Урок навчання грамоти. Письмо 1 клас. Написання великої букви П, складів, слів і речень з вивченими буквами.
Мета: навчити писати велику букву П, поєднання її з іншими буквами; удосконалювати вміння писати ручкою, складати розповідь за малюнком; формувати соціальну, громадянську компетентність; розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення; виховувати інтерес до занять спортом.
Обладнання: картка - зразок написання букви П, схеми; картки для роботи в парах та групах, геометричний матеріал, цеглинки LEGO, мультимедійна презентація.
Хід уроку
І.Вступна частина
1.Організаційний момент
-Щоб урок пройшов немарно, працювати будем гарно.
2.Гра «Знайди букву П в словах» (робота в групах)
пісок поле лапи павлін палка потяг пасіка короп |
3.Зв’язок уроку письма з уроком читання
Повторення скоромовки, яку вивчили на уроці читання.
Пиляв Пилип поліна з лип,
притупив пилку Пилип.
(На дошці зроблений на уроці читання звуковий аналіз слів поліно Пилип)
-Чим цікаве слово Пилип?(його можна прочитати навпаки)
4.Проблемне запитання
-Чи можемо ми записати слово «поліно» у зошит? А слово «Пилип» ? Чому не можемо? ( бо не вміємо писати велику букву П)
ІІ.Основна частина
1.Повідомлення теми і завдань уроку
-То хто здогадався, що ми будемо робити на уроці? (діти говорять свої припущення, вчитель доповнює ,виводячи мету і завдання уроку)
2.Творча робота в парах
- Викладіть із цеглинок LEGO велику і маленьку букву п. (учні обирають самі, хто яку букву буде викладати)
- Порівняйте однакові чи різні друковані букви п і П? А письмові?
2.Робота в зошитах з друкованою основою
1) Бесіда за малюнком
-Чим займаються діти? (плаванням) Дайте імена дітям на букву П.
-Складіть розповідь за малюнком.
-Хто із вас займається плаванням? Хто плавав влітку на річці?
-Навіщо займатись плаванням?
2) Демонстування й аналіз букви П.
-Які елементи повторюються? Наведіть елементи букви П олівцем у зошиті.
-Як ви вважаєте, що буде найскладніше під час написання букви?
3) Письмо букви П, буквосполучень, слів ( на протязі уроку використовується мультимедійна презентація)
. Показ написання букви вчителем на дошці
. Письмо вологою ганчіркою на дошці, а учні в повітрі
. Письмо учнями в повітрі олівцем
. Повторення правил сидіння та нахилу зошита під час письма
. Письмо в зошиті букви П
. Письмо поєднань П з іншими буквами
. Обмін зошитом із сусідом, аналіз написання
. Написання слова «Павлик» (аналіз написання)
4) Пальчикова гімнастика (зробити «гніздечко», рухати пальчиками)
Полетіла пташка –мати
Малюкам жучків шукати.
А малята не літають-
Із гніздечка виглядають.
5) Письмо ручкою у зошиті
. Слово «Поліна» (аналіз написання)
. Аналіз і письмо речень
-Прочитайте речення.
-Хто є у Павлика? Скільки слів у реченні?
-Які слова записані з великої букви? Чому?
-Який знак стоїть у кінці речення? (запис речення)
6) Гра на уважність (закреслити однакові літери і записати слово, яке утворилось (песик)
У кого вдома є песик? Як його звати?
-Чи любите ви з ним гуляти?
7) Робота в групах «Збери будку для песика»
ІІІV.Заключна частина
1.Бесіда
-Яку букву навчились писати на уроці?
-Навіщо нам треба уміти писати великі букви?
2.Рефлексія
«Тепломір успіху». Покажіть цеглинками лего, як ви працювали на уроці.