Клас: 3 Б
Класовод: Тригуба О.А.
Тема: «Моя улюблена справа»
Тип уроку: урок самопізнання.
Мета уроку:
Оічкуваний результат: Формування власної ініціативності
Обладнання: нічник у формі кулі, який світиться, наліпки, ватман , LEGO Tinkering Toolkit, грамоти, олівці, фломастери.
Хід уроку
І. Вступна частина (Налаштування)
Організаційний момент. Привітання, створення позитивного настрою.
Обговорення: Чому, коли ми говоримо про улюблені справи, у нас з’являються посмішки?
- Чи знаєтеви, чим відрізняється «хобі» від «таланту»?
( Обговорення: хобі – це те, що ми любимо робити, а талант – це те, що в нас виходить найкраще. Найщасливіші люди ті, у кого ці дві речі збігаються)
ІІ. Основна частина ( Дослідження)
- Чи може улюблена справа стати професією? (Наприклад: кухар, що любив допомагати мамі; програміст, що любив пазли)
Професія означає вид трудової діяльності, яка потребує певної підготовки і являється джерелом існування.
Кожен день люди поспішають на роботу. А чи подобається їм те, чим вони займаються? Як вони прийняли це рішення? Що їм у цьому допомагає? Що повинно служити провідником у складному світі професій?
Кожен з дитинства любить займатися улюбленою справою: малювати, співати, складати конструктор, грати у футбол, танцювати та багато іншого. І нерідко це впливає на вибір професії. А для того, щоб згадати різні професії пропоную
(Вчитель читає опис професії, учні мають відгадати)
( учням роздаються паперові наліпки. Завдання : написати на них справу , яку вони обрали б для себе прямо зараз, наприклад, спорт, малювання, догляд за тваринами тощо. Листочки приклеюються на спільний плакат « Наш клас – сузір’я талантів» 
Використання LEGO Tinkering Toolkit
Уявіть, що вам дозволили побудувати свій власний пристрій для улюбленої справи в школі «День улюбленої справи»
(Діти об’єднуться у групи і за допомогою LEGO конструюють власні вироби, після того розповідають що це за виріб, і для чого він використовується)
Мета: навчити дітей не просто мріяти, а пропонувати конкретні кроки.
Ініціативність - це не чекати, поки вчитель чи мама скужуть «зроби», а самому придумати і почати. Наприклад: любиш малювати? Не чекай уроку малювання – створи валсну листівку вже зараз.
Запропонувати учням заповнити коротку таблицю – анкету (або намал.вати її в зошиті), щоб класифікувати свої вподобання.
|
Що я люблю робити наодинці? |
Що я люблю робити з друзями? |
Що мені дається найлегше? |
|
Наприклад: читати, малювати |
Грати у футбол, знімати відео |
Математика, допомагати іншим |
Після того, як учні заповнили таблички, вони розповідають у кріслі «автора».
ІІІ. Практичний блок (Творчість)
Діти малюють себе в процесі удюбленої справи. На звороті пишуть 3 слова, які описують їхні почуття в цей момент (радість, спокій, азарт)
Вчитель називає різні сфери (спорт, творчість, природа, техніка), а діти плещуть у долоні, якщо це відгукується в їхньому серці.
IV. Етап рефлексії «Я пишаюся собою»
Продовжити речення : «Щоб стати кращим у своїй справі, я сьогодні…(почитаю книгу, потренуюсь, запитаю поради)
Домашня «секретна місія»
Протягом тижня зроби одну справу, пов’язану з хобі, без нагадування дорослих, і розказати про свої відчуття на наступному уроці.
(В кінці уроку можна нагородити дітей заохочуючими грамотами, про те,що вони стали справжніми творчими дітьми, які мають свою улюблену справу, і роблять все,щоб досягнути своїє мети)