Урок на тему:"Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови".

Про матеріал
Урок-аукціон у третьому класі на закріплення теми "Іменник". -На нашому аукціоні – незвичайний «товар». Це картки із завданнями за темою «Іменник». Цей «товар» ви зможете «виконати», показавши свої знання. Будемо працювати групами. За куплений товар кожна група буде отримувати передбачення на новий 2024 рік. Ваше завдання зібрати якомога більше передбачень.
Перегляд файлу

Урок-аукціон   3 клас

Тема. Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови.

Мета. Перевірити знання, вміння, навички учнів знаходити іменники серед інших слів, розрізняти власні і загальні іменники, визначати рід, число, відмінок іменника; активізувати словниковий запас учнів; розвивати образне мислення, чуття мови, творчі здібності; виховувати цілеспрямованість, старанність і наполегливість у навчанні.

Обладнання. Молоток іграшковий, конверти з прислів’ями, роздатковий та дидактичний матеріал, конверти з назвами «товару», передбачення, мішечки з монетками, презентація ppt, ноутбук.

Форма уроку. Урок-аукціон.

Тип уроку. Урок закріплення знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Привітання.

Ранкове коло.

Як приємно бачити,  що ви посміхаєтеся один одному  і приносите до класу радість. Тож давайте її примножимо, привітавшись один з одним подарунками.

Доброго ранку! Я хочу подарувати тобі щастя. Прийми від мене у подарунок хороший настрій. Я дарую тобі міцне здоров’я. Мій подарунок для тебе –дружба вірна й міцна.

Ігровий тренінг « Я обираю настрій».

Я пропоную прислухатися до власних почуттів і обрати той смайл, який відповідає вашому настрою і який би хотіли зберегти на цілий день.


Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Гарно руку піднімати,

Чітко, в лад відповідати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Тож гаразд, часу не гаєм,

І урок вже починаєм.


ІІ. Оголошення теми уроку

  1. Вступне слово вчителя

-Сьогодні у нас незвичайний урок. У нас буде урок-аукціон.

Аукціон – це привселюдний розпродаж, на якому покупцем стає той, хто запропонує найвищу ціну.

-На нашому аукціоні – незвичайний «товар». Це картки із завданнями за темою «Іменник». Цей «товар» ви зможете «виконати», показавши свої знання. Будемо працювати групами. За куплений товар кожна група буде отримувати передбачення на новий 2024 рік.

Ваше завдання зібрати якомога більше передбачень.

-Отже, згадаємо девіз уроку:

Не просто слухати, а чути,

Не просто дивитись, а бачити,

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

  1. Представлення груп
  •     Група «Всезнайки»

Ми група «Всезнайки»:

І тому голову високо, ширше крок.

Життя – це чудовий урок.

Не бійся боротись, рушай на аукціон,

Відважних та спритних –

Чека перемога!

  •      
  •      
  •     Група «Ерудити»

Ми група «Ерудити»:

А аукціон – чудова гра.

Для веселих і кмітливих,

Розумних та щасливих.

Аукціон для тих, хто в чесній боротьбі,

Шлях перемоги покладе собі!

  1. Інтерактивний метод передбачення. Вправа «Надія».
  •          Яким ви уявляєте цей урок?
  •          Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
  •          Продовжте «Я очікую…»
  •          Давайте зробимо рекламу нашого уроку.

Урок буде: цікавим, творчим, науковим, розвивальним.

  •          Я теж хочу вис ловити свої очікування щодо уроку. Ви маєте:
  •      Закріпити свої знання і вміння з теми «Іменник»;
  •      Правильно і чітко висловлювати свої думки;
  •      Дотримуватись культури писемного мовлення;
  •      Переконати мене, що ви любите і знаєте рідну мову.

-Наприкінці уроку ми перевіримо, чи здійснилися ваші і мої очікування.

У вас кожного є мішечок з монетками. Потрібно бути після кожного завдання взяти монетку і оцінити себе, наскільки це завдання було для вас зрозумілим. Монетку покласти у відповідну скриньку.

Скринька з червоним серденьком означає- в мене не виходить, потрібна допомога.

Жовта- було важко, але я впорався.

Зелена- я все зрозумів і виконав завдання сам.

-Аукціон починається! (Стук молотка)

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів

1 товар «Прислів’я»

-Першими на аукціоні виставлені прислів’я. Відкрийте кожна група конверт і складіть прислів’я про те, що разом працювати краще.

