Урок на тему: "Розв’язування задач та рівнянь"

Про матеріал

Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів про рівняння та

корені рівняння , вдосконалювати навички розв'язування задач та рівнянь за
правилами знаходження невідомих компонентів арифметичних дій,
ознайомити учнів з найкращими пам'ятками Перещепиного;
Розвивати вміння слухати, працювати самостійно , розширити
знання учнів про маленьку батьківщину;
Виховувати уважність, старанність, пізнавальний інтерес, почуття
патріотизму.
Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань.
Вид уроку: Урок-подорож
Обладнання: підручники, презентація до уроку.

Перегляд файлу

УРОК 47

Тема уроку: Розв’язування задач та рівнянь

Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів про рівняння та
корені рівняння , вдосконалювати навички розв’язування задач та рівнянь за
правилами знаходження невідомих компонентів арифметичних дій,
ознайомити учнів з найкращими пам’ятками Перещепиного;
Розвивати вміння слухати, працювати самостійно , розширити
знання учнів про маленьку батьківщину;
Виховувати уважність, старанність, пізнавальний інтерес, почуття
патріотизму.
Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань.
Вид уроку: Урок-подорож
Обладнання:  підручники, презентація до уроку.

Хід уроку:

І. Організація класу.
1. Вітання вчителя
2. Перевірка готовності до уроку. Оголошення маршруту уроку (тему уроку)
 

II. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.

«Дерево знань» вішають листочки з відповідями на запитання.

  • Які числа ми з вами вивчали у І семестрі? (натуральні)
  • Які дії ми з вами вміємо виконувати з натуральними числами? (+,-,*, )
  • Як називаються числа під час додавання?(доданки)
  • Як називаються вирази, що містять числа та дії додавання, віднімання, множення, ділення?(числовий)
  • Як називається вираз, який складається з чисел, букв, знаків арифметичних дій та дужок? (буквений)
  • Як називають запис натуральних чисел, яким ми користуємося?  (десятковий)
  • Яке натуральна число найменше? (один)

Гра «Лови помилку»
3) 674

(х-57) :29=205;

х-57=20529;

х-57=5945

х=5945-57

х=5888

Відповідь: 5888

4) 674

(х-72) 9=927;

х-72=9279

х-72=8343

х=8343-72

х=8271

Відповідь: 8271


- Молодці ви впоралися із завданням.

Вирушаємо далі

Створення проблемної ситуації.

Розминка

+ 5 = 1769

                                                           

1770 -  = 6                                                                  

Як гадаєте, чому всі ці рівняння мають один і той самий
корінь(розв’язок рівняння) – число 1764? (Мабуть урок буде якось
пов'язаний з числом  1764).
- Так, дійсно, сьогодні ми здійснимо невеличку подорож по теренах
нашої батьківщини  нашого міста Перещепиного, яке засноване  на берегах  живописної Орілі саме у 1764 році. Але подорож у нас буде незвичайна – математична.
Тож вмощуйтеся зручніше і рушаємо!

IІІ. Узагальнення і систематизація знань

Отже, 1 зупинка Перещепиного  – це
автостанція  (Демонструю фото і показую задачу )

Задача 1

Із міста Перещепиного та з міста Києва вирушили одночасно назустріч один одному два автобуси зі швидкістю 59 км/год і 54 км/год. Знайдіть відстань між містами, якщо автобуси зустрілися через 4 години після початку руху.

Молодці, а наступна наша зупинка  - Приват - банка

Задача 2

Тато поклав до рахунку  свого сина Василька певну кількість гривень. Мама до цієї суми грошей додала ще 430 грн. Василько витратив 210 грн на книги і у нього залишилося 750 грн. Скільки грошей поклав на рахунок сина Василька тато.

Задача 3

- Ви такі молодці! І ми продовжуємо подорож , а прямуємо ми  до Перещепинської ЗОШ №2 …але що це? Нам прийшло штормове попередження, тому
подожувати нам небезпечно!! Але вихід є – ми встановимо
відеозв’язок з учнями школи №2.
(Демонструю відео учнів)

  • Тож скільки років Перещепинській ЗОШ №2?

ФІЗХВИЛИНКА «То не є проблема»
- Ми відпочили, тож час вирушати далі! У нас по маршруту наступна зупинка нашого міста  - дитяча бібліотека .
 

Задача 4

Історія бібліотеки бере свій початок з 1922 року, коли в Перещепиному було відкрито хату-читальню. Невеликий фонд за обсягом давав можливість мешканцям села навчитися грамоті, здобувати освіту, розвивати свій культурний рівень. У 2000 році фонд бібліотеки складав 21300 примірників(журнали та книги). Після того, як частину книг було перевезено до бібліотеки с.Голубівка у фонді залишилося 17900 примірників. На яку кількість книг поповнилася бібліотека с.Голубівки.

Задача 5

Парк ім..Шевченка

На одній із алей парку нашого міста у 1959 році встановлено пам’ятник Т.Г.Шевченко, який височіє на бетонній  конструкції, що має форму прямокутного паралелепіпеда розмірами  2 м , 3 м і 2 м. Напередодні святкування дня міста школярі нашої школи вирішили пофарбувати  цю конструкцію. На 4 м2  потрібно 1 кг фарби. Скільки банок фарби потрібно для фарбування бетонної плити, якщо в 1 банці - 3 кг фарби? 

 

Задача 6

Свято-Преображенський храм

 

У 1998 році за ініціативою мешканців міста та за підтримкою почесного громадянина нашого міста П.С.Кравченка, начальника Пролетарського УПЗГ В.Мігура, начальника Перещепинського нафто газопромислу О.Кобези та нашого настоятеля о.Олександра було розпочато будівництво Свято-Преображенського храму. Будівництво тривало 9 років і от у 2007 році храм гостинно відчинив свої двері прихожанам нашого міста. Споруда вражає своєю красою. Її площа складає 350 м2, а висота – 30 м. Який об’єм нашого храму?

Задача 7

Кількість жителів нашого міста

 Скільки жителів мешкає у нашому місті, якщо після того як їх кількість
зменшили в 9 разів і збільшили на 7,  то отримали 1150 осіб. Яка кількість
населення проживає в Перещепиномуі? (х:9+7=1150, х=10287)
За данними  перепису  2011 року у м. Перещепине проживає  10287 осіб.
 

ІV. Підсумок уроку.

Вправа «Рефлексія»

- Ось і завершилася наша подорож.

- Тож, чи сподобалася вам подорож?

Ми з вами пригадали, як розв’язуються рівняння, розв'язували задачі. Водночас ми згадали історичні пам'ятки нашого народу, які мають величезну цінність не
лише для нашого міста, я й для держави в цілому.

- на листочках напишіть, що цікавого було на уроці, що ми з вами повторили, чого навчилися та почепіть на «дерево знань»

- подивіться, яке гарне дерево знань у нас вийшло. Це каже про те, що на при кінці першого семестру ми стали більш розумнішими.
- Мені теж було приємно з вами працювати.
VI. Домашнє завдання.
- Домашнє завдання буде не звичайне. Вам необхідно буде скласти задачу про наше місто.

 

 

 

http://rykodilnucja.at.ua/papir/1/s4SF5Oi4PGk.jpg

 

docx
Додано
16 березня 2018
Переглядів
977
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку