Урок на тему «Практична робота: внести в синхронізовану хронологічну таблицю відомості про події Західної Європи у 16 - 17 ст."

Про матеріал

Тема. Практична робота: внести в синхронізовану хронологічну таблицю відомості про Реформацію, Тридцятилітню війну, національно-визвольну війну в Нідерландах, Англійську революцію

Мета: систематизувати знання, уміння і навички учнів, отриманні з вивчення даного розділу; розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички самостійної роботи, навички аналізувати та робити висновки; виховувати самостійність, наполегливість

Перегляд файлу

 

Конспект уроку

з всесвітньої історії

для 8-го класу

на тему

«Практична робота: внести в синхронізовану хронологічну таблицю відомості про Реформацію, Тридцятилітню війну, національно-визвольну війну в Нідерландах, Англійську революцію»

 

 

 

Підготувала

учитель історії та правознавства

Комунального закладу

«Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів

Зміївської районної ради

Харківської області»

Вистороп Тетяна Василівна

 

 

2018

Тема. Практична робота: внести в синхронізовану хронологічну таблицю відомості про Реформацію, Тридцятилітню війну, національно-визвольну війну в Нідерландах, Англійську революцію

Мета: систематизувати знання, уміння і навички учнів, отриманні з вивчення даного розділу; розвивати увагу, пам'ять, мислення, навички самостійної роботи, навички аналізувати та робити висновки; виховувати самостійність, наполегливість

Обладнання: підручник «Всесвітня історія» 8 клас (О. В. Гісем, О. О. Мартинюк), ілюстрації до теми

Тип уроку: комбінований

Форма уроку: практичне заняття

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань учнів.
  1. Самостійна робота за збірником «Тест-контроль. Історія України + Всесвітня історія», 8 клас (С. Литовченко, С. Д'ячков)

1 варіант (с. 35)

  1. В
  2. Б
  3. В
  4. 1 Г

2 В

3 Д

4 А

  1. 1 Б

2 Г

3 А

4 В

  1. 2, 4, 6

2 варіант (с. 34)

  1. В
  2. А
  3. Б
  4. 1 Г

2 В

3 Д

4 Б

  1. 1 Г

2 А

3 Б

4 В

  1. 1, 4, 5
  1. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Асоціативний кущ»

 

E:\Работа\Підготовка до уроків історії\8 клас\Всесвітня\Практична робота. Внести всинхронізовану таблицю\Рисунок1.png

 

Сьогодні ми повторимо та узагальнимо знання, які ви отримали під час вивчення даного розділу та укладемо синхронізовану хронологічну таблицю подій, які у ньому висвітлені.

  1. Основна частина.
  1. Робота з візуальними джерелами.
  • Розгляньте зображення. Дайте їм назви. Коротко опишіть, що вам відомо про цю події чи особу. Назвіть хронологічні межі.

Картинки по запросу повстання комунерос у кастилії   Картинки по запросу Марія Тюдор       Картинки по запросу Марія Тюдор       E:\Работа\Підготовка до уроків історії\8 клас\Всесвітня\Практична робота. Внести всинхронізовану таблицю\Національно-визвольна-війна-проти-іспанського-панування-у-Нідерландах-1566–1609.jpg      

Повстання комунерос  Єлизавета Тюдор   Марія Тюдор    Нац.-визвольна війна

 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Execution-of-Mary-Queen-of-Scots.jpg     Картинки по запросу непереможна армада     E:\Работа\Підготовка до уроків історії\8 клас\Всесвітня\Практична робота. Внести всинхронізовану таблицю\Дефенестрация.JPG Битва на Білій Горі

Страта М. Стюарт        Непереможна армада         Празька дефенестрація   Битва на Білій Горі

Картинки по запросу            Картинки по запросу Карл І    

Довгий парламент              Карл І

  1. Установіть відповідність між подією та її наслідками.
  1. Друга громадянська війна
  2. Національно-визвольна війна у Нідерландах
  3. Дефенестрація
  4. Вестфальський мир
  5. Утрехтська унія

А утворення у Європі першої  держави з республіканською формою правління

Б політична роздробленість Німеччини

В проголошення Англії республікою

Г створення Голландської республіки

Д католицький терор у Чехії

1В; 2А; 3Д; 4Б; 5Г.

  1. Робота учнів з таблицею.

Орієнтовний вигляд таблиці.

Дата

Подія

1520 – 1521 рр.

Повстання комунерос у Кастилії

1534 р.

Акт про супрематію

1553 – 1558 рр.

Правління Марії Тюдор

1558 – 1603 рр.

Правління Єлизавети І

1566 – 1609 рр.

Національно-визвольна війна у Нідерландах

1571 р.   

Англійський «Символ віри»

1579 р., 5 січня

Арраська унія

1585 р.

Заснування першої англійської колонії Віргінії

1587 р.

Страта Марії Стюарт

1588 р.

«Непереможна армада»

1579 р., 23 січня

Утрехтська унія

1581 р., 26 липня

Проголошення незалежності Нідерландів

1608 р.

Євангелічна унія

1609 р.

Католицька ліга

1618 – 1648 рр.

Тридцятилітня війна

1618 р.

«празька дефенестрація»

1620р.,8 листопада

Битва біля Білої Гори

1640 – 1653 рр.

Діяльність Довгого парламенту

1642 – 1646 рр.

Перша громадянська війна в Англії

1643 р.

битва біля Рокруа

1644 р.

Битва під Марстон-Муре

1621 р. 23 квітня

Битва біля с. Вільялар

1645 р.

Битва під Нейзбі

1648 – 1649 рр.

Друга громадянська війна в Англії

1648 р.

Вестфальський мир

1660 р.

Реставрація Стюартів

1688 – 1689 рр.

«Славна революція»

  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Бесіда за запитаннями.
  • Які події Західної Європи 16 – 17 століття для вас запам’яталися найбільше? Чому?
  • Який із монархів вам найбільше імпонує?
  • Яке значення мала Реформація для країн Західної Європи?
  1. Підсумки уроку.
  2. Домашнє завдання.
  1. Повторити § 11 – 17
docx
Додано
14 лютого 2018
Переглядів
25326
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку