Тема. Навколосвітня подорож. Створення композиції «Мандрівка навколо світу»
Мета:
Формувати ключові компетентності:
розвивати ключові компетентності: вміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його, планувати свої дії, доводити роботу до кінця); загальнокультурну компетентність: розвиток мовленнєвих здібностей та норм культури спілкування; громадську компетентність: здатність екологічно мислити,
бережливо ставитися до братів наших менших; Формувати предметні компетентності:
освітня: вчити спостерігати і бачити красу світу, збагачувати словниковий запас; ознайомити учнів з поняттям «анімаліст», професією художник- анімаліст; навчити зображувати тварин (…); розвивальна: розвивати творчу уяву, мислення, вміння фантазувати,
естетичний смак, уяву, мислення; виховна: виховувати працьовитість, охайність у роботі.
Обладнання:
для вчителя: презентація, зразки робіт.
для учнів: альбом, фарби акварель, стакан для води, вода і пензлики.
Вид уроку: малювання за уявою.
Тип уроку: комбінований.
Очікувані результати:
Учень повинен знати:анімалістичний жанр, анімалістика.
Учень повинен вміти: пояснити, хто такий анімаліст.
Оформлення класної дошки:
З правої сторони: схема малювання собаки.
З лівої сторони, в верхній частині: приклади, як малювали тварин в кам’яну добу.
Вузлики на пам'ять: анімаліст; анімалістика.
Анімалі́ст— художник, що зображує тварин.
Анімалі́стика — різновид образотворчого мистецтва, зображення тварин у живописі, скульптурі, графіці.
План уроку
І. Організаційний момент -1-2 хв
ІІ. Мотивація навчальної діяльності – 1- 2 хв
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів 3 – 4 хв
ІV. Повідомлення навчального матеріалу – 8 – 10 хв
V. Самостійна робота учнів - 25 – 30 хв
VІ. Підбиття підсумку уроку – 2 – 3 хв
VІІ. Рефлексія
VІІІ. Прибирання робочих місць – 1- 2 хв
Хід уроку
І. Організаційний момент
1.1 Привітання
Всі сідайте, тихо, діти
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
Доброго дня, діти, мене звати Ірина Анатоліївна і сьогодні урок образотворчого мистецтва проведу у вас я.
1.2 Перевірка готовності до уроку
Для початку давайте перевіримо чи все в нас готово до уроку. Для подальшої роботи нам потрібно: альбом, фарби акварель, стакан для води, вода і пензлики.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
2.1. Створення асоціативного куща до слова “подорож”.
На дошці написано слово “подорож”.
- Яка асоціація виникає у вас зі словом “подорож”? (відповіді учнів записувати по колу від слова “подорож”)
- А чи асоціюється у вас подорож з тваринами? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
- Сьогодні на уроці ми з вами побуваємо у різних куточках світу.
Як це можливо? Давайте перевіримо.
Я впевнена, що багато хто з вас хотів би подорожувати. Під час мандрівок ми отримуємо незабутні враження від унікальності місць і приємних зустрічей, дізнаємося багато цікавого. На цьому уроці та поповнимо свій багаж знань та намалюємо композицію: «Мандрівка навколо світу».
ІV. Повідомлення навчального матеріалу
- Мабуть, ви погодитеся з тим, що в якому б містечку ми б не відпочивали, в якій частині світу, ми завжди зустрінемо там якусь тваринку. Наприклад, собаку. Тому сьогодні, ми з вами відтворимо у своїх альбомах якусь подорож, в якій буде присутня собака.
Композитор Каміль Сен Санс написав музичну сюїту «Карнавал тварин».
Тому про звірів
4.1. Розповідь про анімалістичний жанр
Анімалісти́ чний жанр, анімалі́стика (лат. animalis — «тварина») — різновид образотворчого мистецтва, зображення тварин у живописі, скульптурі, графіці.
Анімалістичний жанр — найдавніша галузь образотворчого мистецтва, що передувала опануванню малюнка і рельєфа в зображенні людей.
