Урок. НУШ Я досліджую світ. 2 клас
Тема. Як упізнати весну. Які весняні місяці.
Мета:
Обладнання: весняний пейзаж, ілюстрації, сигнальні картки, картки з малюнками,
комп'ютер, відеоролики.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
Добрий день!
На вас чекає гарний день.
Бачу: всі веселі і здорові,
До уроку всі готові!
2. Актуалізація опорних знань.
Робота за картиною
Учитель демонструє учням весняний пейзаж.
- Погляньте, яка гарна картина. Хто цей художник? (Весна)
- Чому ви вважаєте, що це - весна? Доведіть.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
- Ви вже назвали деякі ознаки весни. Продовжимо нашу розмову, аби більше дізнатися про зміни, які відбуваються навесні.
ІІ. Основна частина.
1. Вивчення нового матеріалу.
Робота за підручником (с.38-39)
- Відгадайте загадку.
Вона приходить з ласкою
І зі своєю казкою.
Чарівною паличкою махне -
У лісі пролісок цвіте. (Весна)
Вправа "Асоціативний кущ"
- Діти, коли ми говоримо про весну, з чим ви її асоціюєте? Що перше вам спадає на думку?
тепло птахи сонечко квіти
весна
зелень комахи струмочки спів
Технологія "Два - чотири - всі разом"
- Яка весна?
Учні індивідуально обмірковують можливі відповіді. Потім об'єднуються в пари, доповнюючи думки одне одного.
Далі діти в четвірках ухвалюють спільне рішення. Завершується робота обговоренням поставленого завдання з усім класом.
Наприклад:
Весна (яка?) … (тепла, гомінка, весела, зелена, квітуча,красива, яскрава, …)
Відгадування загадки.
З кінцем зими прийде вона,
Улюблениця всіх - … (весна).
Читання віршів про ознаки кожного місяця весни. (с.40-41)
- Про які ознаки весни ви дізналися із віршів про місяці?
- Поміж усіх названих ознак весни виберемо найголовніші.
Висновок. Навесні природа пробуджується від зимового сну. Підвищення температури повітря, проталини, грім. Весняні турботи.
Робота з приказками. Робота в парах.
- Прочитайте приказки (підручник, с. 41)
- Поясніть у парах, чому в народі так кажуть.
Робота з підручником (с.41-42)
- Назвіть весняні місяці. Дослідіть, як утворилися їхні назви.
2. Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях.
Перегляд мультфільму "Мудрі казки тітоньки Сови"
Робота за малюнками.
1) Ознаки весни.
- Назвіть за світлинами ознаки весни.
2) Весняний пейзаж.
- Знайдіть серед запропонованих малюнків весняний пейзаж.
Вибрані малюнки учні розміщують на дошці, створюючи "Галерею весни".
Фізкультхвилинка.
Трава низенька-низенька,
Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише-гойдає,
То вліво, то вправо нахиляє,
То вперед, то назад,
То вниз пригинає,
А учні тихенько за парти сідають.
Гра "Так чи не так"
Учитель зачитує твердження, учні сигналізують відповіді: зелена сигнальна картка - "Так"; червона сигнальна картка - "Ні".
3. Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації.
Вправа "Продовж речення"
Робота в групах. складання казки.
- Складіть казку "Три сини весни". Намалюйте, яким ви бачите кожного сина.
І група. "Березень - найстарший син весни".
ІІ група. "Квітень - середній син весни".
ІІІ група. "Травень - наймолодший син весни".
ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.
Вправа "Квітка"
- Назвіть ознаки весни. (Говорить той, кому передають квітку)
Сенкан
Весна.
Тепла, квітуча.
Просинається, дзюрчить, зеленіє.
Березень - перший місяць весни.
Пора року.