Урок
української мови у 1 класі
Письмо рядкової букви «б»
Тема: Письмо рядкової букви «б».
Мета: Навчити дітей писати рядкову букву «б» окремо і в з’єднанні з іншими буквами, у
складах і словах; розвивати мовлення, спостережливість учнів, уміння
порівлювати, зіставляти.
Обладнання: малюнки білочки,кульбаби, дидактичний матеріал, таблиці для ігор
«Встав букву», «Пограємось у додавання».
Хід уроку.
І. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Бесіда за матеріалами уроку читання.
2. Звуко-буквенний аналіз слова.
- Відгадайте загадку:
Сонечко в траві зійшло,
Усміхнулось,розцвіло,
Згодом стало біле-біле
І за вітром полетіло.
(Кульбаба)
- Зробіть звуко-буквенний аналіз слова-відгадки.
- Яка буква позначає м’який приголосний звук у слові?
- Який знак їй у цьому допомагає?
- Який склад повторюється в слові двічі?
- о = |
- о |
- о |
куль ба ба
3. Гра «Впіймай звук [б]»
Білка бігала багато,
Бо шукала в лісі брата.
Брат на дереві сидів
І смачні горішки їв.
Поки знайде білка брата,
Будемо всі букви знати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-Послухайте загадку і вгадайте, що за гостя до нас прийшла.
Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто оченята.
Хто це? Спробуй відгадати.
(Білка)
-Подивіться, що заховала наша гостя?( букву «б» )
-Тепер розгляньте таблицю. (Колір шубки білки влітку і взимку).
-Якого кольору шубка у білки влітку, а якого-взимку?
-Для чого служить білочці хвостик?
-Наша гостя буде дивитись, як ви будете вчитись писати рядкову
букву «б».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Графічний аналіз рядкової букви «б».
-Подивіться а таблицю. Чим відрізняється прописна і друкована
букви «б»?
-На які букви вона схожа елементами?
2. Пояснення написання букви «б».
3. Пальчикова гімнастика.
Пальчики живуть в сім’ї,
це помічники мої.
Посварились, – та одразу
Помирилися і разом!
Краще бачити схотіли,
окуляри ми наділи.
Щільно двері зачинили,
В дім нікого не пустили.
На дверях замок висить.
Хто його нам відчинить?
- Потягнули!
- Покрутили!
- Постукали!
- Й відчинили!
Ось і двері відчинили,
Друзів всіх у дім впустили!
4. Координаційні вправи.
-Напишіть букву «б» на чистому без ліній листочку, повторюючи за
вчителем ( вчитель на дошці ).
«б»-маленький журавель
По болоту ходить цілий день.
-Домалюй журавлика
5. Письмо рядкової «б».
6. Письмо складів і слів з «б».
7. Фізкультхвилинка.
«На зеленій галявині»
На зеленій галявині, Діти ходять по колу.
Де рясна трава,
Дзюркотить криниченька,
Чиста, лісова.
До води схиляються Нахили тулуба вперед, руки
Квіти запашні. витягнуті вперед, слідкують по-
Камінці поблискують глядом за витягнутими пальцями.
В темній глибині.
Ми збирали ягоди, Збирають ягоди: слідкують за
Забрели сюди. рукою, присідають.
Відпочити в затишку сіли
край води. Ходять в лісі шелести, Ходьба.
дзюркотить вода —
Це казки криниченька
нам розповіда.
8. Письмо слів з буквою «б».
9. Письмо речення з буквою «б».
10. Розвиток мовлення за матеріалами у прописах.
11. Творча робота.
-Встав букву й утвори нові слова.
б- нт ( а, у, и )
б- к ( а, и, у, і )
12. Пограємось у «додавання»
ран
ба + нан
ня
13. Малюнковий диктант.
-Вчитель показує малюнок, діти промовляють назву хором,
записують, коментуючи, пошепки.
-Вовк, зебра, білка,береза. Яке слово зайве? (Береза, бо інші –назви
тварин).
ІV. Підсумок уроку.
Підсумок:
- Яку букву вчилися писати?
- Які слова з буквою «б» писали сьогодні?
- Що найбільше сподобалось на уроці?