Тема. Закріплення букви Щ. Опрацювання тексту «Наша Батьківщина»
Мета. Закріплювати знання учнів про звукове значення букви щ; удосконалювати навички читання зв’язного тексту, удосконалювати артикуляційні навички; формувати вміння слухати, орієнтуватися в змісті тексту; розвивати мовлення дітей; збагачувати їх словниковий запас; виховувати любов до рідного краю, до своєї Батьківщини.
Обладнання. Комп’ютер, телевізор, картки, Буквар, наочний матеріал, малюнки дітей, презентація, відео та аудіо записи.
Форма проведення уроку. Урок-телепередача.
Хід уроку
І. Створення емоційного настрою уроку.
Всі почули ви дзвінок –
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався
До уроку готувався,
Тож девіз тепер згадаймо
І урок вже починаймо.
Красиво читаємо!
Чітко відповідаємо!
Мовлення розвиваємо!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні на уроці навчання грамоти ми закріпимо свої знання про літеру «ща», продовжимо вдосконалювати навички правильного, виразного, швидкого, усвідомленого читання, будемо вчитися слухати вчителя та своїх однокласників.
– Урок навчання грамоти наш незвичайний, тому що ви зможете хоча б на хвилинку відчути себе справжніми телеведучими, дикторами, кореспондентами.
Я рада вітати всіх присутніх на нашому телеканалі Н 2 .
Сьогодні ми разом з гостями відвідаємо такі студії:
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
– А ви знаєте, що на телебаченні працюють ведучі та кореспонденти, які повинні багато читати, швидко орієнтуватися у запропонованих текстах, чітко і виразно промовляти слова. Може хтось з вас у майбутньому буде диктором . Тому запрошую Вас на заняття в Студії юного диктора
– Зробимо вправи на розвиток мовленнєвого апарату.
Чистомовка
Ли- ли –ли – урок почали.
Ри-ри-ри – чітко говори.
Си-си-си – букви в слово запроси.
Ди-ди-ди – речення склади.
Жи-жи-жи – свою думку скажи.
Скоромовка
Ящірка від дощику
В щілинку під кущик
Швидко шмигнула.
Йди іще, дощику!
– Яке звукосполучення чули найчастіше? (шч)
– Якою буквою позначається? (Щ)
– Що маємо про неї пам’ятати? ( 2 звуки)
2.Звуковий аналіз (робота в парах)
– Які слова з буквою щ почули у скоромовці?
- Що серед цих слів належить до живої або неживої природи?
Ящірка дощик кущик
– З’єднайте їх із звуковими схемами.
- Порівняйте уважно слова. У яких слів звукові схеми співпадають?
дощик кущик
– Телеведучі повинні вміти швидко читати текст, тому зараз вправа на розвиток швидкості читання.
Юні диктори впоралися з завданнями і нам час вирушати до Студії Мовки та Суржика ( закрити відео)
ІV. Опрацювання нового тексту
– Ви молодці багато вже слів прочитали з буквою «ща» і тепер можемо прочитати одне з найдорожчих слів для кожної людини. А що це за слово ви дізнаєтесь, коли прочитаєте розсипанку.
Молодці і нам вже час перевірити а як же в Студії юного кореспондента
– Що таке Батьківщина? Допоможуть нам з’ясувати наші телеглядачі.
Це питання їм сьогодні задасть кореспондент нашої студії … .
– Як по іншому називають Батьківщину? (Рідний край, Вітчизна)
- Що для вас Батьківщина?
Які телеглядачі молодці! Всі впоралися із завданням. Час трішечки перепочити і ми переходимо до Студії народного танцю Ф/Х
Відпочивши час ще трішечки попрацювати та показати, які ми молодці!
Час відправлятися до студії «Подорож Україною», де ми попрацюємо з текстом «Наша Батьківщина»
Читаючи текст «Наша Батьківщина» нам зустрінуться такі слова
Прадід – предок
Безкраї – безмежні, великі
Шахта – підземна споруда, в якій добувають корисні копалини.
Дніпро має старовинну назву Славутич. Іноді ці обидві назви вживають разом: Дніпро-Славутич.
Учитель читає, діти слухають, готуючи відповідь на запитання: якими словами тексту можна пояснити, що ж таке Батьківщина?
– Знайдіть і прочитайте речення про те, як називається наша Батьківщина.
– Прочитайте речення про лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади.
– Що здавна звучить у нашому краї? Зачитайте, будь ласка.
– Куди несе свої води Дніпро-Славутич?
А зараз ми на хвилинку заглянемо в студію здоров’я
Фізкультхвилинка для очей
Повертаємося до нашої студії «Подорож Україною»
7. Гра «Я починаю, ти продовжуєш»
8.Гра «Розвідники»
– Скільки разів в тексті зустрічалося слово Батьківщина? 3 Україна? 2
– Отже, з нами в студії Подорож Україною, в якій, вдосконалювали навички правильного, виразного, швидкого читання.
Крім великої славетної Батьківщини-України у кожного з нас є маленький куточок України де ми народились й живемо, куди хочеться повертатися знову і знову.
– це наше рідне місто. Час вирушати до студії «Рідний край»
Народна мудрість
Робота з прислів’ями
Без верби і калини немає України.
Без Батьківщини немає людини.
Всюди на світі добре, а вдома найкраще.
Нема на світі другої України, немає другого Дніпра.
– Нагадую, що ми побували в студії народної творчості
VІ. Підсумок уроку
– А зараз Студія «Підсумки каналу Н2»
Підсумкова бесіда
– А наш ефір добігає кінця. Підіб’ємо підсумки:
– В яких студіях ми з вами побували і що дізналися з кожної з них?
– Яка студія вам сподобалась найбільше? Чим?
– Який настрій у вас був на уроці?
– Сьогодні ми в котрий раз переконалися, що наша Україна прекрасна та неповторна. Тож давайте любити її дбати про її майбутнє. Нехай з кожним днем розквітає наша країна, а ми допоможемо їй.
Відео «Ми Вкраїни діти» (с 0:27 по 2:10)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|