Тема. Звук[ Б], позначення його буквою «бе». Мала буква б. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.»
Мета. познайомити учнів зі звуком Б, буквою «бе», що його позначає; вчити
учнів артикулювати звук, виділяти його у словах, удосконалювати
навички читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати
уміння робити звуко-буквений аналіз слів, зв’язне мовлення, увагу,
пам’ять, мислення; виховувати спостережливість, почуття любові до
природи, турботливе ставлення до тварин.
Обладнання. ІКТ (комп’ютер, екран, слайди), мікрофон, лего, малюнки кульок зі
складами, малюнки: , білка, бобер.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Психологічний настрій:
Вже пролунав шкільний дзвінок,
Покликав всіх нас на урок.
Рівненько стали. Все. Вже час,
Роботу починає клас.
За парти всілися зручненько,
Поклали руки всі гарненько.
Готові? Так.
А настрій як? Клас!
Тож успіх всіх чекає нас!
Поверніться один до одного.
Подаруйте посмішку.
Побажайте щасливого дня!
Поверніться до гостей-
Привітайтесь: «Добрий день!»
2 . Актуалізація опорних знань та мотивація до навчання.
Щоб ми могли їх взяти з собою, потрібно прочитати склади, записані на них І ми дізнаємось до якої країни ми потрапимо( на дошці перевернуті кульки, по одній дитині від кожного групи виставляють на дошці склади КРАЇНА БУКВАРІЯ)
А ОТ ДО КОГО МОЖНА ПОТРАПИТИ В ГОСТІ У ЦІЙ КРАЇНІ? ( до букви)
Букви зранку причепурилися, щоб гарно виглядати, але прийшов дід Буквоїд і накоїв лиха
Половину літер стер і вони соромляться іти в такому вигляді на день народження. Допоможемо відновити буквам їх вигляд?
( РОБОТА В ГРУПІ)
Виставляємо на магнітній дошці
Але букви і досі не знають до якої букви причепурилися. Допоможемо буквам, коли прочитаємо скоромовку
Читання скоромовки.
«По базару йшов баран, бубонів у барабан».
Повторіть скоромовку разом зі мною (чітко, цілими словами)
Повторіть тільки губами («Німе кіно»)
Тепер швидше і голосніше.
По одному.
Який звук найчастіше повторюється?
Ура! Правильно. Іменниниця буква Б.
ІІІ Спостереження за артикуляцією звука.
Робота в парах.
Повернулись один до одного , вимовимо звук.До яких звуків належить звук( приголосний)
Спробуйте охарактеризувати його. ( приголосний, бо при вимові беруть участь і губи) То який він ще? (губний
Як утворюється звук [б]? (Треба міцно стулити губи,набрати багатоповітря і з голосом виштовхнути його, відкривши губи.)
— До яких звуків належить звук [б]? (Приголосний,бо струмінь повітря натрапляє на перешкоди.)
Послухайте загадку і відгадайте, хто ще буде з нами на дні народження
Є горішки і грибочки
У дуплі на мотузочку
Плигаю по гілочкам
Я руденька……………….. ( Білочка)
Білка покаже нам дорогу тоді , коли ми виконаємо наступне завдання.
4. РОБОТА З Букварем
Робота за «Букварем»
А тепер розгорнемо Найкращу в школі книжку,
Що знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку Прокладає наш... (буквар).
— Назва нашої першої книжки починається літерою «бе».
Нас тут теж чекає багато цікавого. Щоб там побувати, нам треба відкрити букварики на сторінці 104
Малюнок
Ось і наша білочка ,а на якому це вона дереві сидить?
5. Місце букви в слові в Букварі ( ЛЕГО)
6. Вправа «Упіймай звук назви слова в яких звук стоїть на початку слова, в середині, в кінці.
Це друзі букви Б ВИСТАВЛЯЮТЬ ПОРЯД З НЕЮ
ТЕПЕР ЇЙ НЕ СУМНО БУДЕ І ВОНА ПОДРУЖИТЬСЯ ЗНИМИ, ДАВАЙТЕ ЇЙ ДОПОМОЖЕМО
УТВОРЕННЯ ТА ЧИТАННЯ СКЛАДІВ(слайд)
Молодці, навчились швидко утворювати слова з слайда, закріпимо в Букварі( ЗАВДАННЯ ВІД ЧИТАЛОЧКИ)
1. Променеві таблиці
2.Читання слів.
а) словникова робота.
б) читання слів вчителем;
в) читання ланцюжком;
г) індивідуальне читання.
Знайдіть і прочитайте:
а) двоскладові слова;
б) трискладові слова
Лего гра «Утвори слова»( слайд)
6. Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”
- Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “б”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.
Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку
У дівчат Білосніжка, у хлопців Буратіно
Перевірка
г
Фізхвилинка
РОБОТА У Букварі( наголос) Білочка привела нас до свого друга.
Вправа – спостереження за словами
Ось ми скоро і потрапимо на день народження. Але спочатку завітаємо до супермаркету. Давайте познайомимося з текстом. « Добра справа»
Куди прийшли тато з Бориском?
Що купив Бориско? Кому?
А що купив тато?
_ Читаємо текст ще раз звернувши увагу на ті речі, які вони купували.
а) дощиком;
б)німе кіно;
в) очима;
г) потягом
VII. Підсумок уроку.
До якої букви ми потрапили на свято?
Ура! Молодці! Ми виконали всі завдання і зібрали друзів нашої букви! !
Буква Б дякує за вашу допомогу . І приготувала Вам сюрприз і нашим гостям також.
Тест на самооцінку ( цеглинки лего)
Ви всі заслуговуєте оплесків-молодці! Дякую вам за урок.