Урок на тему "Склад числа 7. Складання прикладів на додавання в межах 7. Порядкова лічба"

Про матеріал
Розробка уроку з математики у 1 класі. Мета: Розглянути всі варіанти складу числа 7, вчити складати приклади на додавання в межах 7, вдосконалювати навички порядкової лічби; розвивати зв’язне мовлення учнів, пам’ять, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, інтерес до уроків математики.
Перегляд файлу

Мета: Розглянути всі варіанти складу числа 7, вчити складати приклади на додавання в межах 7, вдосконалювати навички порядкової лічби;
розвивати зв’язне мовлення учнів, пам’ять, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, інтерес до уроків математики.

Тема: Склад числа 7. Складання прикладів на додавання в межах 7. Порядкова лічба.
Очікувані результати: уміє записувати склад числа 7, складає і розв’язує приклади на додавання в межах 7, чітко висловлює свою думку.

Обладнання: малюнки артистів цирку, таблиця складу числа 7, картки з індивідуальними завданнями, роздатковий матеріал, іграшковий мікрофон, набірне полотно.


Хід уроку


І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

  1. Організація класу.

Цирк прийшов сьогодні в клас,

Щоб послухати всіх нас,

Як умієм рахувати
Додавати й віднімати.

Тільки цирк у нас незвичний,

Цирк у нас –математичний.

Ось прийшов до нас казковий

Клоун в шапці кольоровій.

Та щоб фокус показати,

Хоче нам завдання дати.


 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

  1. Перше завдання Клоуна –«Цікаві задачі»

Діти, клоун приніс для нас цікаві задачі, давайте їх розв’яжемо:

На цікавий наш урок

Прилетіло 6 сорок.

Одна раніше прилетіла.

Скільки ж їх сидить без діла?
***

На арені Клоун сів

І дістав аж 7 м’ячів.

Один впав і покотився,

А наш Клоун розгубився.

-Як ви думаєте чому він розгубився?
(діти озвучують свої варіанти відповідей)

  1. Математичний диктант

(завдання підбирає вчитель на свій розсуд )

-         Написати по пів рядка цифр 6 та 7;

-         Записати всі числа менші від 7;

-         Записати число більше, ніж 5, але менше, ніж 7;

-         Записати сусідів чисел 2, 4, 6;

-         Усно порівняти числа – 4 і 7, 3 і 6, 2 і 7, 7 і 5 і т. п. (Вправа «Мікрофон»)


Ви так добре працювали,

Всі завдання розв’язали.

І щоб всі ви відпочили,

Завітали в цирк наш звірі.

Першим на арену

Завітав Ведмедик.

Прикотився він до нас

На велосипеді.
А прикотився Ведмедик не сам, а теж із своїми завданнями. Розгляньте квіточку, з якою прийшов Ведмедик. На кожній пелюсточці написано приклад з віконечком, а по середині число 6. Нам потрібно вставити числа у віконечка так, щоб відтворити склад числа 6.
 

4 + …

5 + …

3 + …

… + 5

… + 2

 

(Діти по черзі виходять до дошки і вставляють числа у порожні віконця)
- Молодці, ви виконали завдання ведмедика!

Завітала другою Білка рудохвоста.

З цукерками прийшла вона до нас у гості.
 

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ

  1. Первинне сприйняття нового матеріалу

Білочка поділилася цукерками з Ведмедиком та з вами

-         Скільки дала цукерок вона кожному із вас? (7)

  1. Робота в парах

Розділіть цукерки на дві купки.

-         По скільки цукерок на кожній купці ?

( діти відповідають у мікрофон, одночасно записуємо на дошці і в зошити)

-         То як ви думаєте, над чим ми сьогодні будемо працювати, яка тема нашого уроку?

( разом з дітьми перелічуємо завдання уроку)


 

ІV. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Фронтальна робота

Завдання від Лисички. Вона принесла червоні і зелені кружечки ( викладаємо на набірному полотні)

-         Скільки червоних кружечків ? (6)

-         Скільки зелених кружечків? (1)

Отже 6 і 1 = 7

Тепер 1 зелений заберемо, а 1 червоний докладемо (5 і 2)

( аналогічно опрацьовуємо на набірному полотні всі випадки складу числа 7 і складаємо та записуємо у впорядковану таблицю)

Трішки ми попрацювали,

Сили наші підупали.
Треба нам би відпочити,

Свої сили відновити.

  1. Динамічна пауза за вибором вчителя

(вчитель обирає динамічну паузу на свій розсуд)

V. УСВІДОМЛЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

  1.  Робота з підручником

Ви добре попрацювали і виконали всі завдання Білочки.

Хто ж третім завітає до нашого цирку?

Ну, а  третім Вовчик-братик,

Мед приніс для Ведмежати.

А для вас - свої завдання.

Тож розглянемо їх негайно.

(Робота з підручником О.М. Гісь, ст. 62, Завдання 1,2)
 



Діти, ви добре справились із завданням, продовжуємо

А найстаршим в цирку нашім

Мудрий слон є, просто красень.

(Слон пропонує свої завдання)

  1. Робота в друкованих зошитах ( взаємоперевірка)

(Опрацьовуємо завдання на сторінці зошита)

  1. Гра « Відгадай задумане число»

А  тепер пограємо гру

-         Я задумала число, додала до нього 3 і отримала 7.

-         Яке число я задумала?

( аналогічні приклади продовжує вчитель або діти)

Досить, діти, працювати.

Закінчується уже свято.

Звірі мене запитали.

Чи ви все запам’ятали?

VI. РЕФЛЕКСІЯ

  1. Гра з м'ячем
    ( учитель починає речення, а дитина, якій дано м'яч, повинна закінчити його і віддати м'яч вчителю)
    7 – це 2 і …, 7 – це 4 і …
  2. Закріплення порядкової лічби
    Давайте подивимось, хто ж першим приніс для нас завдання? (другим, п’ятим і т. д.)

Молодці, діти!
Дякую вам за урок

-         Що вам найбільше сподобалося? Чому?

-         Що хотіли би іще дізнатися?

(Кожне завдання діти оцінюють кольорами кубиків LEGO – самооцінка)
Червоний колір – низький рівень, Жовтий колір – достатній, середній рівень, Зелений колір – високий рівень.
З кольорів формуємо стовпчикові діаграми, порівнюємо, робимо висновки.

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
25 листопада 2023
Переглядів
212
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку