Розробка уроку з навчання грамоти для учнів першого класу (письмо)
Тема: Письмо малої букви «в». Письмо буквосполучень, складів, слів.
Мета: Вчити дітей писати рукописну закриту та відкриту букву «в», поєднувати її з іншими буквами, писати вивчені букви під диктовку. Розвивати зв’язне мовлення учнів, фонематичний слух. Сприяти вихованню старанності, обережного ставлення до водойм.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: таблиці до теми уроку, ілюстрації, звукові схеми слів, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (1 хв)
Правильно за парти сіли
Щоби спини не боліли
Щоб здорові були діти
Треба правильно сидіти.
ІІ. Актуалізація опорних знать
1. Звуко-буквений аналіз слів. (2 хв)
- Назвіть зображення на малюнках (ілюстрації на дошці).
Вовк вінок верблюд ведмідь
- Що спільного є в цих назвах?
- З’єднайте ілюстрації і звукову модель слова.
- Який малюнок на вашу думку зайвий? Чому?
2. Гра «Впіймай звук». (2 хв)
- Український вінок – це не тільки краса, а й оберіг. В одному вінку могло бути до 12 різних квіток.
- А зараз увага я називаю квітку, якщо в назві ви почуєте звук [в], підіймаєте червону або жовту карточку.
Троянда, лілія, волошка, дзвоник, мак, ромашка, барвінок, калина – символ дівочої вроди, символ України. Вінок обов’язково оздоблювали стрічками.
У нас сьогодні теж є стрічка за допомогою якої ми виведемо рукописну букву в.
- Відкриваємо пропис сторінка 29.
ІІІ. Робота над новим матеріалом.
1. Письмо малої букви «в». (2 хв)
- Малу літеру в починаємо писати з верхньої лінії робочого рядка, ведемо вгору з великим нахилом, до допоміжного рядка, заокруглюємо ліворуч на петлю і ведемо пряму похилу паличку вниз, яку заокруглюємо біля нижньої лінії робочого рядка на овал.
2. Фізична хвилинка для моторики рук. (1 хв)
Сьогодні малята
Копають грядки
Уперше в житті
Вони садять квітки
Верес, троянди,
Ромашки, розмай
Квітуй-розквітай,
Наш улюблений Край!
3. Робота в прописі. ( 3 хв)
- Відкрили прописи на сторінці 29.
Сяду рівно, не зігнусь
З буквами я подружусь
Напишу усе гарненько
І чистенько, і вправненько.
- Письмо в повітрі (діти пишуть в повітрі, вчитель - на дошці) (1 хв)
- Пишемо під лічбу: «і – раз, і –два»
- Пишемо за зразком у зошиті; наведіть чотири букви, а потім самостійно по дві між косими.( 2 хв)
- Письмо другого рядка в/в/ (1 хв)
4. Письмо відкритої букви «в». (1 хв)
- Якщо букву в потрібно поєднати з іншою буквою, овал не дописують, а роблять з’єднувальний вузлик, від якого ведуть прогнуту вниз лінію для поєднання з іншими буквами.
5. Робота в зошиті над словом. (7 хв)
ва – у складі ва поєднання відривне.
ва, ва, ва – вітер листя зрива
вам, вам, вам – завірюху вам віддаю
ві, ві, ві – у нас враження нові
він, він, він – йде зимовий господин
во, во, во – зима вже стука у вікно
вони, вони, вони – дочекалися зими
6. Фізична хвилинка для очей, рук, тулуба. (2 хв)
7. Робота в прописі(словникова робота). (2 хв)
- Роздивимось ілюстрації в прописі на сторінці 30.
Вила – сільськогосподарське знаряддя з кількома довгими ріжками на держаку.
Габлі - з трьома зубцями.
- Що вам нагадують габлі? (Тризуб)
Двійчата - з двома ріжками.
8. Робота над складанням речення. (1 хв)
Вила – знаряддя праці.( предмет)
Вночі вила завірюха.(дія)
9. Письмо під диктовку. (1 хв)
А о Н ма У віл вона
IV. Рефлексія уроку. (2 хв)
1.Гра «Закінчи речення».
- Сьогодні на уроці я вчився…
- Мені вдалося…
- Складно було…
- Удома обов’язково розкажу
1