Навчання грамоти (читання)
Тема:Буква Ее. Звук [е].
Мета: ознайомити учнів зі звуком [е]; вчити друкувати її, формувати навички роботи зі звуковим аналізом; навчити працювати зі скоромовкою і чистомовкою,формувати компетентність спілкуватись державною мовою; виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: дошка, склади ,роздатковий матеріал, буква Е, фішки, таблички з вивченими літерами і скоромовкою.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1.Вступна частина
1.Організаційний момент
Вчитись хочемо усі : і великі , і малі…
Дружно сіли всі за парти і будем вчитися читати.
2.Гра «Вгадай літеру»
Вчитель показує таблички з літерами , а діти називають.
2.Основна частина
1.Скоромовка
Небом зоряну карету
Мчать не коні, а ракета.
У кареті на кларнеті
Грає місяць у кашкеті.
Скоромовку повторюють за вчителем.
2.Словникова робота
Пояснюють значення слів : ракета,кашкет,карета, кларнет.
Після пояснення слів , продовжуємо повторювати скоромовку.
3. «Хвилинка – веселика»
Малюємо малюнок до скоромовки.
4. Бесіда
-Який звук найчастіше зустрічається в скоромовці?
-Які ще слова починаються з літери Е?
(Екскаватор, ескалатор,ему, ескімо,електрика, екран,евкаліпт…)
Називаючи слова, пояснюємо, що вони означають.
5.Друкування літери
- за вчителем в повітрі;
-у зошиті за зразком;
-друкування складів під диктовку.
Еу,еа,ео,еі,еи.
6. Пальчикова гімнастика
«Біг навипередки»
По черзі стукаємо пальчиками по парті прискорюючись, імітуємо біг.
7.Читання складів і літер
-Повторення літер
А О У И І Е
-Читання складів
ЕІО ЕОА ЕІА ЕИУ
ЕУА ЕУИ ЕОУ ЕАІ
8.Фізкультхвилинка.
Імітуємо старт і зліт ракети.
9. Вправа – чистомовка
А-а-а- є країна (одна),
О-о-о- за свободу (свою),
У-у-у- Україну (люблю),
И-и-и- гори (високі),
І-і-і- море (глибоке),
Е-е-е- перемога (буде).
10.Вправа «Рефлексія»
Вирізаємо літеру Е із заготовки, прикрашаємо її різнокольоровими літерами знайомими.
3.Заключна частина
1.Гра «Згадай слово»
Пригадуємо слова з літерою Е.
2.Вправа «Мій настрій»
Якщо гарний настрій в кінці уроку , то співай звук [е].