Урок для 1 класу за Букварем Вашуленко.
Тема: Закріплення звука [ж] , букви Ж, ж ( «же» ). Опрацювання української народної казки «Лисиця і Журавель»
Мета: Продовжувати формувати в учнів навичку швидко читання слів з буквою «же»; знайомити з жанровими особливостями побудови казки. Розвивати уяву, пам'ять, логічне мислення, спостережливість, читацьку компетенцію. Формувати комунікативні вміння засобами колективних форм організації навчання . Виховувати почуття поваги, підтримки, товариськості.
Обладнання: складові таблиці, картки зворотного зв’язку, малюнковий план уроку, предметні та сюжетні малюнки, картки із завданням для роботи в групах.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
- Доброго ранку я зичу тому, хто прийшов працювати до класу. ( Чому?0
- Бо я люблю свій клас! ( Чому?)
- Бо я чекаю плідної праці та старання. (Ми любимо працювати і будемо
старатися! )
ІІ. Актуалізація знань.
Вуж, жук, вежа, жало, кажан, жаба, дружба, подорож, жито, ніжка, журавель.
Жатка в полі жито жне, Журавель шукає броду
Жатку жайвір дожене. Жабенятко – скік у воду.
* * * Жук до жаби : жу-жу-жу!
Жовтий жук у житі жив Журавлеві розкажу.
Жук із жабками дружив.
Жартувати жук умів.
Жабок жук завжди дражнив.
* * *
4. Читання складових таблиць (робота в парі)
ІІІ. Повідомлення теми уроку, мотивація.
Жваво з друзями працюй!
Щоб прожити день не марно
І знання отримать гарні.
-Щоб отримати гарні знання на уроці ви повинні бути: Уважними
Розумними
Організованими
Кмітливими
-Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння читати слова, речення та текст з буквою «же».
-А працювати будемо за таким планом:
|
|
|
' |
|
С.р. |
|
|
1.Гра «Хто в будиночку живе»
- Зараз пропоную вам відгадати загадки і слово- відгадку з'єднати з відповідною звуковою моделлю. Будьте уважні, піднімайте руку.
Шия жовта, хвіст зелений,
Борода, як маків цвіт.
Ходить птиця по садку
І співа «ку-ку-ріку!» ( Півник)
* * *
Біла латка, чорна латка, по дереву скаче. (Сорока)
* * *
Прийшла кума із довгим віником,
На бесіду із нашим півником,
Схопила півня на обід
І замела мітлою слід . (Лисиця)
* * *
У воді сидить охоче,
Та не риба і не рак.
Виставля булькаті очі
І співає: «Ква –ква-ква!» ( Жаба)
* * *
Він такий смугастий, він такий ікластий.
Найстрашніший у тайзі, перед ним тремтять усі.
Як роззявить пащу : «Гр-рр!»
Називають звіра … (Тигр)
2. «Джигсоу»
Експертні групи
Журавель - це великий перелітний птах, нагадує лелеку живе до 70 років.
Живе біля болота, у нього довгі ноги, шия, дзьоб.
Їсть рослини, ягоди , комах, жаб.
Гніздо робить із трави , листя на сухому місці серед болота.
Перевірка.
Повернення в домашні групи.
3.Складання деформованого слова. Робота в групах.
- Журавлик приніс вам завдання. Складіть з букв слово і дізнайтесь куди одного разу він потрапив. ККЗАА.
- Молодці, це слово казка!
- А ви любите казка? Назвіть свої улюблені.
- Отже, наш Журавель потрапив у казку, як ви думаєте хто з ним міг би там зустрітись? Жабка могла б? (ні, він би її з'їв).
А Тигр? (ні, у нас тигри не живуть, і він би з'їв Журавля)
А Лисичка? Як ви думаєте щоб з ними могло б трапитись у казці?
4.Асоціативний кущ.
- Діти, а що ви уявляєте, коли чуєте слово КАЗКА?
КАЗКА
Добро мама бабуся вечір диво зло герої (початок кінець)
Фіз.хвилинка «Лисичка – сестричка»
ІУ. Робота за Букварем.
І стовпчика : Бі-жить, бі-жать,ле –жить, ле-жать, дру-жи-ти, по-дру-жи-ли-ся.
ІІІ і ІУ - стукаючи ніжками : журавлик, журавлиний;
У і УІ – хитаючи головою : журавлині, розкажи.
Хвилинка – цікавинка. Восени, коли журавлі відлітають в теплі краї, збираються в зграю і шикуються трикутником, або кутом. А в народі цей трикутник називають
– ключем. Журавлиний ключ.
3.Первинне ознайомлення з казкою.
- Уважно послухайте казку, а олівцем позначте незрозумілі слова.
4. Словникова робота.
- Чи вдалося подружитися Лисичці і Журавлю?
- Які слова були вам незрозумілі?
5. Читання «Ланцюжком».
6. Бесіда.
- Хто першим запросив друга в гості?
- Чи сподобалось частування Журавлеві?
7. Дифернеційоване читання.
І етап
- Знайдіть у тексті слова, в яких більше ніж 3 склади.
- Читаємо І – ІІ абзаци «Буксиром» ( за вчителем)
Перевірка
- Уважно слухайте і знаходьте названі слова.
- Зачитують знайдені слова.
ІІ етап
- Знайдіть слова – дії.
- Читаємо ІІІ абзац «Ланцюжком»
Перевірка
ІІІ етап
- Знайдіть слова – ознаки.
- Дочитуємо до кінця « Ланцюжком»
Перевірка
ІУ етап Спільна робота
Дівчатка – знайдіть речення, в якому розповідається чим пригощала Журавля Лисичка.
Хлопчики - знайдіть речення, в якому розповідається чим пригостив Журавель Лисичку.
8. « Живе речення »
( Журавель прийшов в гості до Лисички . )
9. Фіз.хвилинка.
У. Робота в групах.
І гр.- дати хар – ку Журавлю и Лисичці.
ІІ гр. – дати пораду «Що могло б помирити Лисичку і Журавля» ?
ІІІ гр. – ІУ гр. – скласти послідовність подій за малюнками.
Угр. – закінчити казку.
УІ гр. – Скласти прислів’я « Яке частування таке й дякування»
Презентація роботи груп.
УІ. Підсумок уроку.
Діалог. – Доброго дня, Журавлику!
- Доброго дня, Лисичко!
- Приходь до мене в гості!
- Дякую, прийду!
Гра « Так чи ні!»
УІІ. Домашнє завдання.
Йшов якось Журавель
І зустрів Лисицю
Стали друзями вони,
Все як і годиться.
Та нечемною була
Лисичка – сестричка
Тому казочка про них
Зовсім невеличка.