Тема: Як люди готуються до зими.
Мета: досліджувати дари осені;
розвивати вміння розрізняти польові рослини, овочеві, фрукти і ягоди;
вміти їх застосовувати при готуванні борщу та компоту;
виховувати працелюбність, практичні навички у заготівлі овочів та
фруктів
Обладнання: дари осені (картопля, морква, буряк, капуста, цибуля, яблука, груші, виноград, насіння пшениці, насіння соняшника, насіння кукурудзи) , таблиці із зображенням польових рослин, овочевих, фруктів та ягід; карта світу; предметні малюнки для виготовлення інтелект-карти, клей
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчання.
Восени врожай збирають
На городах і в садках.
Груші, яблука звисають
На тонесеньких гілках.
Королева Осінь
Всіх до столу просить.
Всіх без винятку частує
Й для Зими запас готує.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Він червоний, сік різкий,
Борщ без нього не смачний. (Буряк)
І зелені маю коси,
Я хрумка і соковита,
Люблять всі: дорослі й діти. (Морква)
Мене варять і товчуть,
В суп кладуть та у салат,
Завжди з радістю їдять. (Картопля)
Дуже мудра, головата,
Сто сорочечок на ній,
На нозі стоїть одній. (Капуста).
Дуже любить пити воду,
Без води жовтіє, в’яне
І стає гірким, поганим. (Огірок).
Маю щічки червоненькі.
До смаку у кожній страві,
Додають мене в приправи. (Помідор) .
І корисна, й вітамінна,
Та гірка вона й пече,
Аж сльоза у всіх тече. (Цибуля).
Вчитель вивішує на дошку таблиці з овочами.
Учні досліджують овочі на своїх партах.
Картопля і помідори із Південної Америки, огірки із Індії, капуста із Греції.
2.Презентація «Овочі».
3. Фізкультхвилинка. Пісня «Ходить гарбуз по городу».
4. Загадки про фрукти.
Росте високо, кругле, червонобоке,
Налилося соком. (Яблуко).
2. Висіла усе літо
І не могла дозріти.
Пройшла осіння злива,
В саду дозріла … (слива).
3. Лампочка вгорі висіла,
Стала смачна, пожовтіла.
Діти лампочку зірвали,
З апетитом скуштували. (Груша).
4. Мовби на одній нозі
Він зростає на лозі.
Подивись скоріш в віконце –
Грона сповнені всі сонця!
Кожен скуштувати рад
Соковитий … (виноград).
Вчитель вивішує на дошку таблиці з фруктами і ягодою.
Учні досліджують фрукти і ягоду на своїх партах.
5.Презентація «Фрукти».
6. Фізкультхвилинка. «Вверх – вниз».
7. Загадки про польові рослини.
Що до сонця вік свій пнеться
І його ім’ям зоветься? (Соняшник)
Хоч зубів багато маю,
Та нікого не кусаю.
Сама свиням і коровам
Я на зуби потрапляю. (Кукурудза)
Взимку спала, навесні встала,
Влітку відпочивала,
В млині танцювала –
І всіх нагодувала. (Пшениця)
ІV. Рефлексія.