Наступний урок геометрії з циклу допомагає домогтися засвоєння учнями змісту наслідків із теореми про вписаний кут та способів їх доведення; розвивати критичне та творче мислення; виховувати самостійність, чесність, активну позицію в навчанні.
Урок математики з теми:
«Наслідки теореми про вписаний кут»
Урок: геометрії
Клас: 8
Тема: «Наслідки теореми про вписаний кут»
Мета: : домогтися засвоєння учнями змісту наслідків із теореми про вписаний кут та способів їх доведення; розвивати критичне та творче мислення;
виховувати самостійність, чесність, активну позицію в навчанні.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Наочність та обладнання: схема кросворду, програма комп'ютерної підтримки.
Формування вміння:
задач на обчислення кутів у колі.
Б) Знайдіть медіану, проведену з вершини С, якщо АВ=12 см.
Причому АС - діаметр кола, ∠ВСА = 60°,
ВС=4см. Знайдіть радіус кола.
а) Дуги кола, які містяться між двома паралельними хордами, рівні. Доведіть.
б) Рівні хорди стягують дуги з однаковою градусною мірою, і навпаки: дуги з однаковою градусною мірою стягуються рівними хордами. Доведіть.
\
V.Перевірка первинного засвоєння знань.
Тести з використанням ІКТ.
VI.Підсумки уроку.
Знайдіть на рисунку помилки.
VII. Домашнє завдання.
§ 7, А:213,226 (б)
Б: 226(6), 234
I.Організаційний етап. Повідомлення теми і мети уроку:
III.Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань. Два учні отримують індивідуальні завдання і розв'язують їх на дошці.
Знайдіть кути цього трикутника.
Поки учні працюють біля дошки, з учнями класу перевіряються домашні завдання та розв'язується
кросворд.
1 |
В |
П |
И |
С |
А |
Н |
И |
Й |
|
|
|
|
|
|
2 |
Р |
А |
Д |
І |
У |
С |
|
|
|
|
3 |
Х |
О |
Р |
Д |
А |
|
|
|
|
4 |
П |
І |
В |
К |
О |
Л |
О |
|
5 |
П |
Р |
Я |
М |
И |
Й |
|
|
|
|
|
|
6 |
Ц |
Е |
Н |
Т |
Р |
|
|
|
|
|
|
7 |
Д |
У |
Г |
А |
|
|
По вертикалі - математик, що вперше знайшов наближене значення р.
III.Засвоєння нових знань.
Презентація і доведення трьох наслідків теореми про вписаний кут (звіт домашньої роботи в групах),
Виконання усних вправ.
дугу?
бути гострим?
4.Дано: АВ - діаметр, АС = AD.
Доведіть, що ∠1=∠ 2.
5.Дано: АВ-діаметр, АС-хорда. Доведіть, що ∠BOC = 2 ∠ВАС,
6.Дано: О – центр кола,
АС=АО. Знайдіть кут ВАС
Виконання письмових вправ (в групах)
1.Трикутник АВС вписаний у коло, центр якого лежить на відрізку АВ.
А) Знайдіть кут В, якщо ∠А=65°.