1 клас Навчання грамоти
Урок Читання
Тема .Буква ‘‘ь’’( м’який знак ). Позначення м’яким знаком м’якості приголосних.
Мета. Ознайомити учнів з буквою ‘’ь’’( м’який знак ), пояснити дітям, що ця буква звука не позначає, а служить для позначення м’якості попереднього м’якості попереднього приголосного звука; вчити учнів читати склади і слова з м’яким знаком, розвивати фонематичний слух, уміння робити звуковий аналіз слів, формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності, виховувати спостережливість.
ХІД УРОКУ
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися , а бачити.
Не просто відповідати ,а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Учень витягує з ‘’чарівного мішечка’’ картку із зображенням предмета (сани, лижі, ковзани..), називає його. Учні повинні назвати якомога більше слів зі звуком на який починається назва предмета. Наприклад : сани, сливи, самокат і т.д.
Хто на своїй голові ліс носить ?( Олень )
- Назвіть послідовно звуки у цьому слові.
-Побудуйте звукову модель за допомогою фішок.
-Викладіть це слово з літер розрізної азбуки ‘’олен’’
-Який останній звук у слові ‘’олень’’?
-Щоб у кінці звук [н’] був м’який потрібно ‘’запросити’’ літеру ,яка ніякого звука не позначає, а лише служить для позначення м’якості приголосних звуків.
ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА
Хто абетку з вас вивчав,
Різні букви зустрічав.
Кожна з них- від А до Я-
Промовля своє ім’я.
Лиш одна із них німа,
В неї голосу нема.
Здогодався, певно, всяк!
Звуть цю букву….(м’який знак )
Вчитель доставляє букву м’який знак у слові олень.
-Що робить м’який знак на малюнку ?
2) Працюємо з Читалочкою.
*Читання слів у стовпчиках зверху вниз, потім-знизу вгору.
*Складання речень з цими словами.
3) Працюємо з Щебетунчиком.
Діти читають чистововку спочатку повільно, а потім швидше, прискорюючи щоразу темп читання.
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору ,руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.
3. Продовження роботи за букварем (ст. 23)
*Читання тексту ( ланцюжком )
*Бесіда за змістом тексту.
-Про кого йдеться в тексті?
-Якої масті був котик ?
-Що він зробив?
-Чим небезпечні бурульки?
-Які поради ви можете дати людям, щоб уникнути небезпеки для життя ?
4. Робота в друкованому зошиті (ст. 61)
ІІІ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
-Яку букву вивчали на уроці ?
-Який звук вона позначає ?
2) Рефлексія
Вправа ‘’Три обличчя’’
Є три картки із зображенням облич : веселого, спокійного та
сумного.
Діти малюють те, що відповідає їхньому настрою.