Урок на тему: Роль води у природі, властивості та колообіг води.

Про матеріал
Урок на тему "Роль води у природі, властивості та колообіг води" стане гарним помічником для вчителів під час підготовки до уроків курсу "Природознавство". Урок містить інтерактивні методи навчання, відповідає новому державному стандарту та формує в учнів всі ключові компетентності.
Перегляд файлу

Урок на тему: Роль води у природі, властивості та колообіг води. (5 клас)

 

Мета:

    Сприяти формуванню навчально-пізнавальної компетентності через формування знань про воду, її значення для всього живого; про властивості та  кругообіг води;

Сприяти формуванню компетентності уміння вчитися через розвиток самоосвітніх навичок;

Сприяти формуванню соціально-комунікативної компетентності шляхом залучення до роботи в групах;

Сприяти формуванню інформаційної компетентності шляхом розвитку умінь працювати з джерелом інформації — підручником та іншими інформаційними джерелами;

Сприяти формуванню загальнокультурної компетентності шляхом виховання мовленевої культури;

Сприяти формуванню здоровязберігаючої компетентності шляхом залучення до проведення фізкультхвилинки, формуванню ціннісного ставлення до навколишнього середовища.

 Обладнання: фізична карта України, друкований зошит, підручник, таблиця «Кругообіг води в природі».

Тип уроку: комбінований.

Епіграф до уроку на дошці: Живая, целебная, чистая,

                                                Дарящая бодрасти духа,

                                                Играет, ласкает, лучится,

                                                Шепчет: «Я добрый твой друг».

 

Хід уроку.

  1. Етап орієнтації

Вправа «Незакінчене речення»:

1.Усі об’єкти природи поділяємо на … (живі й неживі).

2.Ознаки живого… (дихання, живлення, ріст, розвиток, розмноження, подразнення).

3. Умови існування на Землі… ( Н2О, повітря, світло, тепло).

ІІ. Етап постановки теми та мети

Вправа «Коло ідей»

На основі аналізу епіграфу учні визначають тему уроку. Оголошення теми, визначення завдань, мети та цінності уроку учнями.

Хвилинка «Патріот»

Вправа «Хвилинка цікавинка».

Людина може прожити без повітря   - 1-10 хвилин; води – 1-3 доби.

Саме тому вода — найцінніший скарб планети Земля.

ІІІ. Етап проектування

                                        План.

1.Що таке вода? Властивості води.

2.Колообіг води в природі.

3.Вода і живі організми.

IV. Етап реалізації

Вправа «Мозковий штурм»

Запитання для учнів.

  • Де в природі ви можете бачити воду? Де в побуті?   (відповіді дітей).

Вправа «Асоціація»

  • Які уявлення у вас викликає слово «вода»? Намалюйте в зошиті схему «Павучок».

                                                                   Вода.

 

Систематизація отриманих даних у вигляді таблиці.

Властивості

Вода в природі

Використання в побуті

Рідина, лід, пара.

Річка, море, дощ, озеро, крига.

Колодязь, прання, посуд, домівка,

 

  • Запис у словники  визначення терміну «вода»

Підсумки.

  • Робота з підручником в парах «Властивості води»(аналіз тексту на сторінці 136 — Виберіть, які властивості має вода і оформіть відповідь у схемі).

Підсумки, запис у зошити.

  • Робота з таблицею «Кругообіг води в природі». Обговорення, запис у зошити, підсумки.
  • Робота в групах з додатковою літературою.

1 група – Навіщо вода рослинам?

2 група – Навіщо вода тваринам?

3 група – Навіщо вода людині? Чи вся вода придатна для використання людиною?

Обговорення, підсумки.

Фізкультхвилинка .

Зміст.

Вправи.

Крапля в подорож зібралась,

У валізу речі склала.

Сіла в дощовий експрес

Й без зупинки із небес

Полетіла до Землі.

Її рідні прийняли,

У воді її зустріли,

Танцювали і раділи.

А як крапля накупалась,

Знов у подорож зібралась.

Сонечко з гори пригріло,

В паропотяг крапля сіла

І додому попливла,

Вдома справа вже була.

Руки у замок, долонями назовні, потягнутися.

Кис Кісті рук до плечей, колові почергові рухи плечи

Стрибки на місці з обертанням на 360*

Руки на поясі, колові рухи тазом.

 

Руки на поясі, стрибки на місці на одній нозі.

Імітація рухів плавця («Млин»).

 

Почергово плечі вверх-вниз, руки прямі.

Руки розслаблені, потрусити пальцями.

Напівприсід, гребкові рухи руками.

Стати рівно, руки на пояс.

 

 —Вправа «Відстрочена відгадка» — робота в парах. Охарактеризуйте  користуючись фізичною картою водні багатства Землі. Обговорення, підсумок.

VI. Етап контрольно – оцінювальний.

 Вправа «Моя творчість» — «Позначення на контурній карті водних об’єктів України».

V.  Рефлексія.

  Вправа «Прес»: Що цінного ви для себе дізналися з нашого уроку?

Д/З. опрацювати параграф підручника. Поміркуй  «Чому воду називають найважливішим скарбом на Землі?», підготувати малюнок «Кругообіг води в природі».

 

docx
Додано
16 січня 2019
Переглядів
1112
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку