Урок на тему " Шукаємо шлях розв'язування складеної задачі. Обчисдення значень виразів."

Про матеріал
В цікавій ігровій формі, з використанням дидактичного матеріалу діти вчаться розв'язувати складені задачі. Застосовані інтерактивні технології, вправи з використанням LEGO.
Перегляд файлу


Тема.    Шукаємо шлях розв'язування складеної задачі. Обчислення значень виразів.

 Мета: формувати поняття складеної задачі, загальне вміння розв’язувати складені задачі.

Дидактична задача: актуалізувати поняття складеної задачі; формувати вміння здійснювати аналітичний пошук розв’язування задачі (від запитання до числових даних), знаходити значення виразів за діями; закріпити знання залежності результату арифметичних дій додавання або віднімання від зміни одного з компонентів, вміння знаходити довжину ламаної лінії.

Розвивальна задача:  формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби.

Виховна задача: виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

 

Обладнання:  навчальний посібник   С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко,
девіз уроку, мультимедійний комплект, картки, ЛЕГО, грошові купюри, блокнот, ручка.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організація класу.  Слайд №2

Створення позитивного психологічного клімату класу. 

 «Крапелька тепла».

  • Подумайте про щось добре, посміхніться, «подихайте» посмішкою в долоньки. Здмухніть з долоньок крапельки тепла і подаруйте їх, разом із посмішкою, своїм однокласникам.

ІІ. Актуалізація та коригування опорних знань

  1. Усна лічба.

 Слайд №4    «Запускаємо повітряного змія»

  1. Слайд №5    Каліграфічна хвилинка.
  • Записати  рядок найбільшого одноцифрового числа     (9)
  • Записати  рядок найбільшого двоцифрового числа     (99)
  1. Щоденні 3.  Математика з другом.    Гра «Довіряю - перевіряю»

Слайд №6-8           Підручник с. 50 №3

  1. Інтерактивна технологія «Істинне - хибне» 

Червона цеглинка – хибне твердження, зелена – істинне.

  • Усі задачі є простими.
  • Задача має умову, питання, розв'язок. відповідь
  • Ламана складається з відрізків
  • Усі двоцифрові числа круглі
  • Кожне наступне число менше , ніж попереднє.

ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація пізнавальної діяльності

  • З якими задачами ми познайомилися на попередньому уроці?
  • У чому їх відмінність від простих?
  • Чи добре ви вмієте розв’язувати прості задачі?
  •      Шукати шляхи розв'язування  складеної задачі ви будете вчитися протягом вивчення всієї теми. Тож будьте уважними, працюйте сумлінно, щоб досягти успіху в розв’язуванні складених задач!

 

VІ.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

 Щоденні 3.  Математика письмово.     

  1. Робота над задачами.  

А) Підручник с. 50 №1

Слайд 10.  Читання задачі вчителем.

  • Зістав тексти задач.
  • Яка з поданих задач є простою?
  • Як впізнати складену задачу?

Складання виразів до задачі.

2+10=12                                          12+4=16

Слайд 11. Фізкультхвилинка.

Б) Підручник с. 50 №2

Читання задачі.

  • Це задача проста?

Інтерактивна технологія «Театралізація» (складеної задачі)

  •                   Числові  дані визначаємо й задачу обіграємо.

(Інсценізація задачі «У магазині»)

  •                   Виконайте короткий запис задачі.

Було -17 грн.

Купила – 5 грн. і 4 грн.

Залишилося - ? грн.

  • Чи можемо ми розбити цю задачу на прості?

Слайд 12. Поясніть розв’язання задачі, користуючись схемою аналізу.

 

Запис розв'язку.

  1. 5+4=9 (грн.) – блокнот і ручка;
  2. 17-9=8(грн.)

Відповідь: 8 гривень залишилося в Оленки.

Перевірка.

VІ.  Узагальнення та систематизація знань

  1.               Інтерактивна технологі   «Детективи»
  • Прочитайте задачу.

В океанській бухті дельфінів на 12 більше ніж акул. Скільки дельфінів і акул в бухті?

  • Чи можна розв’язати подану задачу?
  • Вибери з переліку, поданого нижче, частину умови, якої бракує. Обґрунтуй свій вибір.

 

  • У бухті акул на 3 менше, ніж дельфінів.
  • У бухті 18 дельфінів.
  • У бухті 6 акул.
  • У бухті всього 36  риб.

Склади вираз.

 

  1. Знаходження довжини ламаної.

     Мурашка подолала 1 дм 2 см шляху. Визнач, у якій точці зупинилася мурашка. Якої довжини доріжка від куща до гриба?

 

V. Перевірка знань та вмінь учнів. Контроль за самостійністю виконання завдань

Щоденні 3.  Математика самостійно.

1. Самостійна робота.    Підручник С. 50 №4

Визнач порядок виконання дій і знайди значення виразів.

Дівчатка – 88 - (8+6) - 42

Хлопчики(12-7) + (9+2)

  1. Виконання завдань у робочому зошиті с. 45(завд.171)

 

3. Розв’язування логічних задач.

В автосалоні 2 машини і 4 мотоцикли. Скільки всього коліс мали транспортні засоби? (Можна додавати частинами)

Кришка парти має 4 кути. Один із них відрізали. Скільки кутів стало в кришки парти? (5)

 

VІІ. Підсумок уроку

 

Вправа «Інтерв'ю»

- Як називаються задачі на запитання яких можна відповісти однією дією?

- Як називаються задачі, які складаються з кількох простих задач?

 - Що для вас на уроці було цікавим?

-  Що вам найкраще вдається?

 - Над чим ще слід ретельно попрацювати?

- Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?

VІІІ.  Рефлексія

Створення пірамідки настрою

docx
Додано
25 жовтня 2020
Переглядів
1208
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку