21.09.21. Читання
Тема. Тверді і м’які приголосні звуки. Зоряне небо.
Мета. сформувати в учнів уявлення про тверді і м’які приголосні звуки, навчити позначати їх умовними позначками; формувати вміння розрізняти в словах тверді і м’які приголосні звуки, робити звуковий аналіз найпростіших слів; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати, робити висновки; закріплювати вміння виконувати завдання на встановлення відповідності; удосконалювати вміння складати речення, розповідати за малюнками та про власні спостереження; виховувати інтерес до пізнання зоряного неба.
Обладнання. презентація, макет зоряного неба, звукові фішки .
Хід уроку
І Вступна частина.
1. Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок.
Починаємо урок.
2. Артикуляційні вправи.
- Проспівати голосні звуки.
- Вправа "Свічка".
- Вправа "Молоток"
3. Гра "Звук упіймай - слово називай"
д,у,б; с,а,д; с,и,р; л,о,т,о; к,и,т.
-Яка схема відповідає обраним словам?
- о - -о-о = о -
4 Скоромовка.
Хитру сороку спіймати морока,
на сорок сорок сорок морок.
ІІ Основна частина
1. Загадка
То зоряне, то блакитне,
То чисте, то грозове.
Там птахи різні літають.
Що це? Чи діточки вгадають? (Небо)
- Ви сьогодні йшли до школи, чи бачили ви , якого кольору було небо?
2 Складання асоціативного куща
блакитне чисте хмарне сіре сердите дощове зоряне темне
НЕБО
4. Скласти речення про небо.
____ ______________ _____________ _____________.
( На небі з’явились хмари).
__ ____________ _____________ ______________.
(У небі літають літаки).
5 Гра "Впіймай звук"
Пояснення про існування м’яких приголосних звуків. Порівняння. Наприклад Н - Н’, Д - Д’ і т.д.
Називаю звуки, а діти підіймають відповідну цеглинку .
6.Бесіда
. - Діти, а ви знаєте під якими знаками зодіаку народились?
Пояснення про сузір’я Оріон. Розгляд зоряного неба. Складання звукової схеми Оріон о = о о -.
7. Робота з Букварем (с. 25)
ІІІ Заключна частина
1. Гра "Відбий м’яч".
Чуєте твердий приголосний - відбиваєте його.
2. Рефлексія
Якщо на уроці було цікаво - розфарбуйте зорю.
Якщо не все сподобалось - місяць.
Якщо було незрозуміло - сонце.
- Дякую за роботу.
’