Розробка уроку з математики для 1 класу .
Доводить , що математика цікава наука в житті кожного.
Урок на тему :
« Додавання та віднімання в межах 10 »
Математика
1 клас
Вчителя початкових класів
Семешко Н. С.
Тема : Додавання та віднімання в межах 10.
Мета : формувати вміння й навички додавати та віднімати в межах 10; вдоско- налювати вміння писати цифри ; розвивати увагу , мислення ; виховувати спос – тережливість.
Тип уроку : урок – гра .
Обладнання : демонстраційний матеріал, ілюстровані таблиці, малюнок котика, мишок, сонця та хмарок.
Хід уроку :
І. Організацій момент. 1.Дзвоник всім нам дав наказ – До роботи швидше в клас. Біля парти станем чемно –
Хай мене час недаремно.
Будемо слухняні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої !
2.Створення емоційного настрою.
- Перед тим, як ми розпочнемо урок, нагадайте мені про свій настрій!
- Який у вас настрій ?
- Такий ?
( Ні …)
- Ось такий ?
( Так … )
- Щоб саме такий настрій був до кінця уроку ?
- Отож, починаємо !
ІІ. Повідомлення теми уроку .
-Сьогодні у нас незвичайний урок . Ми будемо складати і розв’язувати вира- зи на додавання і віднімання в межах 10 за допомогою малюнків.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1.Усний рахунок.
-Що ми бачимо на цьому малюнку ? (Зелені яблучка та жовті груши.Це фрукти.)
-Скільки зелених яблук ? ( 6 )
-Скільки жовтих груш ? ( 4 )
-Чого більше яблучок чи груш ? ( Яблучок )
-На скільки більше яблучок ? ( на 2 ) -Скільки разом яблук і груш ? ( 10 )
2. Гра « Засели будиночки»
3. « Мозковий штурм»
( Розв’язування віршованих задач. Вчитель читає задачі, діти обговорюють і знаходять правильні відповіді.)
*Шість малят – дошкільнят
Стали струнко в один ряд
Підійшов до них Панас
Скільки зараз стало нас ? ( 6 + 1 = 7 ) *Васильку, ти чому сердитий ?
- Слів не можу полічити
П’ять було . одну я з’їв
Скільки мамі залишив ? ( 5 – 1 = 4 )
*У Андрія шість книжок,
А в Павла – чотири
Скільки книжечок разом Ви вже полічили ? ( 6 + 4 = 10 )
*Десять хлопчиків завзято Вперто сперечались
Двох із них гукнула мати
Скільки їх зосталось ? ( 10 – 2 = 8 )
*П’ять кошенят пісок копають
Та на сонці загорають
Ще одне сидить в траві
Скільки всіх ? Скажіть мені ? ( 5 + 1 = 6 )
4. Гра « Загубився знак » ( Запис на дошці.)
- Що більше вираз чи число ? Поставте правильно знак < > або = .
5 - 3 __ 9
1 + 2 __ 5
3 + 4 __ 7
6 - 2 __ 10
ІV.Вивчення нового матеріалу. 1. Гра « Котик і мишки »
( На дошці малюнок кота та мишок )
-Котик ганявся за мишками. Сірі мишки злякались і заховались.
-Які числа закрили мишки ?
= 10 8 + = 10
+ 3 = 10 + 4 = 10
= 10 + 1 = 10
( Виконуємо дії на основі складу числа 10. З кожного виразу на додавання складаємо вираз на віднімання . Обчислюємо. Записуємо на дошці.)
10 – 9 = 1 10 – 8 = 2
10 – 3 = 7 10 – 4 = 6
10 – 5 = 5 10 – 1 = 9
2.Робота з підручником ( сторінка 52 ) Завдання 3.
-Давайте знайдемо це завдання у підручнику. Що ж потрібно тут зробити? -Виконайте дії, літери розташуйте у порядку зростання чисел і тоді зможемо прочитати слово.
-Яке слово ми отримали в кінці ? ( СВІТЛО )
Завдання 4. (Складаємо і розв’язуємо задачу за малюнком – усно )
-Що зображено на малюнку ? ( Огірки. )
-Давайте спробуємо уявити. Де можуть знаходитись огірки? ( На грядці. )
-Тоді, скільки огірків росло на грядці ? ( 8 )
-Скільки огірків зірвали ? ( 4 )
-Огірки зірвали. Тепер їх на грядці менше.
-Яке запитання можна поставити до задачі ?
(Скільки залишилося огірків на грядці ? )
-А тепер складіть задачу :
( На грядці росло 8 огірків. Зірвали 4 огірки. Скільки залишилося огірків на грядці.)
-Якою дією дамо відповідь на запитання задачі ? ( Дією віднімання.)
-Який знак прийде нам на допомогу? (Мінус.)
( 8 мінус 4, дорівнює 4. 8 – 4 = 4. )
-Дайте відповідь на запитання задачі.( 4 огірки залишилися на грядці.)
Завдання 5 . Гра « Мікрофон »
( Один називає відповідь і передає мікрофон іншому )
-Що отримали в кінці ? ( 1 )
V. Фізкультхвилинка. Трава низенька – низенька, Дерева високі – високі.
Вітер дерева колише – гойдає
То вправо, то вліво,
То вниз нагинає.
Птахи летять – відлітають, А дітки тихенько за парти сідають.
І математику вивчають!
VI. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Робота в зошиті .
Каліграфічна хвилинка « Конкурс красунь».
Написання цифр 2 і 4 .
-Яка цифра написана найкраще ?
2. Гра « Сонце заховалося за хмарки»
-Молодці, виконали завдання ! А в нашому класі стало тепліше !
VII. Рефлексія.
-Над якою темою ми сьогодні працювали ?
-Що більше сподобалось ?
-Що виявилось найважчим ?
-А, що найцікавішим ?
VIII. Підсумок уроку. Працювали ви старанно І почуйте у кінці :
Що у нашім 1 класі
Діти – просто молодці !