Урок " Незнайомці. Читаю про користь спорту"

Про матеріал
Ця розробка - розробка інтегрованого курсу "Я досліджую світ" ( мовно - літературної галузі) . Вона націлена на ознайомлення дітей із правилами безпечної поведінки стосовно незнайомих людей; на удосконалення читацьких навичок дітей ; на розвиток вміння логічно доводити власну думку; виховувати обережність, відповідальність, піклування про власне життя та здоров’я.
Перегляд файлу

                          Я досліджую світ ( мовно – літературна галузь)

Тема: Поведінка  з незнайомцями. Читаю про користь спорту. Грицько Бойко «Гантелі». Т. Коломієць «Ми зі спортом дружимо». О. Коротюк «Найдужчий».

Мета:  ознайомити дітей із правилами безпечної поведінки стосовно незнайомих людей; удосконалювати читацькі навички  дітей ; розвивати вміння логічно доводити власну думку; виховувати  обережність, відповідальність, піклування про власне життя та здоров’я.

 

Хід уроку:

 

І. Ранкова зустріч

1) Привітання

Вже дзвінок сигнал нам дав :

Працювати час настав!

То ж і ви часу не гайте,

Ранкову зустріч починайте!

 

Ви сьогодні вже проснулись?

Мамі зранку посміхнулись?

Клас наш радо вас вітає!

Настрій кожен гарний має?

Станьмо разом в дружне коло!

Привітай нас, рідна школо!

Добрий день!

 

( Далі по колу з компліментами та побажаннями.)

2)Щоденні новини за календарем.

3)Обмін інформацією.

- « Крісло автора» ( учень розповідає випадок з життя, інші додають свої думки)

 - Перегляд мультфільму про зустріч з незнайомцем.

- Обговорення побаченого.

 

-         А чи до будь-якої людини можна звернутись по допомогу?

-         Чому?

-          Кого слід вважати незнайомцем? ( це людина, яку ми не знаємо).

-         Запам’ятайте, будь ласка, вислів (на дошці):

4) Групове заняття.

      Тест «Знайди правильне рішення»

Запитання 1.

Незнайома людина дзвонить у двері і каже, що вона працює з вашими батьками. Вони доручили вас провідати, просять пустити в будинок. Що ви зробите?

а) пустите в дім;

б) зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

Правильні варіанти відповідей    б); в).

 

Запитання 2.

У вас під дверима незнайомець. Він каже, що йому потрібно негайно викликати карету швидкої допомоги. У такому випадку слід :

а) сказати, що зробите це самі;

б) відчинити і запросити незнайомця до телефону;

в) сказати, що нікого нема вдома.

Правильна відповідь : а).

 

Ознайомлення з правилами «Кому можна відчиняти двері»

 

-         Пригадаймо казку «Вовк і семеро козенят». Злочинці , як і вовк з казки, уміють маскуватися під інших людей, змінювати голос, артистично розповідати всілякі історії, щоб їм повірили.

-         Ви повинні пам’ятати правила «Кому можна відчиняти двері?»

1.     Якщо у двері дзвонить листоноша, лікар, міліціонер, не відчиняй, якщо не знаєш цих людей.

2.     Якщо незнайомець намагається відчинити двері, зателефонуй у міліцію за номером  102  й чітко назви свою адресу. Якщо вдома немає телефону, поклич людей на допомогу через вікно.

3.     Якщо телефонує незнайомець, а дорослих немає вдома, відповідай, що батьки зайняті, тому не можуть підійти до телефону.

 

 

Оцініть відповіді  лісових звірів.

 

Вовчик.       Відчиню. Хто там-подивлюсь, бо я нікого не боюсь!

Ведмедик.     Спитаю спершу я: «Хто там? Прийдіть пізніше, бо я – сам.

Мишка.       У вічко тихо подивлюсь. Не відчиню, бо я боюсь!

Їжачок.     Я відчиню лише знайомим, якщо переконаюсь в тому.

Лисеня.    Загавкаю, хай думають, що пес! Якщо то злодії,для них це буде

                   Стрес!

Зайчик.     Нікому не збираюсь відчиняти. Хай навіть дзвонять мама або тато!

Козуля.   Якщо настирливо дзвонитимуть, спитаю: «Це хто мене від справ

                 відволікає?»

-         Хто з звірят вчинив правильно? Чому?

-         Ведмідь, мишка, їжачок.

-         Кому треба зробити зауваження? Чому?

-         Вовчикові, лисеняті, зайчику, козулі.

-         Отже:

-         Не відчиняй дверей чужому,                   Ти незнайомця пустиш в хату,

Не вір його жодному слову.                      А в нього зброя, вигляд пихатий.

Він скаже тобі «Я від мами,                       Він може тебе налякати,

Вона передала тобі банани»                     Щось цінне з будинку забрати!                        

 

 

 

 ІІ. Основна частина. Читання.

Робота з букварем  Вашуленка М.В.( ст.104 – 105)

  1. Слухання вірша Грицька Бойка « Гантелі».
  • Хто з вас схожий на героя вірша?
  • Чи є у вас спортивні знаряддя? Розкажіть про них.
  1.  Читання вірша « Ми зі спортом дружимо».
  • Яких спортсменів згадують у вірші? Поясніть, чим вони займаються.
  1. Читання оповідання  «Найдужчий»  вчителем.
  • Хто приїхав до Ростика?
  • Чим вони займалися цілий день?
  • Які  улюблені види спорту перелічував хлопчик?
  • Що запропонував дідусь?
  • А чи ви робите ранкову гімнастику?
  1. Розчитування за таблицями.

Ст, стр, сп, зб, рк, ск ( з голосними).

  1. Читання «ланцюжком».
  2. Читання в парах.

 Робота в щоденнику вражень.

Малюнок « Улюблене спортивне приладдя».

Підсумок уроку.

docx
Додано
2 травня 2019
Переглядів
1904
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку