Урок на тему: "Ти-пасажир.Правила користування громадським транспортом"

Про матеріал

Розробка уроку для учнів початкової школи по правилах користування громадським транспортом з елементами тренінгу з використанням мультимедійних технологій та гри.

Перегляд файлу

                                                1 клас

Основи здоров’я

( з використанням елементів тренінгу)

Тема: « Ти пасажир. Правила користування громадським транспортом.»

 

 

Мета:

 Ознайомити учнів з видами громадського транспорту, допомогти засвоїти правилами користування громадським транспортом ( посадки, висадки, безпечної поведінки); виробити правила безпечної поведінки; виховувати культуру  поведінки у транспорті; повагу до старших.

 

Обладнання: бейджики , ілюстрації до теми, мультфільми «Уроки тітоньки Сови» та «Пригоди Смішариків», малюнки героїв мультфільмів, дорожні знаки, іграшки, підручники.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина

    Задзвенів для всіх дзвінок –

    Час почати нам урок.

1. Вправа «Погода»

2. Вправа «Знайомство»

Діти розповідають від чого у них з’являється гарний настрій.

3.Ознайомлення з правилами

- піднятої руки

- не перебивати товариша

- посміхатися

- перевтілення

4. Очікування

 

 

Діти прикріплюють біля дошки стікери зі своїми очікуваннями.

5.Гра «Світлофор»

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види громадського транспорту,вивчите правила поведінки і користування пасажирським транспортом.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення вчителя

- Діти, ви напевно, ко­ристувалися різними видами громадського транспорту. Аби проїзд ними був без­печним, запам'ятайте: чекати транспорт — автобус, тролейбус, трамвай, марш­рутне таксі — треба на зупинках; входити до салону громадського транспорту слід спокійно, не штовхаючись».              ,

- Навчіться входити у громадський транспорт і виходити з громадського транспорту: спочатку слід пропустити пасажирів, які виходять з транспорту, а потім уже заходити. Під час посадки не штовхатися, допомагати людям по­хилого віку, пропускати вперед дівчаток, жінок.

- У громадському транспорті будь чемним, посту­пайся місцем інвалідам, людям літнього віку, пасажирам з маленькими ді­тьми; не штовхайся, не бігай по салону, не сміти; не висовуйся з вікна, не спи­райся на двері.

- Які правила поведінки в транспорті ви виконуєте?

 

2. Перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови»

3.Загадки

Від села і до села,

Де дорога пролягла,

Перевозить дім людей –

І дорослих, і дітей.

(Автобус)

Воно зупиниться охоче

Там, де лиш пасажир захоче.

На ньому шашки є, малята,

Але у них не можна грати.

(Таксі)

Вгору ріжки підіймає

І в дорогу вирушає.

Їздить тільки у містах

В будні дні і по святах.

(Тролейбус)

В червонім будиночку повно людей.

Ти теж, певно, бачив будиночок цей.

По рейках сталевих будиночок мчить.

- Увага! Я їду! – дзвінок дзеленчить.

(Трамвай)

4. Бесіда

- Про які види громадського транспорту ви дізналися?

- Яким видом транспорту ви користувалися?

- Який вид транспорту є у нашому селі?

5. Словникова робота

Пасажир-це людина, яка користується громадським транспортом, але не керує ним.

6.Ознайомлення із знаками «Місце зупинки автобуса», «Місце зупинки тролейбуса», «Місце зупинки трамвая», «Місце зупинки таксі».

7. Гра «Відгадай знак»

ІV. Фізкультхвилинка

V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

- У громадських місцях є свої правила поведінки. Кожна вихована людина повинна їх дотримуватися. Ці правила культури поведінки прийшли до нас з давніх часів і за традицією вони продовжують існувати і служити людям. Дотримуючись правил культури поведінки в громадських місцях, ми виражаємо повагу до людей.

1.Обговорення правил поведінки в громадському транспорті з власного досвіду дітей.

2. Ознайомлення із новими правилами .

- НЕ шуміти, не штовхатись,

Чемно й лагідно триматись.

- Без квиточка , знає кожен,

Їхать в транспорті не можна.

- Старшим людям, як годиться,

Треба місцем поступиться.

- Хочеш вийти не штовхайся,

Потихеньку просувайся.

-Як зійшов – шукати слід

Пішохідний перехід.

3.Перегляд мультфільму «Смішарики на зупинці», «Смішарики в автобусі»

4. Обговорення

- Які правила поведінки було порушено?

- Що б ви порадили цим героям?

5. Робота з ілюстраціями.

VІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань.

 

  1. Гра-інсценізація «У транспорті».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

2. Вправа «Зворотний зв’язок» (пояснити ляльці правила для пасажирів)

VІІ. Підсумок уроку

-Діти, чи справдилися ваші очікування?

1. Прощання

(Діти беруться за руки. Називають по одному правилу, а решта говорять «Ти-молодець»)

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Качура Ольга Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
25 березня 2018
Переглядів
3424
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку