pars_docs/refs/205/204381/204381_html_351b4167.jpg 9+4=13 13-10=3

        15-5=10 18+2=20

        20-9=11 11-2=9

        3+12=15 10+8=18

Подивіться у річці з’явилася рибка.

Наш герой народився з водички, кожна людина починає свій новий день із чистої водички і ми з вами почнемо роботу в зошиті із джерельця чистоти-хвилинки каліграфії.

2.Каліграфічна хвилинка

Випишіть парні числа.

1 2 3 4 5 6 7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Обміняйтеся зошитами і обведіть 3 найкращих цифр серед написаних цифр.

3. Математичний диктант.

1) Сума чисел 16 і 3

2) Зменшуване 14, від’ємник 10. Знайти різницю.

3) Записати попереднє число до числа 8.

4) Записати сусідів числа 19.

5)На скільки число 9 більше від 7.

6) Різниця чисел 16 і 4.

7) Число 13 збільшити на 2.

8) І доданок 8, ІІ доданок 3. Знайти суму.

9) Записати число в якому 1 дес. 6 од.

19,4,7,18,20,2,12,15,11,16.

 Подивіться,у річці з’явилося ще дві рибки.

ІІІ. Розвиток математичних умінь.

1.Обчислення виразів.

17-4-3=10 9+3+6=18

12+3-10=5 14-4-9=1

8+4+2=14 7+3+10=20

20-5-3=12 16-6+7=17

До річки прискакала жабка.

2.Вставити пропущені числа .

1дм 5 см = … см   1 дм 7 см = …см

12см= … дм … см   14см= … дм … см

2 дм= … см   10см=… дм

3.Порівняти значення виразів.

14-2          10+3 17-10        10-3

19-5          20-9  15+3         20-4

Прилетів на річку лебідь.

Фізкультхвилинка

Раз, два – всі пірнають

Три, чотири – виринають.

П’ять, шість – на воді

Кріпнуть крильця молоді.

Сім, вісім – що є сили

Всі до берега, поплили,

Дев’ять, десять – розгорнулись,

Обтрусились ,потянулись,

І за парти тихо сіли.

 Іноді дуже  багато дерев вирублюють і цим шкодять річкам. Щоб зберегти річки, потрібно по їхніх берегах садити дерева. Якщо ми правильно розв’яжемо задачу, то  на березі річки виросте деревце.

4.Задача №1

 Дівчатка посадили 8 дерев, а хлопчики  на 4 дерева більше. Скільки дерев посадили хлопчики?

Дівчатка – 8 д.

Хлопчики - ?, на 4 д.б.

Ми вірно розв’язали задачу і тому біля річки виросло дерево.

5.Задача № 2

    І відрізок -  1 дм 2 см

   ІІ відрізок – ?, на 6 см к.

  ІІІ відрізок – ?, на 3 см д.

 Молодці! На річку прилетів ще один лебідь. Ось вам вдалося очистити річку від бруду.

ІV.Підсумок уроку.

  Тільки ваші знання допомогли врятувати річку від загибелі. Пам’ятайте , що треба берегти природу і не забруднювати її. Адже природа потрібна не лише нам, але й майбутнім поколінням – усім.

V. Рефлексія. Вправа «Веселка»

Я це робив, але не вдалося.

Я не міг, не хотів це робити.

Я це робив із допомогою.

Я це робив, хоча були помилки.

Я це робив, але не відразу.

Я це зробив.

Це було дуже просто.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 листопада 2021
Переглядів
1589
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку