Урок на тему "Знайомимось з арифметичною дією множення"

Про матеріал
Урок з математики для другого класу на тему "Ознайомлення з арифметичною дією множення". Формувати поняття арифметичної дії множення. Навчитися замінювати суму однакових доданків множенням, і навпаки, множення- додаванням.
Перегляд файлу

Міністерство освіти України

Бучанська гімназія №2

 

 

 

 

 

 

 Знайомимось з арифметичною дією множення.

 

 

 

 

 

Виконала:

Вчитель початкових класів

Верешко  Майя Миколаївна

 

 

 

 

 

 

 

 

Буча 2023

Тема. Знайомимось з арифметичною дією множення.

Мета. Формувати поняття арифметичної дії множення; актуалізувати вміння знаходити суму однакових доданків; ознайомити з арифметичною дією множення; вчити змінювати суму однакових доданків множення, і, навпаки, множення-додаванням.

Хід уроку.

  1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Сьогодні ми з вами познайомимось з новою арифметичною дією. Тому потрібно бути, як завжди уважними. Ви маєте  навчитися вчити змінювати суму однакових доданків множення, і, навпаки, множення-додаванням.

Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Дарма часу не втрачати,

Думати відповідати.

  1. Актуалізація опорних знань.
  2. Фронтальне опитування. Усна лічба.
  3. Практична робота «Трикутники»

У кожного з вас на парті палички різного кольору. Спочатку викладіть з них чотири трикутника червоного кольору, нижче чотири трикутника зеленого кольору, ще нижче-синього кольору.

-Скільки всього трикутнтків у вас вийшло?

Запис на дошці

4+4+4=12 тобто, ми беремо число 4 по три рази, одержуємо 12.

5. Актуалізація вміння розвязувати задачу на суму однакових доданків.

-Подивіться на запис, який на дошці і складіть за ним задачу.

                

 

 

 

У цій задачі нам потрібно знати суму трьох однакових доданків.

 

По 5 шт. ми взяли три рази.

Розв’язання

5+5+5=15 (шт.)

-Відкриємо свої зошити , запишемо число, класна робота.

- Запишіть каліграфічно рядок числа в якому 7 десятків і сім одиниць.

6. Формування нових знань.

-Давайте пригадаємо, які арифметичні дії ми знаємо.

-Кожна ця дія має свій знак для запису.

-Додавання «+»

-Відніманяя «-»

*Ознайомлення з арифметичною дією множення.

-На дошці записані суми чисел.

10+10+10+10+10

-Діти, погляньте, чим незвичний цей вираз?

-Так, тут усі доданки однакові.

Отже, у математиці додавання однакових доданків називають множенням.

Множення- це нова арифметична дія, з якою ми сьогодні ознайомимось.

Вишня - красивые картинки (100 фото) • Прикольные картинки и позитив         Вишня - красивые картинки (100 фото) • Прикольные картинки и позитив                   Вишня - красивые картинки (100 фото) • Прикольные картинки и позитив

-У мене в руках такі вишеньки. Я їх прикріплю на дошку.

-Скільки вишеньок на одній гілочці?

-Скільки таких гілочок?

-Отже, по три вишеньки ми взяли 3 рази.

3+3+3=9

-Арифметична дія множення, теж має свій знак.

-Це «۰»

-Отже, записуємо так, 3*3=9

-Давайте повторимо. Суму однакових доданків можна замінити іншою арифметичною дією-множенням.

Первинне закріплення знань.

  •    Розгляньте, як суму однакових доданків ми замінимо множенням.

5+5+5+5+5+5+5=5*7=35

-Отже,  5 ми взяли 7 разів.

-Якщо ми візьмемо 5*7 ?

- Як замінити це додаванням?

15*3=15+15+15

25*4=25+25+25+25

Формування вмінь і навичок.

-Розв’яжемо задачу.

-Бабуся дала онукові купюру у 20 гривень чотири рази. Скільки грошей у хлопчика?

-Тобто дала по 20 4 рази.

-20+20+20+20=80

-Як запишемо це дією множення?

20*4=80

Відповідь-

Наші гривні: карта пам'яток завжди під рукою - Рідна країнаНаші гривні: карта пам'яток завжди під рукою - Рідна країна

Формування обчислювальних навичок. 

-Тепер давайте спробуємо самостійно у зошитах обчислити такі вирази, в подальшому з коментуванням.

5*5=5+5+5+5+5=25

8*2=8+8=16

19*3=19+19+19=57

35*3=35+35+35=105

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

З якою новою арифметичною дією ми познайомились на уроці?

-Якою арифметичною дією можна замінити додавання однакових доданків?

-Яким знаком позначається дія множення?

-У кожного з вас на парті є картка-смайлик.

-Підійміть смаййлик зеленого кольору, якщо ви все зрозуміли.

-Смайлик жовтого кольору, якщо зрозуміли частково.

-Смайлик червоного кольору-не зрозумів теми множення, взагалі.

 


Дидактичний матеріал "Сигнальні картки" 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 березня 2023
Переглядів
497
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку