Урок на тему "Графіки залежностей між величинами".

Про матеріал
Я пропоную вам переглянути мій урок (в умовах навчання на карантині) з математики, 6 класу. Метою якого, є: закріпити у учнів знання про зміст поняття «графік залежності», та спосіб побудови графіків руху та зміни температур; продовжити роботу з вироблення вмінь будувати графіки залежності за даними таблиці відповідних значень величин, а також умінь «читати» побудовані графіки залежностей; відпрацювати обчислювальні навички учнів. Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.
Перегляд файлу

Урок № 114                                                                          Дата    27.04.2020р.

 

Я вас вітаю, дорогі мої учні!

Ми з вами продовжуємо перебувати на карантині та навчатися дистанційно.

 

Запретная зона: Чернобыль сегодня - SWI swissinfo.ch

 

Вчора, 26 квітня, наша країна вшановувала пам´ять постраждалих і загиблих на Чорнобильської АЕС.  34 роки тому, о 01:23 26 квітня 1986-го, на Чорнобильській атомній електростанції сталися вибухи, які назавжди змінили життя тисяч людей. Радіоактивна хмара після вибуху накрила територію України, Білорусі, Росії та чимало європейських країн

Але життя продовжується. Незважаючи ні на що, ми повині цінувати те що маємо. Життя-це не ці дні,що минули,а ті,що запам´ятались!

Бажаю, щоб у вашій пам´яті залишалися тількі добрі та гарні спогади!

 

Відкрийте зошити і запишіть:

Двадцять сьоме  квітня

Класна робота

Тема. Графіки залежностей між величинами.

 

Мета уроку: закріпити  у  учнів знання про зміст поняття «графік залежності», та спосіб побудови графіків руху та зміни температур; продовжити роботу з вироблення вмінь будувати графіки залежності за даними таблиці відповідних значень величин, а також умінь «читати» побудовані графіки залежностей; відпрацювати обчислювальні навички учнів.

Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 На попередніх уроках ми з вами навчилися будувати координатну площу, знаходити координати точок на координатній площині та навпаки; будувати та читати різні графіки. Сьогодні ми закріпимо ваші знання на прикладах. Тож приготуйтеся до плідної роботи!

II. Відтворення знань

Пропоную вам переглянути відео-урок та “освіжити” свою пам´ять:

https://www.youtube.com/watch?v=wdlZDgawNZs

Сподіваюсь, що ви згадали матеріал, а тепер  Самостійна робота

1.  Побудуйте графік зміни температури з півночі до 12 год за такими даними:

Час, год

0

2

4

6

8

10

12

Температура, °С

-3

-5

-6

-4

0

2

7

2.  На рисунку зображено фрагмент координатної прямої.

1)

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2458.jpg

а) Які координати мають точки А, В, С?

б) Позначте на рисунку точки D(225), E(325), F(187,5).

2)

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2459.jpg

 Які координати мають точки А, В, С?

3.  Дано таблицю спостереження за зміною температури протягом 11 год.

 

Час, год

0

2

4

6

8

10

12

Температура, °С

3

0

4

5

10

12

7

За таблицею знайдіть:

а) Якою була температура о 6-й год; опівночі?

б) О котрій годині температура була найвищою? найнижчою?

Чи можна за таблицею знайти, якою була температура о 1-й; о 9-й годині?

 

ІІІ. Відпрацювання вмінь та навичок

Задача 1. За поданим графіком знайдіть:

а) Яка температура була о 7-й годині?

б) О котрій годині температура була 5 °С?

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2461.jpg

Розв'язання:    а) Яка температура була о 7-й годині?

  • На осі абсцис (ОХ) знайдемо число 7, а потім на графіку знайдемо точку  з такою абсцисою (через точку 7 проведемо пряму, перпендикулярну осі ОХ до перетину з графіком).
  • Знайдемо ординату точки (на вісь ОУ з точки  опустимо перпендикуляр на ось ОУ).
  • Отже, о 7-й годині температура становить 6 °С.

б) О котрій годині температура була 5 °С?

  • На осі ординат знайдемо число 5, а потім на графіку знайдемо точку  з такою ординатою (з точки 5 на вісь ОУ проводимо перпендикулярно до ОУ пряму, знаходимо точку її перетину  з графіком).
  • Знайдемо абсцису точки (проведемо перпендикуляр з точки на вісь ОХ). Бачимо, що ця абсциса 6.

Отже, о 6-й год температура повітря була 5 °С.

Таким чином, графіки залежності температури допомагають не тільки «побачити», як пов'язані зміни їх величин, а й знайти відповідні їх значення: а саме:

1) знайти температуру в будь-який проміжок часу, протягом якого проводиться спостереження;

2) знайти, о котрій годині температура сягнула певної позначки.

Задача 2. Дано графік руху автомобіля (див. рис)

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2462.jpg

1) На якій відстані від місця виїзду був автомобіль через 1 год; 2,5 год; 4 год після початку руху?

2) За який час автомобіль проїхав 75  км? 100 км? 225 км?

3) Яку відстань подолав автомобіль за весь час і скільки не це пішло часу?

Висновок. Отже, графіки руху, як і графіки інших залежностей, допомагають розв'язувати задачі двох видів:

1) за відомим значенням абсциси (часу) знайти відповідне значення ординати (шляху);

2) за відповідним значенням ординати (відстані) знайти абсцису (час).

Не забуваймо спочатку визначити масштаб.

 

ІV.  Підсумок уроку

Для перевірки вашої плідної роботи на уроці пропоную пройти тест.

Тестові запитання

Під час хімічного досліду температура розчину змінювалася, як показано на графіку.

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2465.jpg

1.   Яка з поданих чисел дорівнює початковій температурі розчину?

1)  5°С;      2) 10°С;       3) 20°С;           4) 30°С.

2.   Через який час після початку досліду температура того самого розчину дорівнювала 20 °С?               

1)  25 хв;            2) 34 хв;            3) 20 хв;              4) 15 хв.

3.   Якою була температура розчину через 1 год після початку досліду?

1)  15°;      2) 10°;      3) 20°;       4) 30°.

 

V.  Домашнє завдання

Задача 1. На рисунку 1 зображено графік температури повітря.

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2463.jpg

1) Яка температура повітря була о 17 год? о 6 год? о 12 год?

2) О котрій годині температура сягнула по значки -4 °С? 0 °С? 2 °С?

3) О котрій годині температура була найнижчою? найвищою? (Визначте)

4) Як змінювалась температура з 0 год до 14 год? з 14 год до 24 год?

5) Коли температура була вища від 0? нижча від 0?

6) Протягом якого часу температура зменшувалась? підвищувалась?

7) Як змінилась температура за проміжок часу з 6 год до 14 год? з 1 год до 20 год?

Задача 2. На рисунку зображено графік руху велосипедиста.

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2464.jpg

а) На якій відстані від місця відправлення був велосипедист через 2 год, 3 год, 3,5 год після початку руху?

б) Через скільки годин був на відстані 5 км, 15 км, 40 км від місця відправлення?

в) Яку відстань усього подолав велосипедист і за який час?

г) 3 якою сталою швидкістю рухався велосипедист?

Додаткова задача (12 балів).

Лебедь - Картинка 124251-13Чорні лебеді становлять 40 % усіх  білих лебедів, що живуть у заповіднику. Скільки чорних лебедів живе у заповіднику, якщо білих лебедів на 21 більше, ніж чорних?

 

На Google–диск відправите: самостійну роботу, тест та домашню роботу!

docx
Додано
27 квітня 2020
Переглядів
1331
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку