Тема: «Перевірка ділення множенням».
Мета: формувати вміння здійснювати перевірку дії ділення дією множення, застосовувати таблицю множення і ділення для обчислення виразів, закріпити знання про трикутники; сприяти розвитку обчислювальних навичок, логічного мислення, математичного мовлення; виховувати любов до Батьківщини, працьовитість,бережне відношення до шкільного майна.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Форма проведення: урок-гра.
Обладнання: картки для усного рахунку, ноутбук, картки для індивідуальної роботи , набір цифр, музичний запис фізкультхвилинки, сніжинки – завдання, лепбук - «Трикутники», корекційна іграшка - «Зоряне небо».
Міжпредметні зв’язки: природознавство, фізична культура.
Хід уроку.
І. Організація класу до роботи.
1.Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.
- Станьте діти всі рівненько, посміхніться всі гарненько.
Любі діти, в класі гості в нас зібрались, з ними дружно привітались.
Всі голівками кивнем і урок свій розпочнем.
Сідайте , будь ласка.
Ми вам раді люди добрі і запрошуємо вас на урок у 6 клас.
Девіз нашого уроку:
Дивитись - і бачити.
Слухати – і чути.
Думати – і говорити.
Старанно працювати.
А якими ви будете сьогодні на уроці ми дізнаємось, коли ви обчислите приклади:
7 : 7 х 0 = 0 уважними
8 х 10 : 1 = 80 розумними
5 х 8 + 10 =60 організованими
10 х 10 = 100 кмітливими
Отже, ви будете уважними, розумними, організованими, кмітливими.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1. Узгодження запропонованого плану уроку.
План уроку
1. Привітання.
2. Повторення вивченого.
3. Фізкультхвилинка.
4. Робота з підручником.
5. Самостійна робота.
6. Робота в групах.
7. Підсумок уроку.
2. Визначення очікувань учнів.
Вправа «Мікрофон».
- Діти скажіть, а яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Який сьогодні день?
- А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Давайте ви своє бажання напишете на зірочці і закріпите на зоряному небі. Хай Святий Миколай прочитає його і можливо виконає, якщо ви будете слухняними.
ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.
1. Каліграфічна хвилинка. Вірш про зошит.
Зошит свій я відкриваю, навкоси його кладу, ручку я ось так тримаю, сяду рівно, не зігнусь. Буду я писати гарно, до роботи вже берусь.
Запишіть: Вісімнадцяте грудня.
Класна робота.
- Скажіть, скільки зірочок ми закріпили на зоряному небі?
- Напишіть рядок цифри 9.
- Яку цифру треба написати, якщо 9 збільшилося у 10 разів.
2. Усний рахунок.
Вправа « Мозковий штурм».
- Як називаються числа при дії множення?
- Якою дією перевіряється множення?
- Як називаються числа при дії ділення?
- Якою дією перевіряється ділення?
Розв’язання віршованих задач.
На столі - 4 миски.
В кожній з них по 3 сосиски.
Скільки всіх сосисок там,
Знати хочеться котам. (4х3=12)
Задумалися мишки:
16 в них горішків.
На двох як поділити?
Підкажемо їм, діти?(12:2=6)
3. Математичний диктант.
- Знайти добуток чисел:
2 і 9; 3 і 7; 4 і 3; 2 і 7.
- Знайти частку чисел:
16 і 2; 18 і 3; 24 і 8; 49 і 7.
4. Відпочинок.
Ритмічна вправа «Годинник».
Діти рахують дерев’яні палички, якими будуть виконувати ритмічну вправу.
Отримали число – 18.
- Кожна дитина має отримати дві палички. Чи вистачить всім дітям паличок? Як про це можна дізнатися? Якою дією?(18 : 2 = 9)
- Давайте перевіримо дію ділення дією множення. (9 х 2 = 18)
Отже, щоб перевірити дію ділення дією множення треба частку помножити на дільник і дістанемо ділене.
Запам’ятайте:
Ділене дорівнює добутку частки і дільника.
Виконання ритмічної вправи (промовляючи вірш учні вистукують дерев’яними паличками ритмічну вправу).
На стіні висить годинник «Тік – так, тік – так».
Час летить кудись невпинно «Тік – так, тік – так».
5. Розв’язування прикладів.
Про підручник ви забули,
Ще його не розгорнули.
Швидко книжку розгортай,
Працювати починай.
Відкрийте підручники на сторінці 147 №5.
(Самостійна робота, індивідуальні завдання для дітей на картках – сніжинках).
6. Фізкультхвилинка.
Хто у нас уже втомився і на ліво похилився?
Треба нам негайно встати, фізкультхвилинку розпочати. (Виконання танцювальних рухів під музичний супровід).
8. Розв’язування задачі №9 ст. 147.
Відпочили і за парту ми сідаєм, працювати починаєм. (Діти читають задачу. Робимо повний аналіз задачі. Учень записує розв’язання на дошці).
Відремонтували – 30 парт
Залишилося - ? у 5 разів менше
Всього - ?
Звертаю увагу на бережне відношення до шкільного майна.
9. Робота в групі.
Клас ділиться на 2 групи, які отримують завдання на сніжинках:
Гра « Закодоване слово».
Виконавши завдання ми дізнаємося закодовані слова
30 : 10 =
21 : 3 =
2 х 4 =
4 х 1 =
49 : 7 =
3 х 3 =
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
у |
к |
л |
с |
ж |
п |
р |
н |
і |
а |
І група: слово - сніжна
25 : 5 =
20 : 10 =
2 х 3 =
8 : 4 =
3 х 3 =
42 : 6 =
4 х 1 =
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
у |
с |
о |
т |
а |
м |
р |
н |
п |
з |
ІІ група: слово - морозна
Якій порі року ми можемо сказати такі слова? (Зимі)
10. Гра «Впізнай трикутники» (Використовую лепбук «Трикутники»).
ІV. Підсумок уроку.
1. Рефлексія.
Зима – пора свят. За традицією на свята дарують подарунки. Пропоную нам разом оцінити свою роботу на уроці, щоб дізнатися чи Святий Миколай принесе вам подарунки?
- Чи сподобався вам урок?
- Хто задоволений тим, як працював на уроці?
Доповніть речення.
Я навчився …
Мені сподобалось …
Цікавими були…
2. Оцінювання (мотивоване).
- Ви , діти, всі молодці. Працювали дружно, старанно. Я вами задоволена. Дякую вам за роботу.
V. Домашнє завдання (диференційоване) №6 ст.147
Слабшим дітям індивідуальне завдання на карточках.