Тема: Додавання і віднімання у межах 20 без переходу через розряд.
Мета: закріпити уміння додавати й віднімати у межах 20 без переходу через розряд, визначати «сусідів чисел», порівнювати числа; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, увагу; виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики та пізнавальний інтерес до казок.
*
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь
Обладнання: рахівниця, LEGO «Шість цеглинок», казкові герої, палички, пірамідки, вкладки, навчальні картки, кольорові олівці
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
1.Привітання «Добрий день!»
2. «З добрим ранком!» - налаштування психоемоційного стану
-Який же у нас урок зараз буде? Дізнаємося, коли попрацюємо з цеглинками.
3.«Ми цеглиночки взяли» - LEGO “Шість цеглинок”
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
-Діти, сьогодні у нас урок незвичний. Сьогодні зустрінемося з героєм казочки. Якої? Увага на екран!
- Хто ж до нас завітав на урок? Колобок.
- Навчимо його рахувати?
ІІІ. Формування вмінь та навичок .
Порахуйте від 6 до 11. Мінченко Д. – пірамідка.
Порахуйте від 20 до 16.
Завдання від Зайчика – «Сусіди числа». В.- пірамідка
М.- вкладки
Завдання від Вовка – «Виклади число за допомогою паличок та рахівниці».
4.Каліграфічна хвилинка. ( Волощук Д., Мінченко Д. – розмальовка цифр)
IV. Систематизація та узагальнення знань.
5.«Котиться, котиться Колобок…»- зустріч з Ведмедем.
Завдання від Ведмедя – «Порівняйте!» - робота з підручником.
Фізкультхвилинка
6.«Котиться, котиться Колобок…»- зустріч з Лисичкою.
Завдання від Лисички – «Розв’яжи приклади!»- робота біля дошки.
7. Завдання від Колобка – «Намалюй мене!» - з допомогою цеглинок LEGO.
ІV.Підсумок уроку.
За роботу по заслузі,
Щиро дякую вам, друзі!
( Роздача наліпок та пускання мильних бульбашок