Узагальнити і систематизувати знання учнів про літосферу, закріпити практичні вміння учнів працювати з картами і схемами в атласі, провести диференційований тематичний контроль навчальних досягнень учнів.
Урок № 12
Тема уроку: Літосфера ( тематичне оцінювання)
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про літосферу, закріпити практичні вміння учнів працювати з картами і схемами в атласі, провести диференційований тематичний контроль навчальних досягнень учнів.
Основні засоби навчання: карти та схеми атласу, зошити для тематичного оцінювання.
Тип уроку: урок перевірки і контролю навчальних досягнень
Хід уроку:
І. Організаційно – мотиваційний етап:
Сьогодні у нас на уроці перевірка знань у вигляді письмового тестування за темою «Літосфера». Правильне виконання завдань буде оцінюватися таким чином:
1 рівень - 3 бали
1 - 2 рівні - 6 балів
1 - 3 рівень - 9 бали
1 – 4 рівень - 12 бали
ІІ. Перевірка знань учнями фактичного матеріалу і основних понять теми.
Варіант 1
І рівень
1. Закінчіть речення: Літосферою називається…
А) верхня тверда оболонка землі
Б) земна кора з верхньою частиною мантії
В) в’язкий шар у верхній частині мантії
Г) земна кора і мантія.
2. Унаслідок процесів магматизму утворюються:
А) вулкани Б) цунамі
В) землетруси Г) вивітрювання.
3. Внаслідок вивітрювання утворюються:
А) бархани Б) химерні форми скель
В) дюни Г) яри.
4. Серед поданих вкажіть назви старих гір:
А) Гімалаї Б) Уральські
В) Карпати Г) Кримські.
5. Вкажіть магматичні гірські породи:
А) кальцит, мармур Б) графіт, гіпс
В) базальт, граніт Г) пісковик, глина.
ІІ рівень
ІІІ рівень
ІV рівень
1.Які сили (внутрішні чи зовнішні) відіграють головну роль у формуванні поверхні Землі? Свою думку обґрунтуйте.
2. Як виникають гейзери? Де вони поширені?
3. Як люди використовують внутрішнє тепло Землі?
4. Поясніть, чому на території України немає вулканів.
Варіант 2
І рівень
1. Закінчіть речення: Земна кора – це…
А) верхня тверда оболонка Землі
Б) верхня в’язка частина мантії
В) літосфера
Г) осадовий шар земної поверхні.
2. Різкі вертикальні рухи літосфери називають:
А) вулканами Б) землетрусами
В) цунамі Г) гейзерами.
3. Яри і балки утворюються під дією:
А) вивітрювання Б) поверхневих вод
В) вітру Г) льоду.
4. Серед поданих вкажіть назви низьких гір:
А) Кавказ Б) Кримські
В) Памір Г) Карпати.
5. Вкажіть метаморфічні породи:
А) пісковик, графіт Б) кальцит, мармур
В) граніт, лабрадорит Г) вапняк,гіпс.
ІІ рівень
ІІІ рівень
ІV рівень
ІV. Підсумок уроку
Вчитель збирає роботи
V. Домашнє завдання
Повторити параграфи теми «Літосфера»