Даний ресурс містить конспект уроку інформатики з теми «Комп'ютерні презентації» для учнів 6 класу, який знайомить учнів з редактором презентацій Microsoft Office PowerPoint 2007, його призначенням, складовими, режимами роботи та вчить основам роботи з ним.
Урок № 2
Тема. Середовище редактора презентацій. Відкривання презентації та її перегляд. Режими роботи в середовищі редактора презентацій. Збереження презентацій
Мета: формувати інформаційну компетентність учнів, познайомивши їх з редактором презентацій Microsoft Office PowerPoint 2007, пояснивши його призначення, розглянувши складові (робоче поле, інструменти роботи з об’єктами слайду, інструменти роботи зі слайдами, інструменти роботи з презентацією), режими роботи в ньому та навчаючи основам роботи з PowerPoint (відкривання, перегляд та збереження презентації, зміна порядку розміщення та видалення слайдів); розвивати комунікативну компетентність учнів, їх пізнавальний інтерес, швидкість виконання дій на комп’ютері, навики роботи з мишею; виховувати здоров’язбережувальну компетентність учнів, культуру користувача ПК, їх уважність та акуратність.
Тип уроку: формування знань, вмінь та навичок.
Обладнання: ПК, мультимедійний проектор та екран, комп’ютерна презентація «Урок№2_Середовище редактора презентацій», онлайн-тест «Поняття комп’ютерної презентації».
Хід уроку
Вивчаючи попередню тему ви навчилися працювати з програмою, що призначена для створення та опрацювання графічних зображень, - графічним редактором. Для створення і роботи з комп’ютерними презентаціями використовують ще один вид програм-редакторів – редактори презентацій. Тож сьогодні на уроці ми навчимося працювати в середовищі редактора презентацій.
Очікувані результати (формулюються вчителем з допомогою учнів):
Слайд 2
Міні-лекція вчителя:
Отже, редактор презентацій – це програма, призначена для створення комп’ютерних презентацій, їх редагування, форматування, збереження та перегляду. Слайд 3
Таких програм є багато. Одна з найбільш вживаних серед них - Microsoft Office PowerPoint 2007. Всі презентації, з якими ви працювали на попередньому уроці, були створені засобами цієї програми. Взагалі Microsoft Office – це пакет комп’ютерних програм, в який входять програми для роботи з текстом, графічними зображеннями, числовими даними, презентаціями тощо. І ми з вами, вивчаючи інформатику в наступних класах, і надалі будемо працювати з програмами, що входять в цей пакет.
Один із способів, що дозволяє запустити на виконання редактор презентацій PowerPoint 2007, - це послідовне виконання команд Пуск => Усі програми => Microsoft Office => Microsoft Office PowerPoint 2007. Слайд 4
Після цього відкриється вікно програми, Слайд 5
що містить:
Якщо презентація ще не повністю готова до показу і планується її подальше редагування або форматування, то презентацію зберігають у файлі з розширенням імені .pptx (.ppt). Файли такого типу, як правило, мають значок . Якщо двічі клацнути на значку такого файлу, то відкриється вікно редактора презентацій PowerPoint зі слайдами цієї презентації.
Слайд 6
Відкрити презентацію з файлу можна також, використовуючи головне меню програми PowerPoint.
(Викладення наступного блоку матеріалу міні-лекції вчитель супроводжує ілюстрацією виконання відповідних дій, відкривши презентацію-приклад)
Для цього потрібно:
Після відкриття презентації в рядку заголовка відобразиться ім'я файлу, у якому вона зберігається, в області слайдів та структури - ескізи слайдів, а в робочому полі - перший слайд презентації.
Для відображення в робочому полі іншого слайда презентації можна вибрати його ескіз в області слайдів та структури. Для переходу до потрібного ескізу можна скористатися смугою прокручування в цій області. Перейти до перегляду потрібного слайда презентації можна також, використовуючи смугу прокручування в робочому полі або кнопки ІІопередній слайд та Наступний слайд цієї смуги.
Переглядати презентацію в середовищі програми PowerPoint можна в одному з трьох режимів, увімкнути які можна кнопками зміни режимів перегляду презентації:
Назва режиму |
Кнопка увімкнення режиму |
Особливості режиму перегляду |
Звичайний |
|
У робочому полі відображається один слайд презентації, до якого можна вносити зміни. Всі інші слайди відображаються у вигляді ескізів в області слайдів та структури |
Сортувальник слайдів |
|
Ескізи слайдів презентації відображаються в робочому полі, область слайдів та структури відсутня. Вносити зміни до вмісту слайдів у цьому режимі неможливо |
Показ слайдів |
|
Здійснюється демонстрація презентації. Показ розпочинається з поточного слайда |
Відкриту презентацію можна редагувати, у тому числі змінювати порядок розміщення слайдів і видаляти слайди. Ці операції можна виконувати, переглядаючи презентацію у режимах звичайний або сортувальник слайдів.
Для змінення порядку розміщення слайдів у режимі сортувальник слайдів можна перетягнути ескіз слайда в погрібне місце в робочому полі. На місці, де слайд може бути розміщені з'являтиметься позначка у вигляді вертикальної лінії. Якщо в цей момент відпустити кнопку миші, то слайд переміститься позначене місце. У режимі звичайний перетягування виконується в області слайдів та структури.
Порядок слайдів презентації також можна змінювати з використанням Буфера обміну. Для цього потрібно вирізати слайд і вставити його після іншого слайда, вибравши команди Вирізати та Вставити відповідно в контекстному меню ескізів слайдів.
Щоб видалити слайд презентації, потрібно вибрати його ескіз і натиснути клавішу BackSpace або Delete на клавіатурі чи вибрати команду Видалити слайд у контекстному меню ескізу слайда.
Після змін презентацію можна зберегти.
Хто здоровим хоче буть,
Про зарядку не забудь!
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири кроки,
Дерева високі-високі,
Травичка низенька-низенька,
Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.
Птахи з дерев летять, відлітають,
А учні тихенько на місця сідають.
Слайд 8
Слайд 10
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ: