Урок "Навчаюся писати назви країн, міст, сіл, вулиць, річок, гір."

Про матеріал
План конспект урок з української мови з використанням здоров'язбережувальних технологій.
Перегляд файлу

Тема: Навчаюся писати назви країн, міст, сіл, вулиць, річок, гір.

Мета: навчитися розрізняти слова, що є загальними і власними назвами; поглиблювати знання учнів про слова – назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів; виховувати повагу до своєї країни.

Обладнання: індивідуальні картки, цеглинки Lego

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

І Організаційний момент

Привітання :

Доброго ранку,

Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки,

Працюють голівки

Та сяють усмішки.

Доброго ранку,

Доброго дня!

Бажаєте ви,

І бажаю вам я!

  Мотивація навчальної діяльності.

«Серветка»

 

Учитель роздає учням серветки і дає інструкції:

-         Розгорніть серветку.

-         Чи є однакові серветки?

-         Чи є у когось правильна чи неправильна серветка?

-         Тож і в класі ви всі різні. Немає двох однакових учнів. Тому кожен нехай працює так, як він може. Це обов’язково принесе успіх.

              

  Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Щось у класі засніжило. На партах у Вас парасольки, виберіть собі ту, під якою б Ви заховалися від снігу, а я зроблю Вам прогноз на сьогоднішній урок.

Картинки по запросу "парасолька"

ЧЕРВОНА

Ви – енергійні і сьогодні будете в центрі уваги.

Картинки по запросу "парасолька"

СИНЯ

Ви – врівноважені. Сьогодні на уроці гарно опануєте матеріал.

Картинки по запросу "парасолька"

ЖОВТА

Ви – дослідник, будете наполегливо працювати.

 

ЗЕЛЕНА

Ви – наполегливі; сьогодні на уроці досягнете гарного результату.

 

ІІ Актуалізація опорних знань

  1. Робота з прислів’ями Гра «Плутанка»

Людина без Батьківщини, як соловей без пісні.

дин учень біля дошки відновлює прислівя.)

  Бесіда

- Без чого не може жити соловей? Чому?

( Якщо соловей не буде співати, то буде звичайною сірою пташкою. Бо саме спів відрізняє його від інших птахів.)

-Без чого не може жити людина? (Без Батьківщини). Так, ми всі повинні любити, шанувати, оберігати нашу Батьківщину тому, що вона у нас одна, як мати.

Учні відповідають на запитання.

  1.  Робота над загадкою – добавлянкою.

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

  Усе, що зветься …(Україна)

До чого нас закликають у цьому вірші?

Як пишеться слово Україна ? Чому?

ІІІ Повідомлення теми та мети уроку

Я запрошую вас у подорож по рідній землі. Сьогодні на уроці ми будемо вчитися правильно писати назви країн, міст, сіл, річок.

Каліграфічна хвилинка

Уу,  уу  Ук кр ра аї на. Наша Батьківщина  - Україна

Робота з ребусом.

Як ви маєте,яке слово заховалося?

 

Вправа « Асоціативний кущ » разом

вишиванка                         Київ                          історія               Шевченко

пшениця                                        Україна                                   небо

держава                              герб                       село                       прапор

 

Ромашка на повторення.

- А тепер попрацюємо в групах.  (нагадати правила роботи в групах)

- слухайте один одного ,домовляйтеся

-не викрикуйте

-уважно слухайте завдання

- дотримуйтеся відведеного часу

-дотримуйтеся правила піднятої руки.

1) група Які слова завжди пишуться великої букви .(Назви країн, міст, сіл, вулиць, ПІБ, клички  тварин)

2) група Випишіть  власні назви .

3) група  Випишіть загальні назви .

Вінниця, вікно, парта, Олег, Сірко, олівець, вулиця, тюльпан, озеро, Мурка, Київ,  Пушок, м`яч, валіза, Власенко, родина, Ігнатенко, Україна, газета, море, Максим, Карпати.

Фізхвилинка  Паляниця

ІV Вивчення нового матеріал

Робота з текстом.

 Прочитайте уважно текст. Читаючи  одночасно  визначте  в тексті іменники.

1 група. – виписати або підкреслити  назви  країн; Україна, Польща, Словаччина, Румунія, Молдова, Росія, Білорусь.

2 група. – виписати або підкреслити назви гір, річок, морів;  Десна, Південний Буг, Тиса, Тетерів, Ворскла, Карпати, Чорне море, Азовське море, Дніпро.

3 група. – виписати  або підкреслити назви міст України; Київ, Львів, Одеса, Суми, Чернівці, Полтава, Харків, Вінниця.

Україна

Україна - це велика незалежна держава.

Вона  межує з такими країнами - Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Росія і Білорусь.

  На території нашої держави є багато річок – Десна, Південний Буг, Тиса, Тетерів, Ворскла. На заході  простягаються Карпати, а на півдні - територію України омивають

Чорне  й Азовське моря.

 На берегах  річки  Дніпро розташована столиця України – Київ.  Найбільшими містами  є  Львів, Одеса, Суми, Чернівці, Полтава, Харків, Вінниця. 

  Україна - твій рідний край, твоя земля, де ти народився і зростаєш.

 

А які ще міста України ви знаєте? Де б ви хотіли побувати?

Перегляньте відео визначні міста України (Т.Кароль)

Завдання на картках

1) група Виправте помилки.

(К/к)иїв-столиця України. Головна (В/в)улиця (К/К)иєва – (Х/х)рещатик. (К/к) иїв розташований над (Д/д)ніпром. (К/к)иїв — найстаріше і найгарніше (У/у)країнське місто.

2) група Використовуючи математичне правило дій з ( )  відновіть і запишіть назви сіл.

  1.     линівка(Ка),                            4) вітне(При) 
  2.     бів(Вер)ка,                               5) ле(Теп). 
  3.     луне(Яб)ве,                               6)шеньки(Ви)  

 

  1.     група Запишіть назви сіл за алфавітом. 

 

Дуболугівка, Бобрик,Титівки, Заньки, Вертіївка.

- Який висновок можна зробити? ( Назви міст,сіл пишуться з великої букви)

Робота на картках

1 група Допишіть власні іменники.

Наше село називається_______________________.Центральна вулиця в селі-________________.Наша школа розташована на вулиці________________________. Поблизу села протікає річка_________________________.

 

2 група Переставити речення так, щоб вийшов зв’язний текст і записати власні назви;

  Там у мене  є друг ________________.

 Я дуже люблю відпочивати у бабусі ____________   в селі __________.

 Але найбільше мені подобається  разом з дідусем ________ рибалити на річці _________.

3 група

У мене є подруга _______________________.Вона живе у місті________________  на вулиці _________________На канікулах ми ходили у парк___________________

Фізхвилинка для очей з псом Патроном

Робота з підручником

Впр 31ст 61.Зпиши речення та підкресли назви річок. Як вони пишуться?

1група- 1р. Місто Чернігів стоїть на березі річки Десна.

2група-2р. Місто Полтва- на  березі річки Ворскла.

3група-3р. Київ розкинувся на обох берегах Дніпра.

V. Узагальнення і систематизація знань

Гра з цеглинками Lego

Гра «Власна назва» Поставити стільки цеглинок, скільки почуєте слів, які пишуться з великої букви.

 Ми літеру першу на весь її зріст.

Напишемо в назвах річок, сіл і міст.

Київ, Дніпро і гори Карпати,

З великої букви нам треба писати.

Прізвище, ім'я, по батькові кожного з нас:

Ольга Василівна, хлопчик Тарас.

Клички тварини, папуги ім'я.

 З великої букви писатиму я.

VІ. Підсумок:

Що було на уроці головним? Що нового дізналися? Що можете пояснити?    

 

docx
Додано
14 грудня 2023
Переглядів
494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку