Тема.Написання великої букви "Є", складів, слів із нею. Написання слів з великої букви.
Мета. Вчити учнів писати велику букву "Є", слова та речення; закріплювати їх навички звуко-буквеного аналізу слів; повторити правопис слів з великої букви; розвивати увагу, пам'ять, дрібну моторику, мислення дітей; виховувати у них охайність під час письма.
Обладнання. Зразки друкованих і писаних букв; зошит з друкованою основою ;предметні малюнки, карта світу.
Зміст уроку
I. Організаційний момент
- Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав!
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти.
Руку гарно піднімати,
На уроці не дрімати.
II. Повторення та закріплення вивченого.
1. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок.
Є у лісі звір пухнастий,
А у нього хвіст смугастий.
Знає звір багато нот,
Називається ... (єнот).
Сам вусатий, і у нього
довгі вуха, довгі ноги,
дім його завжди на волі:
під кущем, у лісі, в полі,
навіть пень його страхає,
хто лякливого вгадає? (Заєць)
2. Гра "Впіймай букву "є".
Є на Кавказі єнот-полоскун.
Має він звичку таку:
Здобич впіймає для себе в ліску
І прополоще в струмку.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Демонстрація великої літери "Є", порівняння друкованої літери з писаною, з рядковою літерою.
2. Показ і пояснення вчителем.
— Велика буква "Є", як і велика буква "Є", відрізняється від малої лише розміром. Поперечну паличку пишемо трохи вище верхньої рядкової лінії.
3. Віршик.
Буква Є — ріжечок-місяць,
Лиш вона не сходить з місця.
Аж пригнулась буква Є.
Ось, будь ласка, подає.
4.Відео-написання букви "Є".
5. Робота в зошиті на с. 41:
а)написання букви "Є" у повітрі,планшеті, тоді по пунктирах зразка (1 рядок);
б)написання складів з буквою "Є".
6. Гра "Які слова пишуться з великої букви?"
Європа — частина материка.
Єва, Євген— імена.
Єгипет — країна.
7. Написання слів у зошиті— Європа,Єва, Євген,Єгипет.
Звернути увагу на з'єднання букв вр,роп,ва, вг.
IV. Фізкультхвилинка
Є нікуди не втікає,
Є про звірів усе знає
1 про зайчика подбає.
Сумувати Є не вміє,
Є завжди лише радіє.
Гляне він на букву Є
І забуде лихо своє.
V.Закріплення вивченого матеріалу
Списування речення з друкованого шрифту.
VI. Робота за малюнком у зошиті (с. 41).
1. Розгляд малюнка.
— Кого бачите на малюнку? Як назвемо дітей? Що вони роблять?
2. Розфарбовування малюнка.
VII. Підсумок уроку.
— Яку нову букву ви навчилися сьогодні писати?
— Які слова з цією буквою запам'ятали?