Практичне заняття з історії України , 5 клас.Конспект уроку передбачає різні форми та методи роботи з учнями на уроці . Залучається до проведення уроку шкільний бібліотекар.
5 клас Вступ до історії
Тема уроку. Практичне заняття. Територіальне розташування та історичне походження рідного села
Мета : визначити територіальне розташування рідного села Городниця на карті України та в межах історико – географічного регіону ; ознайомити учнів із історією походження рідного села ;формувати навики роботи з різними видами карт; виховувати повагу до історичного минулого та розвивати бажання знати історію рідного краю
Обладнання: фізична карта Україна та Тернопільської області (настінна) , атласи для 5 класу ,контурні карти , проектор
Тип уроку : практичне заняття
Поняття та назви : Галичина
Основні дати та події:
1318 - перша згадка про село ;
1848 - поблизу села у річці Збруч знайдено скульптуру ІХ ст. «Збруцький ідол»
1943 - розстріл нацистами 23 мирних жителів на території місцевої школи
Очікувані результати : закріпити вміння та навички учнів працювати з картами
Хід уроку
І Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
1.Вправа «Історична розминка»
- Що таке географічний та історичний простір ?
- Що таке карта ?
- Як впливає географічний простір на розвиток історії ?
- Які держави існували на українських землях?
2. Робота з картами ( атлас для 5 класу )
- За картою України назвати сучасні історико – географічні регіони України
- Які країни є сусідами України ?
- Віднайти на карті України столицю нашої держави , тимчасово окуповані території ,область , в якій ви живете
3.Вступне слово вчителя
- Тема , мета і завдання уроку
4 .Бесіда з учнями
- В якому історико – географічному регіоні розташоване наше село ?
- В якому напрямку від столиці ?
- В якій частині України за сторонами горизонту ?
- До яких міст село Городниця знаходиться близько , а до яких – далеко?
5 .Колективна робота з настінною картою «Тернопільська область»
- Показати на карті наше село
- До якого адміністративного району чи об’єднаної територіальної громади відноситься Городниця (показати на карті )
6 . Розповідь вчителя
- Коротка історична довідка про походження села Городниця та важливі історичні події , що відбувалися на території села або поблизу
7 .Бесіда з учнями
- Що вам відомо про історію села ?
- Що ви читали про своє село і де про це написано ?
- Які відомі люди тут жили ?
8. Повідомлення шкільного бібліотекаря на тему: «Енциклопедичні довідники про село Городниця»
9 .Перегляд презентації «Моє село Городниця в історії України»
ІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1.Робота на контурних картах
- Позначити на контурній карті своє рідне село , обласний центр , столицю України
ІІІ. Домашнє завдання
- Повторити тему «Де відбувається історія»
ІV. Підсумок уроку
1. Заключне слово вчителя (вчитель відмічає роботу учнів на уроці , їх активність ,виставляє оцінки тим , хто особливо відзначився і нагороджує смайликами )