У кам’яну добу, як вам відомо люди малювали переважно на скелях, у печерах, саме в цій добі були зафіксовані перші малюнки тварин. Цікаво, що ці малюнки були створені лише контуром, без замальовування деталей, але все одно вони були настільки чіткими, що точно можна було здогадатися, що то за тварина. 4.2. Цікаві факти про собаку
● Собаки здатні розрізняти кольори. Їх світ не є чорно-білим. Однак їх колірна гамма не така широка, як у людини.
● У собак дуже розвинена здатність до сприйняття запахів. Вони відчувають аромати в тисячі разів краще людини.
● Собаки - дуже гарячі тварини, середня температура тіла 38,3 -39,4. На жаль, ця температура комфортна для бліх, у зв'язку з чим важливо час від часу перевіряти вашого вихованця на наявність паразитів.
● Шум грози часто викликає біль у вухах собаки. Якщо ви бачите, що ваш улюбленець злякався грози, насправді це може бути реакція на біль у вухах.
● Чи знаєте ви, що собаки не пітніють через шкіру? Їх піт виходить назовні через подушечки лап і швидке дихання.
● Рівень інтелекту собаки такий же, як у дворічної дитини.
● Собаки здатні запам'ятати понад 250 слів і жестів, вони можуть рахувати до 5 і вирішувати найпростіші математичні завдання.
● Шоколад є отрутою для собак. У ньому містяться речовини, які викликають ураження їх центральної нервової системи.
4.3. Пояснення по таблиці
4.4 Послідовність виконання роботи
1. Намітити рух хребта.
2. Намітити голову.
3. Зобразити кінцівки.
4. Опрацювати деталі й передати фактуру.
5. Розфарбуйте.
- з чого розпочнемо роботу?
- в які послідовності будемо її виконувати?
V. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
5.1 Виконання учнями зображення тварини
5.2Надаю індивідуальну допомогу (при потребі) 5.3 ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Вгору і вниз ривки руками,
Ніби ми махаємо прапорцями.
Розминаємо наші плечі.
Руки рухаються назустріч. (Одна рука вгору, інше вниз, ривками руки змінюються.)
Руки в боки. Посміхнися.
Вправо-вліво нахилися. (Нахили в сторони.) Присідання починай.
Не поспішай, не відставай. (Присідання.) А в кінці - ходьба на місці,
Це всім давно відомо. (Ходьба на місці.)
VI. Підбиття підсумку уроку
6.1 Узагальнення здобутих знань учнів - Де ми мандрували?
- Що цікавого ви запам’ятали?
- Які твори ви запам’ятали ?
6.2. Виставка учнівських робіт, колективний їх аналіз.
VІІ. Рефлексія
Запитання по темі уроку :
Що вам найбільш сподобалося на сьогоднішньому уроці?
Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
Які труднощі були у роботі ....?
Щоб ви змінили у своїй роботі, якби розпочали створювати нову?
- Чи сподобався вам урок?
- Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
VІІІ . Д. \з., прибирання робочих місці. Завершення уроку
Що принести на наступний урок
Урок закінчено. Встаньте всі будь ласка, до побачення.
Список використаних джерел
1. Календарне планування 2 класу на ІІ семестр за підручником Т.Рубля, І.Мед, Т.Щеглової. - Харків: видавництво "Ранок", 2019 року. Планування відповідає освітньої програми під керівництвом О.Я. Савченко.
2. Підручник………… Т.Рубля, І.Мед, Т.Щеглової ………..
Клас_______
Дата проведення_______________
Класовод____________________________________
Тема. Навколосвітня подорож. Створення композиції «Мандрівка навколо світу»
Перша консультація вчителя____________________________
(дата, підпис вчителя)
Перша консультація методиста:__________________________
(дата, підпис методиста)
Друга консультація вчителя:_____________________________
(дата, підпис вчителя)
Друга консультація методиста:___________________________
(дата, підпис методиста)
Оцінка за урок:_____________________________________
(підпис методиста або вчителя)