Урок. Написання малої букви ь. За ПТ "Росток", 1 клас

Про матеріал
Конспект уроку за темою «Написання малої букви ь.» за ПТ «Росток», 1 клас. За підручником Кальчук М.І, Чабайовської М.І. «Прописи», частина 2, спрямований на допомогу вчителям при поясненні нової теми. Даний матеріал стане добрим помічником у проведенні цікавих та змістовних уроків письма.
Перегляд файлу

                                                                                Підготувала: Бурилкіна Л.В.

Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас

За навчальним проектом «Росток»

 

Тема. Написання малої букви ь.

Мета:

навчальна: вчити правильно писати малу рукописну літеру ь та поєднувати її у буквосполучення; відрізняти друковану букву від рукописної; закріплювати вміння писати малу букву я та інші вивчені рукописні літери; удосконалювати правильну посадку під час письма, вміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;

 

розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію.

 

виховна: виховувати старанність.

 

Обладнання: підручник  «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.

 

Хід уроку

 І. Самовизначення до діяльності.

 Організація уроку.

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

 

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.

1.Казкова сторінка. Кольоропис.

Знайди і закресли букву, яка «заблукала» і не потрапила на свій листочок. Поясни свій вибір. Наведи інші букви кольоровим олівцем.

1.Гра «Буква заблукала»

 

      я ь о а б

    б л ф

 

2. «Оживи» на малюнку букви я, ь, перетворивши їх на істот.

 Нарисовать букву в костюме         Буква Ь

 

ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.

1.Придумай казку про дружбу букв я, ь, о, б, ю, а, ф.

 

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.

1.Розмалюй казкову галявину буквами я, ь, о, б, ю, а, ф.

 

V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

1.Дай поради звірятам щодо правильного письма букв я, ь. Напиши ці літери в зошитах звірят.

2.Вправа «Допомога»

Допоможи Вовчику написати групу букв я, ь.

 

C:\Users\pc\Desktop\20200406_211240.jpg

Пальчикова гімнастика

ДРУЖНІ ПАЛЬЧИКИ

Вихідне положення: пальці однієї руки ви­прямити, притиснути один до одного та утриму­вати напружені пальці до рахунку 10. Виконува­ти спочатку кожною рукою по черзі, а потім обома руками одночасно. Після вправи — стрях­нути кисті рук.

Пальчики живуть в сім’ї,

Це помічники мої.

 

 

3.Запамятай правильне написання букви. Для чого вживається ця літера?

 

 (Буква ь (м’який знак) лише вказує на м’якість попереднього приголосного і не позначає ніякого звука.)

 

C:\Users\pc\Desktop\20200406_211302.jpg  C:\Users\pc\Desktop\20200406_211308.jpg  C:\Users\pc\Desktop\20200406_211346.jpg

 

Розгляньте уважно  схему (с. 41 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання букви ь.

- Сьогодні ми навчимося писати малу літеру ь.

Алгоритм написання м’якого знака

Буква ь

М’який знак — це один елемент: коротка пряма лінія із заокру­гленням у вигляді овалу.

* «Письмо в повітрі» під рахунок.

Буква ь

- Напишіть елементи в повітрі:  «раз -і».

*Письмо на дощечках.

 А тепер спробуйте самостійно записати букву ь на дощечках.

 

*Письмо на тренажерах для письма  букви (6 р.)

Діти пишуть букву ь на тренажерах.

 

VІ. Самостійна робота.

Написання літери ь  у  «Прописах»:

  • по слабонаведених лініях;
  • по пунктирних лініях;
  • самостійне письмо у другому  рядку.
  • Яких правил потрібно дотримуватися під час письма?

(Перед початком письма в зошитах потрібно повторити правила, яких слід дотримуватися під час письма. Учні озвучують, як правильно сидіти під час письма; правильно розміщувати зошит; правильно тримати руки на парті та ручку.)

Виконай письмове завдання.  (с. 41)

Зошит свій я розгортаю

І похило покладу,

Ручку правильно тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

До роботи я берусь.

  • малу букву ь;
  • ьл, ьн, кі, нь, ул, ни, шк,іл;
  • слова: кінь, шкільний, нуль.

 Фізкультхвилинка

 Руки в сторони та вгору —

 На носочки піднялись.

 Підніми голівку вгору —

 Й на долоньки подивись.

 Присідати ми почнемо,

 Добре ноги розімнемо.

 Раз — присіли, руки прямо.

 Встали — знову все так само.

 Повертаємося вправно,

 Все виконуємо гарно.

 Вліво-вправо повернулись

 І сусіду усміхнулись.

 

VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.

Продовження роботи в зошиті.

Знайди  і закресли букви, які написані неправильно.

1. Вправа «Знайди помилку».

 

2.Назвати друковані букви і дописати  рукописні. Спиши слово.

н  ч  к  я ь             тінь

 

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

-Яку букву навчилися писати на уроці?

- Що цікавого дізналися?

-Які слова з цією буквою ви писали?

 

 

docx
Додано
25 квітня 2020
Переглядів
1773
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку