Розробка уроку з теми : Розв'язування вправ на всі дії з натуральними числами. Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа;
відпрацювати навички та вміння учнів застосовувати набуті знання до
розв'язування вправ на всі дії з натуральними числами;
розвивати логічне мислення учнів;
виховувати наполегливість, уважність, самостійність, активність.
Тема: Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами.
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа;
відпрацювати навички та вміння учнів застосовувати набуті знання до
розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами;
розвивати логічне мислення учнів;
виховувати наполегливість, уважність, самостійність, активність.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ, ІІІ. Перевірка д/з, актуалізація опорних знань.
Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати вправи на всі дії з натуральними числами. Давайте пригадаємо і узагальнимо наші зання про натуральні числа.
1. Які числа називається натуральними?
2. Чи є 0 натуральним числом?
3. Яке найменше натуральне число?
4. Чи існує найбільше натуральне число?
5. Які дії з натуральними числами ви вмієте виконувати?
- Усний рахунок.
Обчислити найзручнішим способом.
1) 312 + 396 + 688 = 1396;
2) 25 ∙ 35 ∙ 4 = 3500;
3)65 ∙ 100 = 6500;
4) 24 ∙ 18 : 9 = 24 ∙ 2 = 48;
5) 43 ∙ 65 + 65 ∙ 57 = 65(43 + 57) = 6500;
6) (564 + 677) – 364 = 200 + 677 = 877.
IV.Розв’язування вправ
1. Робота в парах.
1) 426∙205-57 816:72;
2) (362 195+86 309):56;
3) 2001:69+58 884:84;
4) 42 275:(7005-6910);
5) 1088:68+57 442:77;
6) (158 992+38 894):39.
2. Колективне розв’язування задачі.
З міст А і В, відстань між якими 110 км, одночасно на зустріч один одному виїхали два велосипедисти. Швидкість одного з них
15 км/год, а іншого – на 3 км/год менша. Чи зустрінуться велосипедисти через 4 год?
3. Самостійна робота.
Варіант 1
У пасажирському потязі 12 вагонів по 54 місця і 6 вагонів по 36 місць. Скільки залишилось вільних місць після того, як 667 пасажирів зайняли свої місця?
Варіант 2
В актовій залі 420 місць. Скільки залишилось вільних місць, після того як 4 класи по 24 учні і 6 класів по 28 учнів у кожному зайняли свої місця в залі?
V.Самостійна робота
Тестові запитання.
1. Натуральні числа – це:
а) всі числа;
б)числа, що використовуються в житті;
в) числа для лічби предметів;
г) числа, що не використовуються.
2.Результат дії ділення:
а) добуток; б) сума; в) різниця; г) частка.
3.Натуральний ряд чисел:
а) 0, 1, 2, 3, 4, 5…; б) 10, 100, 1000…;
в) 1, 2, 3, 4…; 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.
4. Назва якої тварини використовується в інформатиці?
а) кішки; б) пташки; в) мишки; г) комахи.
5. Найбільше натуральне число:
а) трильйон; б) дев’ять; в) десять; г) не існує.
6. Якщо спростити вираз 5 ∙ х ∙ 20, одержимо:
а) 25х; б) 520х; в) 100х; г) 26х.
7. Остача від ділення числа 48 на 10 дорівнює:
а) 8; б) 18; в) 28; г) 38.
8.Скільки існує цифр для запису натуральних чисел?
а) безліч; б) десять; в)дев’ять; г) 100.
9. Щоб знайти корінь рівняння 45 : х = 15, потрібно:
а) 45 – 15; б) 45 + 15; в) 45 ∙ 15; г) 45 : 15.
10. З чотирьох наступних чисел виберіть найменше:
а) 900099; б) 900990; в) 99009; г) 909000.
11. Який клас натуральних чисел іде за класом мільярдів?
а) мільйон; б) трильйон; в) октальйон; г) більйон.
12. Чому дорівнює значення виразу 4 ∙ 86 ∙ 25?
а) 860; б) 86; в) 8600; г) 86000.
13. Скільки в 1 тоні центнерів?
а) 10; б) 100; в) 1000; г) 1.
14. 1, 10, 100, 1000,… -:
а) розряди; б)класи; в) числа; г) розрядні одиниці.
15. Яке число в ряді натуральних чисел не має попереднього числа?
а) 0; б) 1; в) 9; г) 10.
16. Яке з чисел ділиться на всі числа без остачі?
а) 1; б) 100; в) 10; г) 0.
17. Різниця чисел 14c і 3d записується так:
а) 14c – 3; б) 11 cd; в)14c – d; г) 3d – 14c.
18. Добуток чисел 25 і 248 дорівнює 6200. Чому дорівнює добуток чисел 248 і 25.
а) 2600; б) 6200; в) 6020; г) 2060.
19. У батька 5 дочок і кожна має брата. Скільки дітей у батька?
а) 10; б) 6; в) 5; г) 12.
20. Одне яйце вариться 4 хв. Скільки хвилин потрібно варити 5 яєць?
а) 20 хв; б) 16 хв; в) 10 хв; г) 4 хв.
VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання.
Виконати №475 (1), 503 (1, 2), 529.