Тема :Склад числа 7. Складання прикладів на додавання. Дні тижня. Порядкова лічба
Мета: розглянути всі варіанти складу числа7. Учити складати приклади на додавання в межах 7. Учити порівнювати предмети. Закріплювати навички порядкової лічби. Розвивати мислення.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Ми починаємо урок, а на уроці ми …
Уважні!
Розумні!
Організовані!
Кмітливі!
II. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
1. Весела лічба
Скільки іграшок разом?
У Наталки – лялька Оля,
Плюшевий ведмедик - в Колі,
Котик у Марійки,
Лисичка - в Надійки,
Коник - у Андрійка,
” Мерседес”- в Сергійка. (6)
Скільки горішків продала білочка?
Білка ще й торгує трішки,
Продає свої горішки:
Лисичці-сестричці,
Горобцю, синичці,
Ведмедику волохатому,
Зайчику вухатому.
Кому – у дзьоб,
Кому – у жменю,
Кому – у кишеню. (5)
Скільки іграшок всього?
Іграшки Андрій збирає,
На полиці розставляє.
Поруч з мавпою – ведмедик,
Плюшевий, ласкавий.
Поруч з лисом заєць сірий –
Лис його лякає.
Далі жабка з їжачком
Повернулися бочком.
Цілу армію зібрав
Наш Андрійко – генерал. (6
2. Лічба від 1 до 10 і навпаки «ланцюжком»
3. Гра «Впізнай цифру»
Учні із зав’язаними очима вгадують на дотик цифри до 7
4.Гра «Доповни рядок»
ІІІ. Динамічна пауза
Справа – ліс, а зліва – поле (розводимо руки в сторон),
Унизу іскриться море (опустили руки вниз, помахали руками)
В небі сонечко сіяє (піднятися на носочки, руки вгору, потягнутися),
І з нами промовляє.
Раз, два, три, чотири, п’ять (плескаєм в долоні)
Будем дружними зростать (піднялися на носочки)
Дуже добре будем вчитись,
Вдома, в школі не лінитись.
ІV. Вивчення нового матеріалу
5.Гра «Доміно»
Щоб одержати число 7, потрібно до 6 додати 1. Число 7 позначається цифрою 7. (Учитель демонструє цифру на дошці).
Учні з допомогою семи олівців називають усі випадки складу числа7, відкладаючи по одному на парту. Записують складені приклади на дошці і в зошитах.
7=1+6 7=2+5 7=3+4 7=4+3 7=5+2 7=6+1
6.Робота з підручником
Розгляд вправи 1-3 усно
7.Гра «Мої сусіди» Учні називають «сусідів» числа 7.
V. Гімнастика для очей
Швидкі моргання (5-10разів), рухи очима на всі боки, по діагоналі.
VІ. Первинне закріплення
Учитель демонструє три мотузки із намистинками. Учні повинні домалювати стільки намистинок, щоб на кожній мотузці було по 7 штук.
8. Гра «Будь уважним» (робота із паличками)
Учитель показує цифри, а діти викладають відповідну кількість паличок. Порівнюють їх.
VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯУчитель пропонує полічити та назвати дні тижня?
Випадки складу числа 7 учні розприділяютю у будиночки зображені на індивідуальних картках.
9.Бесіда
-Чого навчились на уроці?
-Ви всі МОЛОДЦІ!
Діти з допомогою цеглинок лего показують свої враження від уроку.