  •     Група «Всезнайки»

Одна голова добре, а дві – краще.

  •     Група «Ерудити»

Берись дружно – не буде сутужно.

-Товар проданий групі… (Стук)

2 товар «Каліграфічна хвилинка»

-Наступний товар – каліграфічна хвилинка. Треба виписати із даних слів іменники і вставити пропущені букви.

-Розгорніть зошити, запишіть дата, класна робота.

-Увага на дошку, записуємо каліграфічну хвилинку:

Сн.говик, лютує, сан.ата, зав.рюха, біл.й, сні., зам.тіль, ял.нка.

Скласти речення з одним іменником.

-Яка група записала каліграфічно і правильно?

-Товар проданий групі… (Стук)

3 товар «Знання про іменник»

-Третій товар «Іменник». А саме, що ви знаєте про нього.

Вправа «Бліцопитування»

  1. Іменник – це…
  2. У реченні іменники виступають …. (Підметом)
  3. За чим змінюються іменники? (Родами,  числами)
  4. Іменники бувають власними і … (Загальними)
  5. Синоніми –и це… (Слова близькі за значенням)
  6. Антоніми – це… (Слова протилежні за значенням)
  7. Наведіть приклад власних іменників.
  8. Наведіть приклад загальних іменників.

-Товар проданий. Власником стає група…  (Стук)

4 товар «Звукова модель»

-Наступний лот у нас «Звукова модель». Випишіть слова, в яких звуків більше, ніж букв:

Заєць, їжак, джміль, ялинка, їжа, хуртовина.

-Цей товар проданий групі… і ви отримуєте своє передбачення. (Стук)

5 товар «Наповни банку іменниками»

-Отже, товар продано групі…. Вони отримали фішки. (Стук)

6 товар «Антоніми»

-Наступний товар «Антоніми» отримає та група, яка правильно і швидше напише «Антонімічний диктант»(робота в зошиті).

 Група «Всезнайки»

Дібрати антоніми

Радість – (сум)

Маленький – (великий)

Тепло- (холод)

Правда – (брехня)

  •     Група «Ерудити»

Дібрати антоніми

Сум – (радість)

Добро - (зло)

Тиша – (крик)

Початок – (кінець)

-Знову передбачення  придбала група…  (Стук)

Фізкультхвилинка

-Зараз ми зробимо фізкультперерву у нашому аукціоні. Встаньте за своїх парт і розімнемо трішки наші ручки й ніжки.


Раз, два, дітвора,

Відпочити нам пора!

Руки в боки і стрибайте,

Там, де чуєте іменник.

Зрозуміли? Так! Почнемо!

Україна, крик, мовчати,

синій, птах, пенал, біжить,

айстра, дощ, кипить, комп’ютер.

Зупиніться і вдихніть!

Ось ми трішки відпочили,

До роботи приступили!


7 товар «Іменники мають роди»

-Ось ми і продовжуємо наш аукціон. І наступний  товар, який ви можете купити – це «Іменники мають роди»

Гра «Заховані іменники в малюнку».

 

Чол.рід                                     жін.рід                         середн.рід

-І лот продано. Його купила група…. (Стук)

8 товар. Робота з підручником. Ст.62. впр 173

9 товар «Однина – множина»

-На кону ще один товар «Однина – множина». Будьте уважні в ньому і отримаєте додаткові передбачення до уже зароблених вами.

-Прочитайте вірш. Випишіть іменники, які вжиті в множині у стовпчик. Записані іменники змініть так, щоб вони були вжиті в однині і запишіть поряд.

Одяглися люди в шуби,

Натопили жарко груби.

Білки гріються в дуплі,

Миші – в норах у землі.

Множина         Однина

Люди    -    людина

Шуби    -    шуба

Груби    -   груба

Білки     -   білка

Миші    -    миша

Норах   -    норі

-Товар купила група… (Стук)

10 товар «Сенкан», « Асоціативний кущ».

ІV. Підсумок уроку

1.Рефлексія.Метод «Побудуймо піраміду позитивних почуттів».

Учитель простягає руку долонею вверх, а учні підходять до вчителя і по черзі кладуть свої долоньки зверху, будуючи піраміду. Кажуть: « Сьогодні на уроці мені сподобалося….».

 

 

docx
Додано
30 жовтня
Переглядів
94
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку