Тема. Написання малої букви л і складів з нею.
Написання слав.
Мета. Ознайомити учнів з малою рукописною буквою л; учити її писати.
Формувати вміння читати і писати склади з буквою л.
Удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита.
Розвивати спостережливість, вміння порівнювати, аналізувати,
робити висновки, складати речення.
Формувати компетентності спілкування рідною мовою, соціальну
та здоров’язбережувальну.
Виховувати охайність, старання, пізнавальні інтереси.
Обладнання: малюнки-пазли, предметні малюнки, зразок написання букви, цеглинки LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.
Хід уроку
I.Організація класу.
Створення емоційного настрою уроку.
Знову день почався , діти! Сьогодні в нас урок звичайний.
Всі зібрались на урок. Навчить багато нас чому,
То ж пора нам поспішати – Хай буде він для нас повчальний,
Кличе в подорож дзвінок! За це й подякуєм йому!
II.Актуалізація опорних знань учнів.
1.Робота в групах.
(Діти складають малюнки-пазли, презентують роботу, називають слово.)
2. Робота над скоромовкою.
- Послухайте скоромовку. Запам’ятайте назви тваринок.
Лиска лащить лисеня,
А лосиха - лосеня,
Лев ласкаво лапою
Левеня полапує.
(Промовляння скоромовки разом з учителем, дівчатка - окремо, хлопці – окремо, в парах один одному.)
3. Звуковий аналіз слів: лиска, лев, лосиха.
III.Повідомлення теми і мети уроку.
IV.Робота над новим матеріалом.
Станем дружно всі у коло. (Діти роблять велике коло.)
Тихо ходимо навколо. (Рухаються по колу.)
Вгору тягнемось усі, (Стають навшпиньки.)
Мов трава в дрібній росі. (Нагинаються до підлоги.)
Потім легко всі присіли, (Присідають.)
Наче ноги заболіли.
Потім встали, руки в боки (Стають рівно, руки в боки.)
І зробили два підскоки. (Роблять два стрибки.)
Каблучками цок-цок-цок (Цокають каблучками.)
Та й продовжимо урок.
-У складі малої букви л є плавний передній елемент і похила паличка з заокругленням унизу.
- Починаємо писати близько до нижньої рядкової лінії перший елемент, заокруглюємо його, торкаючись рядкової, і ведемо праворуч угору до верхньої рядкової. Звідси, не відриваючи руки, ведемо похилу вниз до нижньої рядкової і заокруглюємо праворуч майже до середини рядка.
- Пишемо під такт: «раз-і-два-і».
4.Написання рядкової букви л пальчиком на парті, у повітрі.
5. Обведення букви на сторінці зошита.
6. Письмо букви л у рядку зошита.
7.Пальчикова гімнастика.
Лис
Лиса з лісу у село
«Ку-ку-рі-ку» занесло.
Заглядає лис у вікна:
«Де ж це півень кукуріка?»
Обидві долоні зробити «ковшем», великі пальці підняти вгору, вказівні пальці та мізинчики згинаємо всередину долонь, притискуємо один до одного. Середні і безіменні пальці утворюють вузьку «лисячу» мордочку.
8. Робота в парах.
У дітей на партах картки з буквами. З цих букв вони утворюють склади (ла, ло, лі, лу).
9. Гра «Хто більше?»
- Лисенятко пропонує вам позмагатися. Хто назве найбільше слів , в якому є запропонований склад , той і переможець. ( Біля малюнка з Лисенятком прикріплюються склади.)
10. Написання складів в зошитах.
-Як буква л поєднується з іншими буквами?
лі та лу – безвідривне верхнє з’єднання;
ло та ла – середнє відривне з’єднання;
лм та лл – нижнє безвідривне з’єднання.
V.Закріплення знань учнів.
1. Гра «Утвори слово». ( Цеглинки LEGO).
- Лисенятко пропонує погратися і скласти з цеглинок слово.
л А л а
Е
2. Гра «Упізнай слово».
- Лисенятко несло до нас на урок кілька слів, які воно навчилося писати. Але по дорозі склади в словах переплуталися. Давайте йому допоможемо відновити ці слова.
молини инл лимана аймл
3.Робота у зошитах.
- На сторінці зошита у вас є дві групи малюнків. Позначте ту групу предметів, у назві яких є звук [ л].
VI.Підсумок уроку. Рефлексія.