Урок навчання грамоти (письмо) 1 клас

Про матеріал

Урок письма, 1 клас (букварний період)

Урок 31. Письмо малої букви л. Письмо складів і слів з буквою л.

Мета: вчити правильно писати малу букву л, склади і слова з нею, записувати рукописними буквами друковані літери; розвивати мовлення, фонематичний слух, мислення, увагу; виховувати в учнів охайність, старанність, бережливе ставлення до всього живого.


Перегляд файлу

Виконала:

Крук Катерина

Студентка 3-го курсу

Групи Поб-2-14-4.0д

 

Урок письма, 1 клас (добукварний період)

Урок 6. Закріплення вміння писати в рядку. Письмо верхньої петельної лінії. Складання речень за малюнком. Звуковий аналіз слів

Мета: закріплювати вміння учнів орієнтуватися на сторінці зошита, дотримуватись правил сидіння за партою під час письма; навчати писати подовжену похилу паличку з петлею вгорі; розвивати фонематичний слух та зв’язне мовлення учнів; виховувати повагу та уважність.

Обладнання: таблиця «Сиди правильно під час письма», письмове приладдя: зошит із навчання грамоти та розвитку мовлення (частина перша), простий та кольорові олівці.

Хід уроку

I. Організація класу.

Знов луна шкільний дзвінок,

Всіх нас кличе на урок.

Ви гарненько всі сідайте

Спинки рівненько тримайте.

 

II.Актуалізація опорних знань учнів.

1.Повторення вивченого на попередньому уроці.

Картинки по запросу їжачок малюнокВч: Діти, відгадайте загадку.

В нас гуляє біля тину

Має носик намистину,

Схожий сам на будячок.

Це колючий…(Їжачок).

 

Вч: Складіть речення зі словом їжачок.

  Побудуйте схему цього речення.

Уч: Їжачок збирає фрукти у саду.

 

 

III.Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

1.Бесіда за малюнком зошита (с.6)

Вч: Ми прочитали в Букварику розповідь про їжачка, тому послухайте наступне завдання.

̶  Розгорніть зошити на с.6

̶  Кого ви бачите на малюнку?

̶  Яке нещастя трапилося з їжачком?

̶  Хто його випадково знайщов?

̶  Як ведмедик піклувався про їжачка?

Вч: На малюнках зображені друзі їжачка, поділіть ці слова на склади.

 

Картинки по запросу білочка малюнок       Похожее изображение   Картинки по запросу ведмедик казковий малюнок

 

Вч: Уважно послухайте вірш

В житті усім потрібна дружба:

Із другом легше в світі жити,

Але й дружити треба вміти.

Слід другові допомагати,

В пригоді завжди захищати,

Слід жарти друга розуміти

Й самому жартувати вміти.

Коли ж якесь нерозуміння,

Потрібно виявить терпіння.

При сварці – швидше помиритись –

Не варто з друзями сваритись.

(Вікторія Остапчук)

 

̶  Що на вашу думку означає справжня дружба?

̶  Як ви вважаєте чи підходить цей рірш до малюнка у зошиті? Чому?

̶  Доберіть слова до поданих звукових схем у зошиті.

̶  Знайдіть на малюнку слова, що відповідають на питання хто це? що це?

̶  Складіть речення за малюнком і поданими схемами.

 

 

IV.Фізкультхвилинка.

 Руки в сторони та вгору —

 На носочки піднялись.

 Підніми голівку вгору —

 Й на долоньки подивись.

 Присідати ми почнемо,

 Добре ноги розімнемо.

 Раз — присіли, руки прямо.

 Встали — знову все так само.

 Повертаємося вправно,

 Все виконуємо гарно.

 Вліво-вправо повернулись

 І сусіду усміхнулись.

 

V.Повідомлення теми і завдань уроку.

Вч: Сьогодні на уроці ми повторимо написання прямих похилих з заокругленням вгорі та внизу і навчимося писати новий елемент. Це верхня петельна лінія.

 

VI.Вивчення нового матеріалу.

Виконання вправ у рядках зошита.

  1. Повторення написання вивчених елементів.

̶  Розгляньте елементи, подані у першому рядку.

̶  Як вони називаються? Згадайте як вони пишуться.

Вчитель разом з учнями колективно повторюють елементи.

  1. Письмо верхньої петельної лінії.

Вч: Розгляньте елементи верхньої петельної лінії у другому рядку. Подивіться, як я писатиму цей елемент на дошці.

̶  Починаю писати від верхньої рядкової лінії, веду з нахилом праворуч угору до міжрядкової лінії, заокруглюю вліво, веду лінію вниз до нижньої рядкової.

Діти виконують вправу в повітрі кілька разів, обводять зразки у зошиті і дописують самостійно.

Картинки по запросу зошит під час письма                Робота з ліворукими дітьми.

  • Вчитель повинен переконатись у тому, що така дитина правильно засвоїла форму (знайшла її серед інших друкованих, рукописних і дзеркально зображених елементів). 
  • Потім, прослідкувати чи зрозумів учень, де починати писати елемент, куди вести і де закінчувати.
  • Нагадати дитині про правильне положення зошита( прямо, щоб дитина не закривала лінію робочого рядка).

 

Пальчикова гімнастика

Рука — це пензлик, пальці — волосин­ки. Плавними рухами «розфарбовуйте» зни­зу догори, справа вліво. Пальці мають бути м'якими й пружними.

Уявіть собі, що ви малюєте будинки, хмари, поля, алею, гори і моря, про які гово­риться у віршику.

 

Акварель

Намалювати можна нею

Будинки, хмари і поля.

Зелену затишну алею,

Високі гори і моря.

 http://dorobok.edu.vn.ua/uploaded/rycka/image019.jpg

  1. Виконання завдання в третьому і четвертому рядках.

̶  Назвіть елементи, які ви бачите в третьому рядку.

̶  Легко писати дітям, які сидять правильно. Зошити повинні лежати похило.

 

VII.Підбиття підсумків уроку.

̶  Що нового ви дізналися на уроці?

̶  Який новий елемент ми навчилися писати на уроці?

̶  Які мали труднощі?

̶  Що найбільше вам сподобалося?

docx
Додано
5 грудня 2018
Переглядів
7949
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку