Українська мова (письмо)
Тема: Рукописна велика буква К.
Відривні поєднання складників великої букви К.
Мета:
Формування предметних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
комунікативної: формування культури усного та писемного мовлення, як засобу вільного спілкування та самовираження; уміння дотримуватись правил поведінки під час роботи в парі; готовність до публічного словесного представлення результату;
вміння вчитися: формування навичок готовності самостійно працювати з новим, доступним за складністю навчальним матеріалом;
соціальної: виховувати охайність, старанність, наполегливість;
здоров’язберігаючої: виховання в учнів особистісних якостей, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я;
соціальної: виховувати охайність та старанність при письмі, інтерес до природи.
Обладнання: мультимедійний комплект, набір предметних малюнків : овочів.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок,
починається урок.
Приготуйте без мороки
Все, що треба до уроку.
Книжку, зошит, ручку, олівці.
Приготувались?
Молодці!
Все у нас уже на місці,
залишилось тільки сісти!
Сядьте, дітки, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько.
Голову вище підніміть,
Плечі свої розведіть.
Всі на мене подивіться,
і приємно посміхніться!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Вузлувата і листата,
Дуже мудра, головата,
Сто сорочечок на ній
Що це? (Капуста).
Робота в групах(парах).
Кожна група отримує набір предметних малюнків: капуста, помідор, буряк, кріп, картопля, морква, квасоля,диня. Учням слід вибрати овочі для борщу. У назві вибраного овоча має бути звук [к] (Додаток).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
IV. Повідомлення теми та мети уроку. Робота над новим матеріалом.
Демонстрація навчальної презентації.
(зображення космонавта з прапором України).
Розповідь про космонавта України Леоніда Каденюка.
Виділення складників букви К.
Рухлива вправа «Квасимо капусту»
Руками імітуємо відповідні рухи:
- Ми капусту шаткували!
(двічі) – прямими, напруженими долонями імітуємо рухи сокири: уверх-униз.
- Солі в неї ми поклали!
(двічі) – пальці зібрані “щіпкою”, “солимо капусту”.
- Ми капусту м’яли, дерли!
(двічі) – енергійно стискаємо пальці в кулачки, то одночасно на двох руках, то по черзі.
- Смачну моркву туди терли!
(двічі) – пальці однієї руки зжаті в кулак і здійснюють ритмічні рухи уверх-униз по долоні другої руки. Після цього міняємо руки.
Написання речення, Клим на конику, з друкованого шрифту – рукописним.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Письмо слів осел – ослик, слон – слоник.
2. Гра «Що переплутав художник?»с.41.
3. Робота над завданнями презентації.
Слайд 15. – Який малюнок буде на другій плашці, якщо «и» замінити на «і»?
Слайд 16. – У які магазини зайшли Юрко та Оксана?
Слайд 17. – Що можна сказати про господарів цих кімнат?
Слайд 18. - Розкажи, хто турбується про твій одяг та взуття?
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Рефлексія.