Урок "Неймовірні пригоди юних винахідників. В.Нестайко "Як ми літали в космос".

Про матеріал
Урок розроблений для дистанційної роботи в онлайн - режимі. Складено до підручника О. Вашуленко. Українська мова та читання (частина 2)
Перегляд файлу

Літературне читання (дистанційне навчання)

4 клас за підручником О.Вашуленко

(онлайн  - урок)

 

Тема. Неймовірні пригоди юних винахідників. Всеволод Нестайко «Як ми літали в космос»

Мета: ознайомити учнів із творчістю В. Нестайка; вдосконалювати читацькі навички, розвивати вміння характеризувати дійових осіб, розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси, об’єктивну самооцінку,спостережливість, увагу, фантазію, уміння працювати з підручником, виділяти головне, узагальнювати, робити висновки; формувати зацікавленість уроками читання розрізняти у пригоді комічне, смішне і небезпечне; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова.

Тип уроку – урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Віршик-лічилка про планети Сонячної системи

Всі планети стали в ряд,

Починається парад!

Раз – Меркурій-мандрівник,

Два – Венера, ясний лик.

Три – Земля вітає нас,

А чотири – красень Марс.

П’ять – Юпітер, шість – Сатурн,

Сім – Уран, за ним – Нептун.

Вісім сонячних планет

Поспішають на бенкет.

Був Плутон завжди дев’ятим,

Не беруть його на свято!

Він найменшим уродився

І до карликів прибився.

(Автор: Наталія КарпенкоМатеріал взято з сайту <a href="https://mamabook.com.ua">mamabook.com.ua</a>)

                            

-На які групи поділяють планети Сонячної системи? (Розрізняють планети земної групи, що мають тверду поверхню : Меркурій, Венера, Земля, Марс, і планети-гігантм, які утворені переважно з газів: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун).

- Оберіть планету по  якій ви сьогодні будете мандрувати. (Діти роблять записи в чаті).

- Діти, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

 

C:\Users\rozumniki\Desktop\Screenshot_17.png
C:\Users\rozumniki\Desktop\Screenshot_16.png
Гра «Пазли»  https://learningapps.org/display?v=pwpdw6y2a22

 

  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

1. Гра «Передбачення».

- Що на вашу думку спільного  з В.Нестайком та космосом?

2. Словникова робота.

Довідкове бюро

Орбіта — шлях руху небесного тіла штучного супутника землі.

Катапульта — тут: механізм для старту літака.

Ресори — пружна частина підвіски між віссю і кузовом вагона, машини, воза і т. ін., призначена для пом’якшення ударів під час їзди.

Виварка — посуд, в якому виварюють білизну.

3. Фізкультхвилинка.

https://www.youtube.com/watch?v=0a7dfpihN6s&ab_channel=CreativeTeacher

4. Опрацювання першої частини оповідання В. Нестайка «Як ми літали в космос» ( с.64-65):

  • Слухання аудіо запису до слів і з трепетом чекав покарання.

https://www.youtube.com/watch?v=Y3ly7W7vy0U&ab_channel=%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8%D0%BA%26Co

 

  • Хто є героями оповідання? (Оповідач та Ромка)
  • Чому хлопці вирішили полишити Землю?
  • Яким перед нами постає оповідач? (Не любить математики, товариський)
  • А Ромка? (Бешкетник).
  • Читання ланцюжком до слів Ми почали спішно готуватися в путь.
  • Що можна сказати про хлопців  з цієї частини? (Фантазери, оповідач розсудливий, не любить бути сам).
  • Самостійне читання до слів  Це була наша остання ніч на землі.
  • Прочитайте наступну частину самостійно та охарактеризуйте хлопчаків? ( Працьовиті, старанні, товариські)
  • Із чого хлопці зробили супутник?
  • Яка робота виявилася для них найтяжчою? Зачитайте.

5. Чи уважний ти читач. Гра «Так. Ні» (сигнальні картки або цеглинки).

- Я задумав побудувати літак і назавжди полетіти в космос. (Ні.)

- І я запросив у компанію свого найщирішого друга й однокласника Петра. (Ні.)

- І ми почали майструвати катапульту. (Так.)

- Це бела цікава робота. (Ні)

6. Хвилинка творчості та фантазії

— Як ви вважаєте, що трапилося з героями далі?

 

  1. Підсумок уроку.

1. Самооцінювання.

- Я хочу похвалити себе за те, що на сьогоднішньому уроці...

 

  - На уроці мені особливо сподобалося ...

 

  -Знання із сьогоднішнього уроку мені знадобляться ...

 

  - На сьогоднішньому уроці мене здивувало ...

     2. Настрій на кінець уроку ( в чаті за допомогою смайлів)

 

  1. Домашнє завдання.

Створити свою модель супутника.

                Виразно читати оповідання. Підготувати запитання за змістом   прочитаного.

 

 

 

 

docx
Додано
23 грудня 2022
Переглядів
397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку