Урок на тему"Звуки [т], [т’], їх артикуляція, вимова та позначення буквою «те» (Т, т). Читання буквосполучень з буквою «те». Телебачення, радіо, Інтернет як джерела усної інформаці

Про матеріал
Розробка уроку з української мови за освітньою програмою "Світ чекає крилатих"
Перегляд файлу

Розробки уроків вчителя початкових класів

Михаревич Олени Іванівни

1 клас

 

Українська мова

 

Тема: Звуки [т], [т’], їх артикуляція, вимова та позначення буквою «те» (Т, т). Читання буквосполучень з буквою «те». Телебачення, радіо, Інтернет як джерела усної інформації. Письмо малої букви т, з’єднань з нею.

Мета: Познайомити  учнів із звуками [т], [т’], їх артикуляцією, вимовою та позначенням буквою «те» (Т, т); вчити читати буквосполучення з буквою «те»; вчити писати малу букву т та з’єднання з нею; розширити знання дітей про джерела усної інформації; закріплювати навички списування з друкованого тексту; виховувати інтерес до вивчення української мови.

Обладнання : блок- схеми,картки з друкованою та рукописною буквою Тт,

планшети з фломастерами, мотузочки.

Тип уроку: Сприймання нового матеріалу

 

Хід уроку

І. Вступна частина заняття

1. Організація класу

Пролунав дзвінок веселий.

Всі готові? Все готово?

Ми не відпочиваємо,

Ми працювати починаємо.

2.Мотивація навчальної діяльності учнів

- Сьогодні, діти, ми продовжуємо зустрічатися з героями казок.

-А хто до нас прийде в гості, ви дізнаєтесь , відгадавши загадку.

Загадка

 Має вуса й пишний хвіст

І негарну звичку:

Спершу добре він поїсть,

Після — вмиє личко.

                        (Кіт)

-Він допоможе нам  з лаксиками сьогодні на уроці познайомитись та вивчити нову букву.

ІІ. Основна частина заняття

Робота з ілюстрацією с.12-13.

- Кого зображено на малюнку?

- Що роблять діти?

- Які джерела інформації використовують діти для ознайомлення з казками?

- Як ви думаєте, як поширювались казки у часи, коли не було книжок, технічних пристроїв?

- Назвіть сучасні джерела усної інформації.

- Який мультфільм переглядає старша дівчинка?

- Прочитайте загадку з електронної книги хлопчика і відгадайте її.

- Які казки про котів вам відомі?

- Назвіть останній звук у слові кіт.

- Назвіть зображені на малюнку об’єкти, в назвах яких є звуки [т], [т’].

- Як ви думаєте, яку букву ми будемо вивчати?

1.Завдання на с. 14.

1)Визначення звука у словах

 -З яких вони казок/мультфільмів?

 Визначте місце звуків [т][т,] у цих словах і позначте їх в моделях.

- Де у слові «кіт» ми чуємо і вимовляємо звук [т]? (в кінці)

- Який він – твердий чи м’який?

- Що зображено перед котиком? (тістечка)

- Де в цьому слові ми чуємо і вимовляємо звук [т,]? (в кінці слова)

- Який він – твердий чи м’який?

- Скільки хаток на спинці кита? (шість).

- Скільки тістечок у Тома? (три)

- Скільки лапок у котів? (чотири)

-В назві якого з озвучених вами чисел є звук [т]/[т,]?

-В назві яких ще чисел від 1 до 10 є звук [т,]?

- Яким словом можна об’єднати зображених персонажів? (Тварини)

- Чи є в слові тварини звук [т]?

2)Робота з блок – схемою

Діти, роблять звукову модель слова тигр, тінь

3) Знайомство з буквою «те»

 Діти штрихують/розфарбовують букви олівцем синього кольору.

- Герої з якого мультфільму прийшли до нас в гості?

- Чи існує, на вашу думку, дружба між тваринами?

- У яку гру грають зображені на малюнку Том і Джері? (крокет)

- На яку букву схожі молоточки для гри у крокет? (Т).

Фізкультхвилинка

4) Читання  буквосполучення у зображенні молоточків.

5)Гра «Знайди різницю»

- Діти, прочитайте та підкресліть слова, які відрізняються однією буквою.

- Як змінилось значення слова від зміни букви?

6)Робота з дротиками.

- Діти, викладіть з дротиків друковані букви Тт.

7)Письмо друкованої букви Тт.

3.Завдання на с. 15.

8) Том вирішив  приїздити у гості до кота Матроскіна, який запросив його на свій день народження і приготував йому ось такий красивий торт.

- На яку малу прописну букву схожий шоколад, який стікає з торту?

- На що ще схожа ця буква (діти називають предмети оточення, які нагадують запис цієї букви)?

- Як  пишеться маленька буква т?

9)Гра «Впізнай букву та її елементи»

- А ще Том написав привітання.

- Кого зображено?

- Що роблять коти?

- Чим вони займаються?

- Чи доводилось вам коли-небудь листуватися, в тому числі з іноземцями? - Які сучасні способи спілкування вам відомі? (Телефонний та відео зв’язок, електронні листи, SMSповідомлення, чат тощо)

- Чи варто відмовлятися від «паперового» листування?

- В чому його переваги?

- Діти,  розфарбуйте жовтим олівцем листочки з елементами букви т і зеленим з буквою т.

10) Робота з мотузочкою

 Діти, викладіть рукописну букву т мотузочкою і давайте з’ясуємо, як вона пишеться відривно чи безвідривно.

11) Робота над письмом  рукописної букви т

- пояснення вчителя;

- письмо в повітрі;

- письмо на планшетах;

- наведення зразків;

- письмо маленької букви т;

-  письмо  буквосполучень, слів за поданими зразками.

Фізкультхвилинка

12)Списування друкованих речень.

ІІІ. Підсумкова частина заняття

1.Завдання на полі на с. 12.

1) Діти,з’єднайте лінією малу та велику рукописні букви.

- Скільки пар букв утворили?

2) Гра «Розкодуй слова»

Діти, запишіть слова, розставивши літери у заданій послідовності. (Кіт утік. Кіт утік.)

-Що цікавого ви помітили? (Паліндроми – слово чи фраза, що читається однаково як зліва направо, так і справа наліво.)

- Чи є в цих словах буква, яку ми сьогодні вивчили?

- Який звук вона позначає?

2)Самооцінка

 - Діти, розкажіть лаксикам про все, про що дізнались на цьому занятті.

- Чи можете ви пояснити лаксикам виконання всіх завдань на с.14-15,  зафарбуйте кружечки у кожному завданні на цій сторінці повністю, якщо ви готові пояснити лаксикам його виконання; половину кружечка, якщо треба ще трохи підготуватись і не зафарбовуйте, якщо треба ґрунтовно підготуватись.

Всі ви, діти, молодці!

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

 Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

Дякую вам за сумлінну працю на уроці.

 

docx
Додано
6 лютого 2022
Переглядів
517
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку