Навчання грамоти
Тема: Велика буква Й. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.
Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Й; навчити друкувати її; формувати навички читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; формувати компетентності спілкування державною мовою; виховувати інтерес до ччитання.
Обладнання: картки для гри «Знайди пару», фішки для звукового аналізу, презентація, підручник, цеглинки LEGO
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організація класу
Погляньте у віконечко. (протягують руки)
Чомусь сховалось сонечко. (знизують плечима)
А ми засвітим сонечко (показують на себе)
Таке велике сонечко. (руки в сторони)
Таке веселе сонечко. (посміхаються одне одному)
Я – сонечко! (показують на себе)
Ти – сонечко! (показують одне на одного)
Ми – сонечка! (беруться за руки)
2. Гра «З’єднай склад і малюнок»
|
лій |
|
зай |
|
май |
|
гай |
|
крей |
3. Звуковий аналіз слів лійка, майка
- Чим відрізняється звукові моделі слів?
- Який звук спільний?
ІІ. Основна частина
1. Аналіз букви Й
- моделювання букви з LEGO
- друкування в зошиті
2. Читання чистомовки
Ій – ій – ій – залетів у вулик рій.
Ей – ей – ей – ми принесли клей.
Ай – ай – ай – полетіли в теплий край.
3. Гра «Впіймай звук [й]» (використовую цеглинки LEGO, як сигнальні картки)
Соловей, лелека, горобець, сойка, зозуля, синичка, чайка, жайворонок, сорока
4. Робота за сторінкою букваря (с.102)
1) Читання тексту вчителем
2.) Словникова робота
Вирій – Теплі, південні краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи.
- Кого називають пернатими?
3.) Аналіз тексту
4) Різновиди читання
(«луна», дівчатка – хлопчики,)
5). Читання діалога
- Читання вчителем
ІІІ. Заключна частина
Розташуйте смайлик на «сходинці успіху»