Сформувати вміння складати вирази до розв'язування текстових задач економічного змісту. Виробити вміння вибирати і використовувати необхідну інформацію для розв'язування задачі, ставити запитання до умови задачі.Формувати вміння виділяти головне, істотне в досліджуваному матеріалі. Виховувати , культуру і дисципліну праці, ініціативність і творчість у праці, підприємливість і діловитість.
Тема: Числові та буквені вирази. Рівняння. 5 клас.
Урок 6.
Тема. Текстові задачі економічного змісту.
Мета: Сформувати вміння складати вирази до розв’язування текстових задач економічного змісту. Виробити вміння вибирати і використовувати необхідну інформацію для розв'язування задачі, ставити запитання до умови задачі. Формувати вміння виділяти головне, істотне в досліджуваному матеріалі. Виховувати , культуру і дисципліну праці, ініціативність і творчість у праці, підприємливість і діловитість.
Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь.
Обладнання: набір карток для гри «Математичне лото».
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань
Перевірити наявність виконаного домашнього завдання.
Усні вправи
1) х + 12 = 27; 2) 54 – х = 39; 3) х ·3= 69; 4) 252 : х = 3.
2. Розв’язати задачу.
З Києва до Тернополя, відстань між якими 480 км, виїхав автобус та легковий автомобіль. Швидкість автобуса 60 км/год, а швидкість автомобіля 80 км/год. На скільки годин швидше приїде автомобіль у пункт призначення?
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Формула вартості.
С = а · n;
С – вартість товару; а – ціна товару; n – кількість товару.
2. Формула роботи.
А = N · t;
А – вся робота; N – продуктивність; t – час роботи.
IІI. Застосування знань
Колективна робота з підручником:
Виконати №442, 444, 446, 459,462.
Фізкультхвилинка
Раз, два! Час вставати.
Будемо відпочивати
Три, чотири – присідаймо
Швидко втому проганяймо
П’ять , шість – засміялись,
Шість разів понахилялись
Зайчик сонячний до нас
Забігав у світлий час
Будем бігати, стрибати
Щоб нам зайчика впіймати
Прудко зайчик утікає
Диво – промінцями грає
Сім, вісім – час настав
Повернутися до справ.
Методика проведення гри
У спеціальному конверті учням пропонується набір карток. Зазвичай їх більше, ніж відповідей на великій картці, яку також вкладено в конверт. Наприклад, на великій карті намальовано 6 прямокутників, а в учня 7-8 карток таких самих розмірів, що й записані на них вправи. Учень дістає з конверта картку, розв'язує задачу і накриває нею відповідний результат. Картки накладають лицьовим боком униз. Якщо всі задачі розв'язані правильно, то зворотні боки карток, що накладені на велику картку, складають якийсь умовний шифр: рисунок, креслення, літеру. Вчитель, проходячи по рядах, легко визначає результати роботи учнів.
Картки
Бібліотека має закупити книжок на загальну суму3600 грн. скільки книжок зможе купити бібліотека якщо ціна однієї книжки 10 грн? |
|
Бібліотека має закупити книжок на загальну суму3600 грн. скільки книжок зможе купити бібліотека якщо ціна однієї книжки 12 грн? |
|
Бібліотека має закупити книжок на загальну суму3600 грн. скільки книжок зможе купити бібліотека якщо ціна однієї книжки 15 грн? |
|
|
|
|
|
Бібліотека має закупити книжок на загальну суму3600 грн. скільки книжок зможе купити бібліотека якщо ціна однієї книжки 18 грн? |
|
Бібліотека має закупити книжок на загальну суму3600 грн. скільки книжок зможе купити бібліотека якщо ціна однієї книжки 20 грн? |
|
Для нагородження призерів олімпіади купили 20 книжок з математики. Яка ціна однієї книжки, якщо вартість всієї покупки 620 грн? |
Для нагородження призерів олімпіади купили 20 книжок з математики. Яка ціна однієї книжки, якщо вартість всієї покупки 800 грн? |
|
Для нагородження призерів олімпіади купили 20 книжок з математики. Яка ціна однієї книжки, якщо вартість всієї покупки 1000грн? |
Для нагородження призерів олімпіади купили 20 книжок з математики. Яка ціна однієї книжки, якщо вартість всієї покупки 1200 грн? |
|
Для нагородження призерів олімпіади купили 20 книжок з математики. Яка ціна однієї книжки, якщо вартість всієї покупки 1500грн? |
Велика картка
500 |
200 |
360 |
310 |
750 |
240 |
400 |
180 |
600 |
300 |
ІV. Підсумок уроку
Продовж речення:
V. Домашнє завдання
Прочитати §13, вивчити формули.
Виконати №453, 460, 464. Для дітей високого рівня знань додатково №470.
1