Урок на тему:"Додавання і віднімання десяткових дробів".

Про матеріал

Узагальнити досвід учнів, набутий під час вивчення теми «Додавання і віднімання десяткових дробів»; перевірити ступінь засвоєння знань, умінь учнів з теми. Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, вміння аналізувати, узагальнювати, розвивати просторову уяву. Виховувати охайність, уважність, активність, самостійність, любов до предмету. За допомогою цієї розробки можна перевірити набуті знання вміння та навички.

Перегляд файлу

УРОК 92

Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів.

Мета: узагальнити досвід учнів, набутий під час вивчення теми «Додавання і віднімання десяткових дробів»; перевірити ступінь засвоєння знань, умінь учнів з теми.

Тип уроку: перевірка та корекція знань, навичок та вмінь

Хід уроку

І. Відтворення знань

Усні вправи

  1. Знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюжку обчислень:

  1. Власна швидкість моторного човна дорівнює 11,2 км/год, а швидкість течії річки — 2,3 км/год. Знайдіть швидкість човна за течією і його швидкість проти течії.
  2. Як зміниться сума, якщо:

1) один додаток збільшити на 2,8, а другий — зменшити на 2,8;

2) кожний додаток збільшити на 2,8;

3) один додаток збільшити на 4, а другий — зменшити на 3,5?

  1. Обчисліть периметр рівнобедреного трикутника, одна із сторін якого
    4,8 см, а друга 3, 2 см.,

 

II. Розв'язування задач

  1. Знаходження значення виразу: № 856 (2; 6).
  2. Розв'язування рівнянь: № 858 (4).
  3. Вираження величин: додаткова задача 1.
  4. Текстові задачі на рух, на додавання і віднімання десяткових дробів і додаткові задачі 2, 3.

Додаткові задачі

  1. Обчисліть, записавши дані величини в дециметрах:
    1) 6,29 дм – 14 см; 2) 3,2 дм + 8 см; 3) 28 дм – 146 см;

4) 4 м 6 дм 5 см27 см 4 мм.

  1. За перший день туристи пройшли 5,4 км, що на 1,7 км більше, ніж за другий день, і на 2,1 км менше, ніж за третій. Скільки кілометрів пройшли туристи за три дні?
  2. Заповніть таблицю:

 

Власна швидкість катера

Швидкість течії річки

Швидкість катера за течією

Швидкість катера проти течії

13 км/год

2,5 км/год

 

 

19 км/год

 

22,1 км/год

 

24 км/год

 

 

21 км/год

 

2 км/год

18,5 км/год

 

 

2,5 км/год

 

17 км/год

 

 

III. Контроль засвоєння знань

Тестові завдання

Варіант 1

  1. Яким з перелічених виразів задається (у т) сума: 2т 28 кг, 1 т 5 кг, 5 т 4 ц?

1) 8,568 т; 2) 8,73 т; 3) 8,433 т; 4) 8,326 т.

  1. Знайдіть рівняння, коренем якого є число 10:

1) х – 2,093 = 0,207; 2) 2,093 – х = 0,207; 3) 12,093 – х = 2,093;

4) х + 2,093 = 12,93.

  1. Яке з наведених чисел дорівнює різниці 10 – 0,090908?

1) 9,010101; 2) 9,909092; 3) 9,090902; 4) 0,919192.

  1. Яке з поданих чисел дорівнює сумі коренів рівнянь х – 1,048 = 0,909 і 1,005 – х = 0,044, округлений до сотих?

1) 2,92; 2) 1,19; 3) 1,2; 4) 2,91.

  1. Яка з пар чисел є значенням власної швидкості катера проти течії,
    якщо швидкість течії річки 2,3 км/год, а швидкість за течією
    18,1км/год?

1) 16,2 і 13,9; 2) 15,8 і 13,5; 3) 20,4 і 18,1; 4) 20,4 і 22,7.

Варіант 2

  1. Який з поданих виразів дорівнює вираженій у метрах сумі: 7 м 5 дм, 3 м
    7 см і 2 м 88 мм?

1) 12,955 м; 2) 12,658 м; 3) 12,838 м; 4) 14,08 м.

  1. Коренем якого з наведених рівнянь є число 2,005?

1) х + 1,195 = 3,22; 2) 3,2 – х = 0,195; 3) 2,005 – х = 0;

4) 1,005 + х = 2,005.

  1. Яке з поданих чисел дорівнює різниці 4 – 2,9996?

1) 2,9994; 2) 2,0004; 3) 1,9994; 4) 1,0004.

  1. Яке з названих чисел є сумою коренів рівнянь х + 5,4 = 10,3 і х – 3,8 = 8,9 з точністю до одиниць?

1) 17; 2) 18; 3) 17,6; 4) 16.

  1. Яка з наведених пар чисел є записом значень власної швидкості кате­ра і швидкості за течією, якщо швидкість течії річки 2,6 км/год,
    а швидкість проти течії 17,2 км/год?

1) 14,6 і 12; 2) 19,8 і 22,4; 3) 19,8 і 14,6; 4) 19,8 і 17,2.

 

Коди відповідей:

 

 

1

2

3

4

5

В. 1

3

3

2

1

2

В. 2

2

3

4

2

2

 

IV. Домашнє завдання

Повт. п. 28-29, п. 30, № 857 (1,3,5,6), 865(2,4), робочі зошити: № 306,311.

 

docx
Додано
27 жовтня 2018
Переглядів
641
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку