Тема. Рівняння. Основна властивість рівняння
Мета: повторити та узагальнити знання учнів про зміст поняття «рівняння» ,властивості рівняння і способи розв'язання рівнянь; розвивати пам'ять, логічне мислення; виховувати прагнення до знань.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Усні вправи:
345+786
567-459
23,6+27,4
45,5-56,8
5,2*8,5
5,6:0,2
2. Використовуючи правила, розв'яжіть рівняння:
а) х - 3,3 = -2,7;
б) х + 3,3 = -2,7;
в) х · (-3,3) = -2,7;
г) х : (-3,3) = -2,7;
д) -3,3 : х = -2,7;
е) -3,3 - х = -2,7;
3. Спростіть вираз:
a) -5a - 3a + 5b - 7b;
б) 6х - 5у –6 х – 7у;
в) 7х - (7х - 7);
г) –(х + 5) + (х - 2);
д) -4(2а - 3);
ж) -0,1(-5а - 0,5).
III. Повторення та систематизація знань
Гра «Мікрофон»:учні задають один одному запитання по темі «Рівняння» (наприклад :
· що називається рівнянням ? (рівність, в якій є невідоме число);
· що є коренем рівняння? (значення змінної, яке перетворює рівняння на правильну рівність);
· що означає «розв'язати рівняння»? (знайти всі корені або довести, що їх немає)).
ІV. Формування знань. Вироблення вмінь
Усні вправи
1. Чи правильно виконано перенесення доданків з однієї частини в іншу в рівнянні: -7х - 3 = х + 11?
а) -7х – 3 – х – 11 = 0;
б) -7х + х = 11 - 3;
в) -7х - х = -11 + 3;
г) -7х – х = 11 + 3.
2. Поясніть кожний крок розв'язування рівняння:
5х - 14 = 3х; 5х - 3х = 14; 2х = 14; х = 14 : 2; х = 7.
Письмові вправи
№852,854,855,861,866.
V. Підсумки уроку
-Сформулюйте правило переносу доданків з однієї частини рівняння в іншу.
- Які рівняння називаються рівносильними?
-Як знайти невідомий множник ?
-Як знайти невідомий доданок ?
-Як-Як знайти невідомий дільник ?
знайти невідоме ділене ?
VI. Домашнє завдання:
Вивчити параграф 23, розв'язати №853,862.