Урок на тему: Органи та системи органів(7 клас)
Мета:
сприяти формуванню навчально-пізнавальної компетентності через формування знань про будову органів та систем органів тварин;
сприяти формуванню компетентності уміння вчитися через розвиток самоосвітніх навичок;
сприяти формуванню соціально-комунікативної компетентності шляхом залучення до роботи в групах;
сприяти формуванню інформаційної компетентності шляхом розвитку умінь працювати з джерелом інформації — підручником;
сприяти формуванню загальнокультурної компетентності шляхом виховання мовленевої культури;
сприяти формуванню здоров’язберігаючої компетентності шляхом залучення до проведення фізкультхвилинки, формуванню ціннісного ставлення до навколишнього середовища; формування «ситуації успіху».
Обладнання: фотографії, малюнки, плакати, що дозволяють ілюструвати органи і системи органів тварин, друковані таблиці – роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Прийом «Повір у себе» — створення ситуації успіху.
Перевірка домашнього завдання у вигляді самостійної роботи, використовуючи прийом «Навіювання».
ІІ. Етап постановки теми та мети
Еврестичний прийом із складанням схеми: Що таке клітина?(відповіді учнів)
Що утворюють групи клітини? (відповіді учнів)
Що таке тканини? (відповіді учнів)
Вправа «Мозковий штурм»
Різні тканини утворюють органи. Органи утворюють системи органів.
Клітини
Тканини
Органи
Системи органів
Організм
Оголошення теми, визначення завдань, мети та цінності уроку учнями.
Хвилинка «Патріот»
ІІІ. Етап проектування
План.
IV. Етап реалізації
Прийом «Почую кожного»
У всіх багатоклітинних тварин тканини утворюють органи(учні називають, які органи вони знають).
Що таке орган?(думки учнів з яких складається визначення і записується у словники).
Орган – це частина організму, що має певну будову і виконує певні функції.
Всі органи організму утворюють системи органів. Знайдіть у підручнику визначення і запишіть його у словники.
Система органів – це сукупність органів, які спільно забезпечують перебіг найважливіших життєвих процесів.
Основні системи органів тварин
видільна
Опорно-рухова травна дихальна статева кровоносна
Ендокринна нервова
Фізкультхвилинка .
Робота в групах з підручником і заповненням друкованих таблиць:
1 група: Особливості будови та функції опорно-рухової системи;
2 група: Особливості будови та функції травної системи;
3 група: Особливості будови та функції ендокринної системи;
4 група: Особливості будови та функції дихальної системи;
5 група: Особливості будови та функції статевої системи;
6 група: Особливості будови та функції кровоносної системи;
7 група: Особливості будови та функції видільної системи;
8 група: Особливості будови та функції нервової системи;
Система органів |
Особливості будови (органи, які складають) |
Функції |
Опорно-рухова |
|
|
травна |
|
|
ендокринна |
|
|
дихальна |
|
|
статева |
|
|
кровоносна |
|
|
видільна |
|
|
нервова |
|
|
Презентація відповідей, запис у зошити. Підсумок.
V. Етап контрольно – оцінювальний
Прийом «Мнемонічна скарбничка» — учні самостійно підбивають підсумок уроку, звертаючи увагу на ті нові знання, яких вони набули в процесі уроку. Оцінювання.
VI. Рефлексія
Прийом «Констатація успіху»: Що цінного ви для себе дізналися з нашого уроку?
Д/З. вивчити конспект, у друкованому зошиті сторінка 5 вправа 8. Виконати тестові інтернет-завдання (interactive.ranok.com.ua)